ساندویچ پانل آلوزینک

ساندویچ پانل آلوزینک
آنچه در این مقاله می خوانید:

ساندویچ پانل آلوزینک یکی از انواع ساندویچ پانل های موجود در بازار است که با دو کاربری دیواری و سقفی طراحی و تولید می شوند. ورق آلوزینک یک فلز گالوانیزه نورد شده و مرکب است با ترکیب 55 % آلومینیوم، 43 درصد روی و 2% سیلیکون تشکیل شده است. دلیل نامگذاری این نوع پانل ها به دلیل استفاده از همین ورق در دو طرف ساندویچ پانل است. هسته میانی پانل های آلوزینکی اغلب از فوم های پلی استایرن یا پلی یورتان پوشانده شده است. از ویژگی های این پانل می توان به مقاومت بالا در برابرخوردگی و آتش سوزی، افزایش بهره وری انرژی و … اشاره کرد. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص ساندویچ پانل آلوزینک | پانل ورق آلوزینک صحبت کنیم.

انواع پانل های ساندویچی سقفی و دیواری آلوزینک با عایق های میانی مختلف
مزایا مقاومت بالا در باربر ضربه و فشار، عایق حرارت و سرما، افزایش بهره وری انرژی
مشخصات فنی طول بین 2 تا 14 متر، ضخامت 4 تا 15 سانتی متر و عرض مفید بین 1 تا 1.08 متر
کاربرد سوله های صنعتی و ورزشی، مرغداری ها، کانکس ها و خانه های پیش ساخته، سالن های پرورش قارچ

انواع ساندویچ پانل آلوزینک را بر اساس جنس های مختلف هسته ساندویچ پانل دسته بندی می کنند. همان طور که می دانید از مواد مختلفی مانند پلی اورتان، پی وی سی، پشم شیشه و غیره می توان به عنوان هسته آن استفاده نمود. در ساخت این پنل نیز می توان از انواع این مواد عایق استفاده نمود و بر این اساس انواع ساندویچ پنل آلوزینک را تولید کرد. البته معمولا در ساخت این محصول از پلی اورتان به عنوان هسته عایق استفاده می شود.

1- ساندویچ پانل آلوزینک سقفی

از ساندویچ پانل ها در ساخت سقف ها و به منظور پوشش دهی سقف استفاده می شود. ساندویچ پانل سقفی آلوزینک را نیز می توان به عنوان ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار داد. البته باید توجه کنید که جنس هسته درونی آن متناسب با ساندویچ پانل های سقفی باشد.

2- ساندویچ پانل آلوزینک دیواری

از ورق های آلوزینک نیز می توان در ساخت ساندویچ پانل دیواری استفاده نمود. این پانل به علت مقاومت بالا در برابر خوردگی می تواند تا سالیان سال بدون نیاز به تعمیر ساختمان شما را عایق نماید.

کاربرد ساندویچ پنل آلوزینک

همان طور که گفته شد، در کنار ورق آلوزینک می توان از مواد عایق مختلفی برای ساخت ساندویچ پانل استفاده کرد. همین جنس مختلف مواد عایق باعث می شود تا کاربرد های ساندویچ پانل آلوزینک کاربرد های مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال در مصارف حساس و مهم که سطح رطوبت برای ما اهمیت زیادی دارد می توان از ورق آلوزینک همراه با فوم پلی اورتان استفاده نمود.

از سایر کاربرد‌های ورق آلوزینک می توان به استفاده به عنوان پوشش سقف در سوله های صنعتی، مرغداری ها، سالن های پرورش قارچ و غیره اشاره نمود. در برخی از مواقع از این ورق در سازه های پیش ساخته نیز استفاده می شود.

مزایای پانل ساندویچی آلوزینک

یکی از مشکلاتی که در رابطه با ورق ساندویچ پانل وجود دارد مسئله خوردگی است. خوردگی باعث می شود تا بعد از مدتی ورق های ساندویچ پانل از بین رفته و در نتیجه خاصیت آن به کلی از دست برود. یکی از ویژگی های بسیار مهم ساندویچ پنل های آلوزینک مقاومت بالای آنها در برابر خوردگی است. این پانل می تواند در زمان های طولانی در برابر زنگ زدگی و خوردگی در شرایط جوی مختلف مقاومت کند. این خاصیت مهم به دلیل وجود پوشش آلوزینکی است که در روی آن قرار دارد.

از سایر مزایای ساندویچ پانل های آلوزینک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دوام و مقاومت بالا در برابر خوردگی
  • هزینه های تعمیر و نگهداری پایین
  • مقاومت بالا در برابر آتش
  • افزایش بهره وری انرژی
  • امکان اعمال رنگ های مختلف بر آن
  • تطبیق پذیری بالا بر اساس طراحی و کاربرد

عوامل تاثیرگذار بر کیفیت ساندویچ پانل آلوزینک

عوامل مختلفی می تواند بر کیفیت ساندویچ پانل آلوزینک موثر باشد. ورق این پنل در واقع یک ورق فولادی یا آهنی است که یک لایه پوشش آلوزینک روی آن اعمال شده است. بنابراین اینکه پوشش مذکور به خوبی بر روی ورق اعمال شده باشد یا خیر می تواند به شدت روی کیفیت ورق تاثیر گذار باشد. نکته بعدی جنس عایقی است که در بین ورق های آلوزینک قرار گرفته است. اگر در هسته ساندویچ پانل از مواد بی کیفیت استفاده شده باشد می تواند باعث کاهش کیفیت کلی آن شود. به همین علت برای اینکه به بهترین خاصیت ساندویچ پانل های آلوزینک دست پیدا کنیم باید به این موارد دقت داشته باشیم.

نحوه نصب ساندویچ پانل‌های آلوزینک

برای نصب ساندویچ پانل باید کارهای مختلفی را انجام داد. در ابتدا باید زیر سازی ساندویچ پانل به خوبی انجام شود و شاسی برای نصب آن مهیا شود. زیرسازی ساندویچ پانل باید به خوبی و با دقت کافی انجام شود تا پانل ساندویچی بتواند به خوبی در محل نصب شود. نصب ساندویچ پانل آلوزینک نیز مانند سایر پنل هاست و تفاوتی از این جهت ندارد. برای نصب ساندویچ پانل آلوزینک لازم است تا ساندویچ پانل به شاسی و محل نصب از طریق پیچ و مهره متصل شود. برای درزگیری بهتر نیز می توان از چسب های پلی اورتان استفاده نمود.

مشخصات فنی ساندویچ پنل آلوزینک

آلوزینک 2 تا 6 برابر در برابر خوردگی نسبت به ورق گالوانیزه مقاوم تر است. دلیل این موضوع پوشش آلومینیوم و روی است که بر آن اعمال می شود. آلومینیوم لایه ای را بین سطح فولاد و اتمسفر تشکیل می دهد و یک لایه حفاظتی را ایجاد می کند. در واقع آلومینیوم با واکنش دادن با محیط تبدیل به اکسید آلومینیوم می شود که مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی دارد. روی نیز می تواند محافظت مشابهی را با ورق گالوانیزه گرم ارائه دهد که به آن حفاظت کاتدی قربانی گفته می شود.

با توجه به اینکه در ورق های آلوزینک از روی و آلومینیوم به صورت هم زمان استفاده می شود آلوزینک حفاظتی بسیار فراتر از محافظت ارائه شده توسط آلومینیوم یا روی را ایجاد می کند. بدین ترتیب ورق آلوزینک در برابر خوردگی محیطی، پوسیدگی و سوراخ شدن ناشی از خوردگی مقاومت بالایی دارد.

قیمت ساندویچ پانل آلوزینک

قیمت ساندویچ پانل آلوزینک به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه از چه جنسی به عنوان ماده عایق در ساخت آن استفاده شده باشد و همچنین ضخامت ورق و ماده عایق نیز در تعیین قیمت پانل آلوزینک موثر است. نکته بعدی این است که این ورق تغییرات قیمتی زیادی دارد و به همین علت برای دانستن قیمت آن باید هنگام خرید به بررسی قیمت آن پرداخت و نمی توان یک قیمت مشخص و ثابت را برای آن تعیین نمود.

خرید ساندویچ پانل آلوزینک

همان طور که گفته شد ساندویچ پنل آلوزینک یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید به شمار می رود. برای خرید پانل آلوزینک باید به چند نکته توجه داشته باشید. اولین نکته این است که آیا این نوع ساندویچ پانل برای کاربردی که شما قصد استفاده از آن را دارید مناسب است یا خیر. دوم اینکه پانل های آلوزینک از لحاظ قیمتی نسبت به سایر آن گران تر است. جهت استعلام قیمت و خرید انواع پانل آلوزینک از آریا پانل می توانید با شماره 05136228800 در ارتباط باشید.

ساندویچ پانل آلوزینک | پانل ورق آلوزینک

ساندویچ پانل آلوزینک علی رغم تمام مزایایی که دارد محدودیت هایی نیز دارد. به عنوان مثال این ماده با بعضی از مواد مانند مس یا سرب ناسازگار است و این مواد می تواند باعث خوردگی شدید آن شود. همچنین توصیه می شود در محیط های با رطوبت بسیار شدید مانند سواحل نیز از این ورق ها استفاده نشود. همچنین ورق آلوزینک در صورت تماس با فضولات حیوانی می تواند باعث تولید گاز آمونیاک شود.

آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

پانل سقفی شادولاین 5 گام ایتالیا

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام ایتالیا سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام نروژ

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام نروژ سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PUR آلومینیوم

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PUR آلومینیوم سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PIR گالوانیزه سقفی

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک

ساندویچ پانل 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 5 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 4 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام آلمان

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام آلمان سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇