ساندویچ پانل
ساندویچ پانل آریا پانل

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل یک محصول ساختمانی نوین 3 لایه ای است که 2 طرف آن ورق فولادی (لایه رویه و زیره) و لایه میانی با فوم پر می شود. ساندویچ پانل (Sandwichpanel) جایگزین مصالح سنتی مثل آجر، سیمان و … است و بهترین پوشش برای سقف و دیوار سازه ها، سوله ها و ساختمان ها است. ساندویچ پانل در حوزه سازه‌های پیش ساخته نسل جدید مصالح ساختمانی است. یک ساختار لایه‌ای (مرکب) را در نظر بگیرید از قبل ساخته، پرداخته و آماده شده که قادر است علاوه بر افزایش سرعت اجرا، هزینه‌های ساخت را به شدت کاهش دهد. مزیت‌های ساندویچ پانل‌ها به قدری است که استفاده از آن‌ها در کشورهای پیشرفته از نظر مهندسی به سرعت رایج شده است. ساندویچ پانل‌ها را برای پوشش سازه‌ها در انواع ساندویچ پانل های سقفی، دیواری، سردخانه‌ای و کلین روم تولید می کنیم. با ما همراه باشید تا عامل تحول شگرف حوزه ساخت و ساز را بیشتر بشناسید.

برای سفارش و خرید ساندویچ پانل با قیمت درب کارخانه با شماره زیر تماس بگیرید. بهترین و باکیفیت ترین انواع ساندویچ پانل ها را در ادامه مشاهده کنید.

انواع ساندویچ پانل: ساندویچ پانل‌ها تحت عنوان ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل سردخانه‌ای، کلین رومی، سوله، پشم سنگ، پلی یورتان و … تولید می شوند. از نظر جنس فوم میانی و جنس ورق مدل های متفاوتی از ساندویچ پانل ها را خواهیم داشت. فوم پلی اورتان، پشم سنگ، پشم شیشه، پی وی سی، پلی استایرن و … موادی هستند که در ساخت لایه میانی ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌شوند. در مورد لایه بیرونی هم از ورق‌های گالوانیزه، آلوزینک، استیل، آلومینیوم، فایبرگلاس، پلیمرها و مقطع بتن استفاده می‌شود. ضخامت و جنس هر کدام از لایه‌ها متناسب با کاربری و محل نصب ساندویچ پانل‌ها تغییر می‌کند و شخصی سازی می شود.

ساندویچ پانل چیست؟ ساندویچ پانل یک سازه پیش ساخته مدرن با ساختار کامپوزیتی است که اغلب شامل یک لایه میانی و دو لایه رویه و زیره می‌شود. ساندویچ پانل به دلیل ساختار ترکیبی ویژگی‌های برتری نسبت به هر کدام از مصالح به تنهایی دارد به همین جهت معمولا ضخامت کمتری از آن‌ها برای ارضا ضوابط آیین نامه‌ها و مقررات ملی ساختمان کافی است. ظرفیت تنش فشاری (ظرفیت باربری) آن‌ها بالاست و عملکرد سازه‌ای فوق العاده‌ای دارند.

خرید ساندویچ پانل

برای استعلام قیمت و خرید ساندویچ پانل در طرح ها و رنگ های مختلف با شماره 05136228800 تماس بگیرید. قیمت ساندویچ پانل در سراسر ایران با نرخ درب کارخانه و خرید مستقیم از تولیدکننده محاسبه خواهد شد. مواد فوم مختلف باید با توجه به نیازهای سازه یا ساختمان انتخاب شوند. تولید پنل‌های ساندویچی در انواع فوم ها از جمله پلی یورتان، PUR، PIR، پشم سنگ، پشم شیشه، پلی استایرن و EPS انجام می‌شود. در جلسات مشاوره با تیم فنی مهندسی آریا پانل با توجه به نیازهای حرارتی، رطوبتی، عایق صوتی و مقاومت در برابر آتش ساختمان یا پروژه، نوع مناسب پنل ساندویچی را به شما پیشنهاد می دهیم.

ساندویچ پانل ها عموما در سوله ها، سازه های صنعتی، ساختمان های تجاری، سردخانه ها، کلین روم ها، ساختمان های مسکونی، نیروگاه ها و همچنین ساختمان های کشاورزی و دامپروری استفاده می شوند.

برای سفارش و خرید انواع ساندویچ پانل های سقفی و دیواری تماس حاصل نمایید.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل چقدر است؟

ساندویچ پانل هایی که در واحد های تولید آریا پانل به صورت مونتاژ آماده نصب و متناسب با ویژگی های پروژه شما تولید می شوند، دارای مزایایی مانند تضمین عایق حرارتی، رطوبت و صدا و ضد آب بودن، افزایش مقاومت در برابر آتش و ایجاد ظاهری زیبا برای ساختمان شما هستند. همچنین این امکان را برای شما فراهم می کنند تا با کاهش هزینه حمل و نقل، انتقال، نصب، دستمزد کارگران و کاهش زمان، سرمایه گذاری سود آوری داشته باشید. هنگام تعیین قیمت ساندویچ پانل ها، نوع فلز ورقه بیرونی و درونی، ضخامت فلز، نوع رنگ، فوم و ضخامت به همراه مبلغ کل سفارش در نظر گرفته می شود.

شروع قیمت ساندویچ پنل هر متر مربع از 480 هزار تومان بسته به زمان ثبت سفارش و پرداخت هزینه متفاوت است. قمیت روز ساندویچ پانل را از کارشناسان فروش استعلام بگیرید. قیمت ساندویچ پانل ارزان را از شرکت آریا پانل بخواهید. آریا پانل بهترین تولید کننده و فروشنده ساندویچ پنل در ایران است. قیمت ساندویچ پانل یکرو ورق و یا دو رو ورق بسته به ضخامت و جنس ورق و فوم بکار رفته می تواند متفاوت باشد.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل ارزان 3، 4، 5 و 10 سانتی + عکس، مشخصات فنی، ابعاد، مزایا و کاربرد ساندویچ پنل | قیمت هر متر مربع انواع پانل ارزان
 

لیست قیمت هر متر مربع ساندویچ پانلضخامتقیمت
قیمت ساندویچ پانل ارزان3 تا 10سانتیتماس بگیرید
قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی3 سانتیتماس بگیرید
قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری10 سانتیتماس بگیرید
قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سردخانه5 سانتیتماس بگیرید
قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل کلین روم4 سانتیتماس بگیرید
قیمت ساندویج پانل دیواری یک رو ورق5 سانتیتماس بگیرید
قیمت ساندویج پانل یک رو ورق5 سانتی تا 10 سانتیتماس بگیرید
قیمت ساندویج پانل دو رو ورق5 سانتی تا 10 سانتیتماس بگیرید
قیمت ساندویج پانل نسوز6 سانتیتماس بگیرید
قیمت ساندویج پانل کندسوز6 سانتیتماس بگیرید
قیمت ساندویج پانل عایق حرارتی5 سانتیتماس بگیرید
قیمت ساندویج پانل پلی یورتان8 سانتیتماس بگیرید
قیمت ساندویج پانل پشم سنگ4 سانتیتماس بگیرید

قیمت پانل های سقفی

ساندویچ پانل های سقف در میان محصولات گران قیمت هستند زیرا عایق حرارتی-رطوبتی و ضد آب بودن را تضمین می کنند. فوم میانی مختلفی مانند PUR/PIR، پشم سنگ و EPS را می توان در ساندویچ پانل های سقف به کار برد. ساندویچ پانل های سقفی به شدت به منطقه و نیازهای منحصر به فرد سقف ساختمان بستگی دارد. قیمت ساندویچ پانل سقفی بسته به معیار های مختلفی مانند حجم محصول، چگالی، ضخامت و نوع مواد مطابق با مشخصات فنی پروژه شما، متغیر است.

قیمت پانل های دیواری

ساندویچ پانل های دیواری به شکل دیوارهای داخلی و بیرونی ساختمان ها، برای تضمین عایق حرارتی، مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت پانل های دیواری بسته نوع فلز ورقه های داخلی و بیرونی، ضخامت فلز، نوع رنگ، فوم و ضخامت و همچنین مقدار کل سفارش متغیر است.

پانل های دیواری، دیوارهای ساختمان را با یک عایق مناسب پوشش داده و عایق گرمایی خوبی را ارائه می دهند. این پانل ها به دلیل ماهیت بادوامشان، ماندگاری بالایی دارند. ساندویچ پانل ها به طور گسترده ای در مناطقی مانند کارخانه ها و فروشگاه ها، انبار ها و ساختمان های کشاورزی و دامپروری و حتی نیروگاه ها مورد استفاده قرار دارند. پانل های دیواری با الگو های سطحی مختلف خود مانند، میکرو، خطوط عمیق و سینوسی در کنار جزئیات استاندارد و مخفی، ارزش معماری را در پروژه ها افزایش می دهد.

قیمت پانل سردخانه

ساندویچ پانل ها به دلیل ویژگی عایق حرارتی خود، به عنوان پانل های سرد خانه ای در ساختمان هایی مانند اتاق های سرد و سردخانه ها، که به تهویه مطبوع خاص نیاز دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. پانل های سرد خانه ای دمای مورد نظر را حفظ کرده فرآیند گرمایش و سرمایش را کنترل می کنند. انواع فوم PUR/PIR در پانل های سردخانه ای مورد استفاده قرار می گیرند. البته مواد دیگر مانند ورق های گالوانیزه پیش رنگ شده، فولاد ضد زنگ و لمینت های PVC را نیز می توان مورد استفاده قرار داد.

قیمت پانل های سرد خانه ای بر اساس خصوصیات فنی پانل های مورد نیاز و بر اساس موارد مصرف تعیین می شود. لطفا برای انتخاب پانل اتاق سرد بر اساس نیاز خود با ما تماس گرفته اطلاعات لازم در مورد قیمت پانل سردخانه ای کیپ درز جدید را دریافت نمایید.

قیمت پانل آکوستیک

ساندویچ پانل ها برای عایق حرارتی/ رطوبت و ضد آب بودن مورد استفاده قرار می گیرند. همچین می توان از آنها به عنوان عایق صدا نیز استفاده کرد. ساندویچ پانل های آکوستیک با فوم پشم سنگ و سطح سوراخ شده، عملکرد آکوستیک بالایی داشته و جاذب صداست. این پانل ها در تاسیسات صنعتی سر و صدا را تحت کنترل خود درآورده و عایق صوتی مناطق اجتماعی مختلفی مانند مراکز ورزشی و سالن های سینما را تضمین می کند. قیمت پانل های آکوستیک که به راحتی برروی دیوار ها و سقف های داخلی و سقف ها و دیوار های ساختمان ها نصب می شوند، بسته به عوامل مختلفی مانند ویژگی ها، طول و ضخامت محصول، متغیر است.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعاتی در مورد اندازه ساندویچ پانل ها و قیمت هر متر مربع آنها با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید.

طول عمر ساندویچ پانل ها چقدر است؟

ساندویچ پانل که یک ماده کامپوزیتی است، با پر شدن یک ماده بین دو ساختار فلزی، ساخته میشود. طول عمر ساندویچ پانل ها به طراحی و انتخاب مشخصات فنی مناسب برای اجزای محصول با توجه به نیاز ساختمان، محیط و شرایط آب و هوایی که در آن قرار دارد، بستگی دارد. صفحه بیرونی ساندویچ پانل باید در برابر تغییرات دمایی، اشعه یو وی (UV) و اثرات خارجی مقاوم باشد. صفحه درونی باید در برابر تاثیرات فیزیکی و شیمیایی و همچنین جمع شدگی، که می تواند در نتیجه جو داخلی ساختمان ایجاد شود، مقاوم باشد.

به علاوه، ظرفیت تحمل بار ساندویچ پانل هایی که با فوم مطابق نیاز های ساختمان طراحی شده اند، باید براساس مقدار باری که قرار است متحمل شوند، محاسبه شود. پس از اینکه ساندویچ پانل ها و محصولات جانبی آنها طبق استاندارد نصب شدند باید حداقل سالی یک بار برای پاکسازی، تعمیر و نگه داری مورد کنترل قرار بگیرند. آسیب های ناشی از شرایط خارجی باید بدون هیچ تاخیری تعمیر شود.

کارخانه تولید ساندویچ پانل سقفی و دیواری

کارخانه آریا پانل با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و برخورداری از خطوط تولید مکانیزه و تمام اتوماتیک تحت نظارت مهندسین و تکنسین‌های متخصص اقدام به تولید و عرضه انواع ساندویچ پانل‌های سقفی، دیواری، سردخانه‌ای و کلین روم می‌کند. این واحد تولیدی با الگو برداری از متدهای روز اروپا در حوزه سازه‌های نوین پیش ساخته موفق شده عنوان واحد نمونه صنعت را در شش سال متوالی کسب کند. این محصولات در خط تولید پیوسته تولید می شود.

ساندویچ پانل های سقفی و دیواری سیستمی هستند که با پوشش سقف و دیوار سازه ها و ساختمان‌ها از آنها در برابر عوامل خارجی محافظت می‌کند و همچنین راه‌حلی بسیار مناسب و اقتصادی برای تقویت سازه‌ها هستند. این محصول ساختمانی مدرن، سبک، زیبا و بادوام برای پوشش سقف و دیوارهای خارجی سازه ها و همچنین برای عایق بندی دیوارهای داخلی سردخانه ها و اتاق های تمیز استفاده می شود.

ساندویچ پانل ها که از شما در برابر عوامل خارجی در هر طرف ساختمان و سازه محافظت می کنند، با پر کردن فوم ضخیم و کم تراکم بین دو سطح فلزی نازک و با چگالی بالا تولید می شوند. این محصول نوین ساختمانی آماده علیرغم وزن کم خود از ظرفیت حمل بار بالایی برخوردار است.

برای استعلام قیمت روز انواع ساندویچ پانل ها و مشاوره رایگان پیش از خرید با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

نمایش ویدیو درباره What-is-a-sandwich-panel
نمایش ویدیو درباره Types-of-sandwich-panels
پخش ویدیو
نمایش ویدیو درباره All-kinds-of-intermediate-sandwich-panel-insulation-foam
ساندویچ پانل چیست؟
تاریخچه ساندویچ پانل، از مزایا تا کاربردهای ساندویچ پانل
انواع ساندویچ پانل ها
4 مدل ساندویچ پانل

مزایای ساندویچ پانل

ماندگاری رنگ

امکان ندارد که رنگ ساندویچ پانل‌های آریا پانل در گذر زمان یا در اثر تابش آفتاب مخدوش شود یا تغییر کند. پانل‌ها در خطوط رنگ تمام اتوماتیک و با استفاده از رنگ صنعتی درجه یک (ضد زنگ)، پس از فرایند شستشو سطح و زدودن اجرام اضافی رنگ می‌شوند.

حمل راحت

برخلاف مصالح سنتی که معمولا مقادیری از آن‌ها هنگام حمل از بین می‌رود، ساندویچ پانل پیش ساخته ساختار منسجم، متراکم شده و حجم بسیار کمتری دارد. به راحتی و با رعایت تمام ملاحضات و الزامات آنها را به محل پروژه منتقل می‌کنیم؛ بدون اینکه آسیبی به بدنه پانل‌ها وارد شود.

عایق نسوز

ساندویچ پانل‌ پلی یورتان نسوز در برابر آتش سوزی مقاوم است. برای هر سازه‌ای که باید ضوابط ایمنی سخت گیرانه‌ای را رعایت کند؛ مثل مجتمع‌های رفاهی و تجاری، بیمارستان‌ها، سوله‌ها و انبارهای نگهداری و مراکز آموزشی و نظامی این فوم لازم است.

خط تولید

خط تولید شرکت آریا پانل متکی بر دانش، تکنولوژی های روز مهندسی، تجهیزات و ماشین آلات اروپایی است؛ ساندویچ پانل‌هایی که در خط تولید مکانیزه تولید می‌شوند به نسبت مقاطعی که بخواهید با روش های سنتی و تابع عامل انسانی بسازید ثبات، کیفیت و عملکرد بیشتری دارند.

برای مشاوره انتخاب بهترین ساندویچ پانل برای سازه شما یک جلسه فنی مهندسی رایگان در دفتر شرکت آریا پانل را هم اکنون رزرو نمایید.

1- نصب سریع و آسان

برخلاف سیستم های سنتی، پانل ساندویچی، قطعاتی کاملا سازگار و آماده نصب هستند که در ابعاد و نوع فوم مورد نظر و رنگ مبتنی بر ساختار تاسیسات شما و با فرآیند های مهندسی و کنترل کیفی صورت گرفته در کارخانه، تهیه می شوند. نصب ساندویچ پانل ها با اتصالات کم روی سطوح وسیع، بسیار آسان است. با استفاده از فرصت های حمل و نقل پیشرفته و تجهیزات مکانیکی بالابر، مدت زمان حمل و روکش کردن به طور قابل توجهی کوتاه شده است. از این رو پروژه شما در یک بازه زمانی کوتاه تحویل داده می شود و شما می توانید در زمان صرفه جویی کنید.

2- عایق گرمایی عالی

عایق گرمایی یعنی کاهش مصرف انرژی در زمستان برای گرمایش و در تابستان برای سرمایش و انجام اقداماتی در جهت جلوگیری از انتقال گرما با هدف زندگی در محیط های راحت. ساندویچ پانل ها مصالح ساختمانی هستند که برای عایق گرمایی بسیار مناسب هستند. ساندویچ پانل ها با استفاده از مواد PUR, PIR, EPS و پشم سنگ، عایق گرمایی مطلوبی را ارایه می دهد. این مزیت از مشکلاتی مانند کپک و رطوبت ناشی از حرکات حرارتی و تراکم جلوگیری کرده و استحکام و ماندگاری ساختمان شما را تضمین می کند. ضخامت مواد فوم میانی ساندویچ پانل ها براساس ظرفیت تحمل بار، شرایط منطقه ای، هدف استفاده از ساختمان و ارزش عایق گرمایی، متغییر است.

3- سرمایه گذاری اقتصادی

در بسیاری از انواع ساختمان ها، می توانید انتخاب ساندویچ پانل مناسب در زمان نصب و ساخت ساختمان صرفه جویی کنید. به لطف ویژگی نصب آسان ساندویچ پانل، می توانید بدون اختلال در فعالیت های روزانه ساختمانی، کارهای توسعه و نوسازی را انجام دهید. به علاوه، از آنجایی که می توان ساندویچ پانل ها را جدا کرده و دوباره از آنها استفاده کرد، هم اقتصادی هستند و هم عملیاتی. سبکی ساندویچ پانل ها این امکان را برای شما فراهم می کند تا هم در حمل و نقل و هم در هزینه های اصلی ساختمان صرفه جویی کنید. همچنین، هزینه تعمیر و نگهداری ساندویچ پانل ها به لطف ساختار مقاومی که دارند، پایین است. خلاصه اینکه ساندویچ پانل راه حلی زیبا و سریع بوده و به دلیل طول عمر بالایی که دارند مقرون به صرفه هستند.

4- ظاهر زیبای ساختمان شما

نمای ساختمان شما آینه رویاهای شما است. به همین دلیل است هر روز برای زیبا تر شدن ساختمان های شما، ایده های جدید را به ساندویچ پانل های خود اضافه می کنیم. می توانید با ساندویچ پانل های طراحی شده در رنگ های مختلف و ساختاری که امکان قرار گیری افقی، عمودی، یا زاویه ای را برای دیوار های بیرونی ساختمان فراهم می کند، یک ظاهر زیبا به دست بیاورید. به لطف قابلیت استفاده داخلی از ساندویچ پانل ها، می توانید طرح های مختلفی را با آنها به وجود بیاورید.

5- مقاومت بالا در برابر آتش

اگر از ساندویچ پانل های مقاوم در برابر آتش در ساختمان خود استفاده کنید، خواهید توانست گسترش آتش به ساختمان و محیط اطراف آن را آهسته کرده و ایمنی جان و مال افراد حاظر در ساختمان را تضمین کنید. زمانی که می خواهید ساندویچ پانل هایی ضد آتش انتخاب کنید باید عواملی مانند مقاومت در برابر آتش و مدت زمان آن و همچنین اندازه و ارتفاع ساختمان خود را در نظر گرفته و ساندویچ پانل هایی با فوم های پشم سنگ یا PIR مورد تایید FM را انتخاب کنید.

6- مقاومت در برابر نفوذ آب و هوا

به لطف اتصالات عالی، ساندویچ پانل های آریا پانل از نفوذ آب و هوا جلوگیری می کنند. در حالی که تداوم عایق گرمایی را هم تضمین می کنند، گرما در هیچ نقطه ای از ساختمان شما از بین نخواهد رفت. از این رو، می توانید گرما و سرمای ساختمان را تحت کنترل گرفته و بهره وری انرژی را تضمین کنید. به دلیل ضد آب بودن ساندویچ پانل ها، عایق آبی فعالی در برابر شرایط طبیعی مانند برف و باران خواهند بود و از رطوبت و کپک زدگی جلوگیری می کنند. از آنجایی که ساندویچ پانل ها از خوردگی سازه های باربر جلوگیری می کنند، می توانند محیط سالم و راحتی را در ساختمان شما فراهم کنند. ساختمان شما قوی تر و مستحکم تر خواهد شد.

7- ساختمان های بدون سر و صدا

به منظور به حداقل رساندن اثرات زیان بار سر و صدا بر انسان ها، برای حذف سر و صدا های نا خواسته و کاهش پخش صدا در اطراف مناطق پر سرو صدا، استفاده از عایق صدا ضروری است. ساندویچ پانل های آکوستیک به کار رفته در سقف و دیوارها، که دارای فوم پشم سنگ و سطح فلزی سوراخ داد که منجر به عایق صدا می شود، با ایجاد فضا های سالم و راحت عاری از سر و صدا، موجب افزایش بهره وری شده از حوادث محیط کار جلوگیری می کند.

مشخصات فنی ساندویچ پانل ها
مشخصات فنی انواع ساندویچ پانل ها

مشخصات فنی ساندویچ پانل

ابعاد

ضخامت ساندویچ پنل به طور کلی بین اعداد 40 تا 300 میلی‌متر نوسان می‌کند. عرض پنل‌ها به نسبت طول 2 تا 11 برابر کمتر هستند. طول ساندویچ پانل‌ها می‌تواند از 2 تا 13.5 متر باشد که اعداد بسیار بزرگی هستند. البته اگر احساس می‌کنید نیاز شما متناسب با این ابعاد نیست می‌توانید تغییراتی در آن‌ها ایجاد کنید.

وزن ساندویچ پانل

به دلیل استفاده از مواد فوق العاده سبک در مرکز ساندویچ پانل ها، وزن آن هم بسیار سبک بوده و در هر متر مربع وزنی بین 8 تا 10 کیلوگرم را داراست.

 • وزن پانل دیواری = طول × عرض × (1.16)
 • وزن پانل سقفی = طول × عرض × (1.07)

هسته

هسته ساندویچ پانل همان لایه میانی است که معمولا دو ورق سخت یا دو پوسته در دو طرف خود دارد. تمام ویژگی‌های عایق بودن، نسوز بودن و سبکی متکی بر هسته این پانل‌ها است. اینکه جنس هسته فوم پلی اورتان باشد یک مزیت به حساب می‌آید.

انواع نورد ورق زیره و رویه

دو ورق زیر و رو از جنس گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینک یا … متناسب به نیاز مهندسی و کاربری ساندویچ پانل می‌تواند درطرح‌های متفاوتی مثل کرکره‌ای، سینوسی، پاناروما، کرکره‌ای درشت و ریز، کرکره‌ای چهار گام، صاف، ایرانی و کره‌ای نورد و تولید شود.

چسب عایق

برای اتصال فوم و ورق‌ها و همینطور درزگیری از چسب عایق ساندویچ پانل استفاده می‌شود این چسب که در اصطلاح صنعتی چسب ماستیک نامیده می‌شود بین تمام مصالح از قبیل بتن، سنگ و فلزات چسبندگی ایجاد می‌کند و در حضور این چسب تبادل حرارتی به شدت کاهش می‌یابد.

نوع اتصال

در ساندویچ پانل‎‌ بسته به نوع آن و خواست مشتری حالت‌های اتصال متفاوتی پیش بینی می‌شود. این محصول نوین ساختمانی یا خود دارای نر و مادگی یا اصطلاحا فاق و زبانه و در مواردی پیچ مخفی هستند، یا اینکه با پیچ و رول پلاک یا سیم مفتول و مواد درزگیر به هم متصل می‌شوند.

رنگ ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پنل در 12 طیف رنگی (رال رنگ) تولید می شوند که این رنگ ها شامل سفید، آبی، کرم، سبز، زرد، بنفش، نقره ای، قرمز، مشکی، قهوه ای، نارنجی و طوسی که با توجه به موقعیت مکانی سازه، نظر کارفرما و شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب و طراحی و تولید می شوند.

ضخامت

پانل ها در ضخامت های بین 2 الی 25 سانتیمتر و بر اساس نیاز مشتریان تولید می شوند. ضخامت اصلی انواع ساندویچ پانل ها متشکل از 5 لایه آن یعنی ورق بیرونی و لایه محافظی آن، فوم میانی و در انتها لایه درونی و لایه محافظتی آن تعیین می شود که با توجه به نوع کاربری، شرایط ساخت، ضخامت پانل ها متفاوت است.

دانسیته

دانسیته ساندویچ پانل یا میزان فشردگی آن، در اغلب موارد به هنگام انتخاب پنل مورد استفاده بسیار اهمیت، دانسیته بالا نشان دهنده فشردگی بالا و در نتیجه مقاومت بیشتر پانل است.بنابراین اگر سازه ای مستحکم تر با طول عمر بالا میخواهید باید از ساندویچ پانلی با دانسیته بالا استفاده کنید.

انواع ورق های ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل سقفی بسته به شرایط از جنس فولاد، آلومینیوم، ورق آلوزینک و گالوانیزه ساخته می‌شود. همچنین جنس لایه فوم میانی نیز می‌تواند پلی‌استایرن، پلی‌یورتان، پشم شیشه یا پشم ‌سنگ باشد. ورق ساندویچ پانل دیواری عموما از جنس‌های آلومینیومی، ورق گالوانیزه یا آلوزینکی انتخاب می‌شود. جنسی که برای ورق ساندويچ پانل استفاده می‌شود به طور مستقیم ویژگی‌های کلی آن پنل را تعیین خواهد کرد.

ورق ساندویچ پانل
ورق های رویه و زیره ساندویچ پانل

انواع فوم های ساندویچ پانل

بسیاری از پانل‌های ساندویچی از نوع صنعتی فوم ضخیمی دارند؛ ضخامت این لایه بین 4 الی 10 سانتی متر است که جنس فوم و لایه‌های به کار رفته برای تولید آن عدد دقیق و نهایی را مشخص می‌کنند. به طور کلی ضخامت فوم‌ها از 4 سانتی متر تا 15 سانتی متر در بازار موجود است. فوم پلاستیکی، فوم پشم سنگ، فوم PIR، فوم IPN، فوم یونولیتف، پلی یورتان، پشم شیشه از انواع مختلف فوم ساندویچ پانل هستند.

فوم ساندویچ پانل
3 مدل مختلف فوم ساندویچ پانل
فوم عایق پلی اورتان در ساندویچ پانل
ویژگی های عایق بندی ساندویچ پانل با پلی یورتان
فوم ساندویچ پانل
سه مدل فوم ساندویچ پانل پرکاربرد

1- پلی یورتان

پلی‌یورتان به عنوان ماده‌ای مقاوم و محکم شناخته می‌شود. فوم پلی یورتان از انتقال گرما و حرارت ممانعت می‌کند. پلی‌یورتان بسیار سبک است و ضریب حرارتی پایینی دارد. ویژگی‌های سودمند آن باعث می‌شوند تا قیمت آن گران‌تر باشد اما هزینه بالای آن توجیه‌پذیر خواهد بود. برآیند مزایا و معایب پلی‌یورتان به این شکل است که می‌توان از پانل‌هایی با این نوع جنس لایه میانی در سوله‌های صنعتی با حرارت بالا استفاده کرد.

2- پشم شیشه

پشم شیشه نوعی عایق الیافی است که از ترکیب مواد بازیافتی شیشه ذوب‌شده، ماسه و رزین ساخته می‌شود. قدمت استفاده از پشم شیشه بیش از 70 سال است. چرا که ارزان است، عایق حرارتی و صوتی بسیار خوبی است و به خوبی با سایر مصالح ترکیب می‌شود. در مقابل قابل اشتعال بودن پشم شیشه مقداری کاربری این فوم را محدود می‌کند.

3- پلی استایرن

پلی‌استایرن یکی از انواع فوم هایی است که در ساخت ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌شود. پلی‌استایرن به عنوان یک ماده نسبتا ارزان، عایق صوتی خوبی به شمار می‌رود و وزن بسیار پایینی دارد؛ همین مساله باعث می‌شود وزن نهایی سازه کاهش یابد. اما به این دلیل که پلی استایرن راحت مشتعل می‌شود توصیه ما استفاده از پلی اورتان است؛ عملکرد پلی اورتان در سایر جنبه‌ها هم بهتر است.

4- پشم سنگ

پشم ‌سنگ همچون پشم شیشه یک عایق صوتی به شمار می‌رود با این تفاوت که پشم سنگ در برابر آتش و حرارت هم خاصیت مقاوم است؛ در نتیجه می‌توان از آن به عنوان جایگزینی مناسب در ساخت ساندویچ پانل سقفی کارگاه‌های کوره‌دار استفاده کرد. در واقع پشم‌ سنگ نسبت به سایر فوم ها که برای ساخت این پانل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند مقاومت بهتری در مقابل حرارت و اشتعال از خود نشان می‌دهد.

ابعاد ساندویچ پانل
طول، عرض و ارتفاع مفید ساندویچ پانل چقدر است؟
ضخامت ساندویچ پنل
تاثیر نوع و کاربری پانل بر روی ضخامت

ابعاد ساندویچ پانل چقدر است؟

ابعاد ساندويچ پانل متغیر است اما این تغییر و تنوع به معنای وجود هر سایزی در بازار نیست. شما موقع خرید ساندویچ پنل با تنوع زیاد ابعاد آن مواجه خواهید شد اما ممکن است سایزی را که در نظر دارید پیدا نکنید. برای حل این مشکل می‌توان با فروشنده مشورت کرد.

ابعاد ساندویچ پانل که به طور استاندارد تولید و به بازار عرضه می‌شود و به نوع آن بستگی دارد. ساندویچ پانل های سقفی و دیواری، سردخانه، صنعتی و… بسته به کاربردشان ابعاد مختلفی دارند. حتی ابعاد ساندویچ پانل به جنس ورق نیز ارتباط پیدا می‌کند؛ بعضی از فلزات مانند آلومینیوم قابلیت این را دارند که پهن و نازک باشند در نتیجه ضخامت پانل به کمترین حد خودش می‌رسد.

ساندویچ پانل ها برای ساختمان های صنعتی و مسکونی و همچنین نظامی، سازه های پیش ساخته و کشاورزی، ساختمان های محل ساخت و سیلو ها مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که عرض ساندویچ پانل های 1000 میلی متر است، طول آن بر اساس نیاز پروژه قابل تنظیم است.
هنگام محاسبه اندازه ساندویچ پانل ها باید ضخامت فوم خود را نیز در نظر بگیرید.
ضخامت ساندویچ پانل ها مورد استفاده برای سقف و دیوارهای ساختمان، براساس نوع فوم عبارت است از: برای نوع فوم PUR/PIR از 40 تا 200 میلی متر، برای فوم پشم سنگ از 50 تا 150 میلی متر و برای فوم EPS از 40 تا 150 میلی متر است. ضخامت فوم PYR/PIR در پانل های سردخانه بین 80 تا 200 میلی متر و ضخامت فوم پشم سنگ در پانل های آکوستیک بین 50 تا 150 میلی متر است. برای اندازه ها و سایر جزئیات فنی ساندویچ پانل ها لطفا با آریا پانل تماس بگیرید

قیمت ساندویچ پانل ها بسته به نوع کیفیت و متراژ متفاوت است لطفا برای اطلاع از قیمت روز انواع پانل ساندویچی با واحد فروش شرکت آریا پانل تماس بگیرید.

فروش ساندویچ پانل در تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، یزد، قم، کرمان، بوشهر و همه شهرهای سراسر انجام می شود.

عکس ساندویچ پانل های سقفی و دیواری به تفکیک و با جزئیات کامل به همراه مشخصات فنی، ابعاد، اندازه ها، ضخامت و اطلاعات ورق و فوم هر کدام را در همین صفحه مشاهده می کنید.

در نصب ساندویچ پانل مواردی متعددی چون عایق حرارتی و صوتی، حفظ زیبایی، جلوگیری از احتراق و آتش سوزی و … از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل باید مراحل اجرا را به یک متخصص بسپارید. مراحل نصب انواع پانل ساندویچی سقفی، دیواری، سردخانه و کلین روم شامل موارد زیر است:

زیرسازی پانل ها
اسکلت بندی سازه
نصب دیوارپوش و سقف پوش ها
اتصالات موجود در سازه
درز بندی و آب بندی سازه

بله. انواع ساندویچ پانل ها برای فروش و ارسال به تمامی نقاط کشور موجود است.

برای سفارش ساندویچ پانل متراژ پایین با شماره های نمایندگان انحصاری فروش ما در شهر خود تماس بگیرید.

ساندویچ پانل ارزان و بی کیفیت ارزش خرید ندارد ولی ما بسته به نوع سازه و نیاز شما می توانید مدل های اقتصادی ساندویچ پانل های یک رو ورق یا دو رو ورق با جنس ها و ضخامت های مختلف را تولید کنیم.

ساندویچ پانل‌ها و تولید آن‌ها باعث شده حجم مصرف منابع و مصالح در صنعت ساختمان به شدت کاهش یابد. امروزه در آخرین آپدیت این محصولات از فوم پلی اورتان به عنوان یک عایق فوق العاده مستحکم با قابلیت‌های فوق العاده استفاده می‌شود. این پانل‌ها اهداف مهندسی مبنی بر سبک سازی سازه‌ها را محقق کرده است. برای مواقعی که طی رخدادها و پیشامدهایی که نیاز است سازه‌هایی به سرعت ساخته و بهره برداری شوند ساندویچ پانل‌ها گزینه راهبردی خواهند بود.

مقاومت بیشتر در برابر بارهای وارده یکی از نتایج نوع اتصال ساندویچ پانل ها مانند اتصال پیچی است.

شرایط خاص کارخانجات، کارگاه‌های تولیدی و سوله‌های صنعتی باعث می‌شود مالکان و مدیران مجاب شوند قدم اول را در ساخت این مکان‌ها، محکم و مطمئن بردارند؛ یعنی ایجاد زیرساخت‌هایی با بالاترین درجه ایمنی و اطمینان.

استفاده از مصالح سنتی علاوه بر هزینه‌بر بودن و سرعت پایین در پیشرفت کار، از نظر ایمنی نیز ابهاماتی ایجاد می‌کند اما استفاده از ساندویچ پانل در صنعت تا حد زیادی این نگرانی مالکان و مدیران مجموعه‌های تولیدی را برطرف کرده است.

وجود رطوبت و از سمت دیگر وجود عوامل احتراق و آتش‌سوزی در کارگاه‌ها، تولیدی‌ها و به‌ویژه سوله‌های انبار، یکی از نگرانی‌های همیشگی سرمایه‌گذاران به حساب می‌آید. استفاده از پانل‌های مذکور مخاطرات را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

ساندویچ پانل ها برساس فوم عایق میانی و ورق های رویه و زیره به مدل های مختلفی تبدیل می شوند.

 1. داشتن وزن سبک: ساندویچ پانل نسبت به دیوارهای سنتی ساخته شده با آجر و سیمان تا ۵۰ برابر سبک‌تر است
 2. وجود ایمنی بالا: در مناطق زلزله‌خیز و پرخطر، زمان حریق و عوامل محیطی چون طوفان این سازه‌ها به دلیل سبکی ایمنی مناسبی دارند. همچنین ساندویچ پانل‌ها در مقابل مواد شیمیایی و حرارت نیز عایق خوبی محسوب می‌شوند.
 3. استحکام و دوام بالا: هرچند که سبک هستند ولی به خوبی در مقابل فشار مقاومت دارند.
 4. نصب سریع و آسان: پروژه‌های ساختمانی در مدت زمان کمتر و با صرف انرژی و هزینه‌های کمتری ساخته می‌شوند.
 5. مقاومت بالا در برابر خوردگی
 6. سازگاری با محیط زیست: ساندویچ پانل‌ها که برای انواع شرایط آب‌وهوایی به کار می‌روند قابلیت بازیافت دارد و با اندکی تعمیرات و گاهی حتی بدون نیاز به آن در مکان‌های دیگر قابل استفاده است.
 7. ضد حریق بودن
 8. صرفه جویی در هزینه و انرژی
 9. استریل و بهداشتی بودن

معایب ساندویچ پانل

 • تخصصی بودن نصب
 • هزینه نصب بالا
 • هزینه جابجایی

برای مشاوره رایگان

پانل های سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین تولیدکننده ساندویچ پانل ایران

👇تماس بگیرید.👇