ساندویچ پانل
ساندویچ پانل آریا پانل

ساندویچ پانل (Sandwich Panels)

ساندویچ پانل، محصول نوین 3 لایه ای که 2 طرف آن ورق فولادی و لایه میانی با فوم ساخته می شود. پانل ساندویچی جایگزین مصالح سنتی مثل آجر و سیمان و … است و بهترین پوشش برای سقف و دیوار سازه ها و ساختمان ها است. ساندویچ پانل در حوزه سازه‌های پیش ساخته نسل جدید مصالح ساختمانی است. یک ساختار لایه‌ای (مرکب) را در نظر بگیرید از قبل ساخته، پرداخته و آماده شده و قادر است هزینه‌های و سرعت ساخت را به شدت کاهش دهد. ویژگی‌ها و مزیت‌های ساندویچ پانل‌ها به قدری بوده که استفاده از آن‌ها در کشورهای پیشرفت از نظر مهندسی به سرعت رایج شده است. ساندویچ پانل‌ها را برای پوشش سازه‌ها در انواع کاربری سقفی، دیواری، سردخانه‌ای و کلین روم استفاده می‌کنند. با ما همراه باشید تا عامل تحول شگرف حوزه ساخت و ساز را بیشتر بشناسید.

برای سفارش و خرید ساندویچ پانل مستقیم از درب کارخانه با شماره های ما تماس بگیرید. بهترین و باکیفیت ترین ساندویچ پانل های بزرگ ترین تولیدکننده ساندویچ پانل در ایران را در فروشگاه اینترنتی ساندویچ پانل ما مشاهده کنید.

ساندویچ پانل + قیمت پانل | مشخصات فنی، انواع، عکس و خرید

انواع ساندویچ پانل: ساندویچ پانل‌ها تحت عنوان پانل دیواری، سقفی، سردخانه‌ای و کلین روم، سوله، پشم سنگ، پلی یورتان و … تولید می شوند. از نظر جنس عایق میانی و جنس ورق انواع ساندویچ پانل شامل موارد مختلفی می‌شوند. پشم سنگ، پشم شیشه، پی وی سی، پلی استایرن، پلی اورتان و … موادی هستند که در ساخت لایه عایق میانی ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌شوند. در مورد لایه بیرونی هم از ورق‌های گالوانیزه، آلوزینک، استیل، آلومینیوم، فایبرگلاس و مقطع بتن استفاده می‌شود. ضخامت و جنس هر کدام از لایه‌ها متناسب با کاربری و محل نصب ساندویچ پانل‌ها تغییر می‌کند.

سقف آریا پانل

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل دیواری آریا پانل

ساندویچ پانل دیواری

پانل سردخانه آریا بارون

ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم

نوع ساندویچ پانل ضخامت تماس
قیمت ساندویچ پانل ارزان 3 تا 10سانتی 051-36228800
قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی 3 سانتی 051-36228800
قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری 10 سانتی 051-36228800
قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سردخانه 5 سانتی 051-36228800
قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل کلین روم 4 سانتی 051-36228800
قیمت ساندویج پانل دیواری یک رو ورق 5 سانتی 051-36228800

انواع ساندویچ پانل های سقفی

انواع ساندویچ پانل های دیواری

انواع ساندویچ پانل های سردخانه

انواع ساندویچ پانل های کلین روم

ساندویچ پانل 3 لایه | انواع مختلف ساندویچ پانل ها + عکس، مشخصات فنی، مزایا و کاربردها | قیمت و خرید ساندویچ پنل | باکیفیت ترین و بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل

 ساندویچ پانل چیست؟ ساندویچ پانل یک سازه پیش ساخته دارای ساختار مرکب (کامپوزیتی) است که اغلب شامل یک لایه میانی به عنوان عایق یک یا دو لایه سخت در دو طرف می‌شود. ساندویچ پانل به دلیل ساختار ترکیبی ویژگی‌های برتری نسبت به هر کدام از مصالح به تنهایی دارد به همین جهت معمولا ضخامت کمتری از آن‌ها برای ارضا ضوابط آیین نامه‌ها و مقررات ملی ساختمان کافی است. ظرفیت تنش فشاری (ظرفیت باربری) آن‌ها بالاست و عملکرد سازه‌ای فوق العاده‌ای دارند. به این ویژگی سبک بودن، عایق بودن، سرعت بالای اجرا و مزیت‌های بیشمار دیگری را اضافه کنید.

ساندویچ پانل چیست؟
تاریخچه ساندویچ پانل، از مزایا تا کاربردهای ساندویچ پانل
انواع ساندویچ پانل ها
4 مدل مختلف معروف ساندویچ پانل

کارخانه تولید ساندویچ پانل

کارخانه آریا پانل با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و برخورداری از خطوط تولید مکانیزه و تمام اتوماتیک تحت نظارت مهندسین و تکنسین‌های متخصص اقدام به تولید و عرضه انواع ساندویچ پانل‌های سقفی، دیواری، سردخانه‌ای و کلین روم می‌کند. این واحد تولیدی با الگو برداری از متدهای روز اروپا در حوزه سازه‌های نوین پیش ساخته موفق شده عنوان واحد نمونه صنعت را در شش سال متوالی کسب کند.

ویژگی های ساندویچ پانل

ماندگاری رنگ

امکان ندارد که رنگ ساندویچ پانل‌های آریا پانل در گذر زمان یا در اثر تابش آفتاب مخدوش شود یا تغییر کند.این پانل‌ها در خط رنگ تمام اتوماتیک و با استفاده از رنگ صنعتی درجه یک با قابلیت ضد زنگ و پس فرایند شستشو سطح و زدودن اجرام اضافی رنگ می‌شود.

حمل راحت

برخلاف مصالح سنتی که معمولا مقادیری از آن‌ها هنگام حمل از دست می‌رود ساندویچ پانل پیش ساخته ساختار منسجم، متراکم شده و حجم بسیار کمتری دارد. به راحتی و با رعایت تمام ملاحضات و الزامات آنها را به محل پروژه منتقل می‌کنیم؛ بدون اینکه آسیبی به بدنه این پانل‌ها وراد شود.

عایق نسوز

عایق ساندویچ پانل‌ پلی اروتان نوع نسوز در برابر آتش سوزی مقاوم و اثر ناپذیر است. این ویژگی یک مزیت فوق العاده است برای هر سازه‌ای که باید ضوابط ایمنی سخت گیرانه‌ای را پاس کند؛ مثل مجتمع‌های رفاهی و تجاری، بیمارستان‌ها، سوله‌ها و انبارهای نگهداری و مراکز آموزشی و نظامی.

خط تولید

خط تولید شرکت آریا پانل متکی بر دانش و تکنولوژی های روز مهندسی و تجهیزات و ماشین آلات اروپایی است؛ پانل‌های که در خط تولید مکانیزه تولید می‌شوند به نسبت مقاطعی که بخواهید با مصالح سازی دستی و تابع عامل انسانی بسازید ثبات کیفیت و عملکرد بیشتری خواهند داشت.

مشخصات فنی ساندویچ پانل

مشخصات فنی ساندویچ پانل ها
مشخصات فنی انواع ساندویچ پانل ها

ابعاد

ضخامت ساندویچ پنل به طور کلی بین اعداد 40 تا 300 میلی‌متر نوسان می‌کند. عرض پنل‌ها به نسبت طول 2 تا 11 برابر کمتر هستند. طول ساندویچ پانل‌ها می‌تواند از 2 تا 13.5 متر باشد که اعداد بسیار بزرگی هستند. البته اگر احساس می‌کنید نیاز شما متناسب با این ابعاد نیست می‌توانید تغییراتی در آن‌ها ایجاد کنید.

وزن

به دلیل استفاده از مواد فوق العاده سبک در مرکز ساندویچ پانل ها، وزن آن هم بسیار سبک بوده و در هر متر مربع وزنی بین 8 تا 10 کیلوگرم را داراست.

وزن پانل دیواری = طول × عرض × (1.16)

وزن پانل سقفی = طول × عرض × (1.07)

هسته

هسته ساندویچ پانل همان لایه عایق میانی است که معمولا دو ورق سخت یا دو پوسته در دو طرف خود دارد. تمام ویژگی‌های عایق بودن، نسوز بودن و سبکی ساندویچ پانل‌‌ها متکی بر هسته این پانل‌ها است. اینکه جنس هسته ساندویچ پانل فوم پلی اورتان باشد یک مزیت به حساب می‌آید.

انواع نورد ورق زیره و رویه

دو ورق زیر و روی عایق از جنس گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینک یا … متناسب به نیاز مهندسی و کاربری ساندویچ پانل می‌تواند درطرح‌های متفاوتی مثل کرکره‌ای، سینوسی، پاناروما، کرکره‌ای درشت و ریز، کرکره‌ای چهار گام، صاف، ایرانی و کره‌ای نورد و تولید شود.

چسب عایق

برای اتصال فوم عایق و ورق‌ها و همینطور درزگیری از چسب عایق ساندویچ پانل استفاده می‌شود این چسب که در اصطلاح صنعتی چسب ماستیک نامیده می‌شود بین تمام مصالح از قبیل بتن، سنگ و فلزات چسبندگی ایجاد می‌کند و در حضور این چسب تبادل حرارتی به شدت کاهش می‌یابد.

نوع اتصال

در ساندویچ پانل‎‌ بسته به نوع آن و خواست مشتری حالت‌های اتصال متفاوتی پیش بینی می‌شود. ساندویچ پانل‌ها یا خود دارای نر و مادگی یا اصطلاحا فاق و زبانه و در مواردی پیچ مخفی هستند، یا اینکه با پیچ و رول پلاک یا سیم مفتول و مواد درزگیر به هم متصل می‌شوند.

رنگ

انواع ساندویچ پنل در 12 طیف رنگی (رال رنگ) تولید می شوند که این رنگ ها شامل سفید، آبی، کرم، سبز، زرد، بنفش، نقره ای، قرمز، مشکی، قهوه ای، نارنجی و طوسی که با توجه به موقعیت مکانی سازه، نظر کارفرما و شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب و طراحی و تولید می شوند.

ضخامت

پانل ها در ضخامت های بین 2 الی 25 سانتیمتر و بر اساس نیاز مشتریان تولید می شوند. ضخامت اصلی انواع ساندویچ پانل ها متشکل از 5 لایه آن یعنی ورق بیرونی و لایه محافظی آن، فوم عایق میانی و در انتها لایه درونی و لایه محافظتی آن تعیین می شود که با توجه به نوع کاربری، شرایط ساخت، ضخامت پانل ها متفاوت است.

دانسیته

دانسیته ساندویچ پانل یا میزان فشردگی آن، در اغلب موارد به هنگام انتخاب پنل مورد استفاده بسیار اهمیت، دانسیته بالا نشان دهنده فشردگی بالا و در نتیجه مقاومت بیشتر پانل است.بنابراین اگر سازه ای مستحکم تر با طول عمر بالا میخواهید باید از ساندویچ پانلی با دانسیته بالا استفاده کنید.

ورق های ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل سقفی بسته به شرایط از جنس فولاد، آلومینیوم، آلوزینک و گالوانیزه ساخته می‌شود. همچنین جنس لایه عایق نیز می‌تواند پلی‌استایرن، پلی‌یورتان، پشم شیشه یا پشم ‌سنگ باشد. ورق ساندویچ پانل دیواری عموما از جنس‌های آلومینیومی، ورق گالوانیزه یا آلوزینکی انتخاب می‌شود. جنسی که برای ورق ساندويچ پانل ديواري استفاده می‌شود به طور مستقیم ویژگی‌های کلی آن پنل را تعیین خواهد کرد.

ورق ساندویچ پانل
ورق های رویه و زیره ساندویچ پانل

فوم های ساندویچ پانل

بسیاری از پانل‌های ساندویچی از نوع صنعتی فوم ضخیمی دارند؛ ضخامت این عایق‌ها بین 4 الی 10 سانتی متر است که جنس عایق و لایه‌های به کار رفته برای تولید آن عدد دقیق و نهایی را مشخص می‌کنند. به طور کلی ضخامت فوم‌ها از 4 سانتی متر تا 15 سانتی متر در بازار موجود است. فوم پلاستیکی، عایق پشم معدنی،فوم PIR،فوم IPN، فوم یونولیتف، پلی یورتان، پشم شیشه ازانواع مختلف فوم های ساندویچ پانل می باشند.

فوم ساندویچ پانل
3 مدل مختلف فوم عایق ساندویچ پانل
ابعاد ساندویچ پانل
طول، عرض و ارتفاع مفید ساندویچ پانل چقدر است؟
ضخامت ساندویچ پنل
تاثیر نوع و کاربری پانل بر روی ضخامت

ابعاد ساندویچ پانل چقدر است؟

ابعاد ساندویچ پانل متغیر است اما این تغییر و تنوع به معنای وجود هر سایزی در بازار نیست. شما موقع خرید ساندویچ پانل با تنوع زیاد ابعاد آن مواجه خواهید شد اما ممکن است سایزی را که در نظر دارید پیدا نکنید. برای حل این مشکل می‌توان با فروشنده مشورت کرد. در واقع سازه ساندویچ پانل با این که از قبل ساخته شده است اما می‌توان ضمن اجرای پروژه در آن تغییراتی ایجاد کرد. از جمله این تغییرات برش و تقسیم آن به قطعات مطلوب است.

ابعاد ساندویچ پانل که به طور استاندارد تولید و به بازار عرضه می‌شود و به نوع آن بستگی دارد. انواع زیادی از ساندویچ پانل ساخته می‌شود که هر کدام ویژگی‌ها و ابعاد خاص خودشان را دارند. ساندویچ پانل سقفی و دیواری، سردخانه، صنعتی و… که هر یک بسته به کاربردشان ابعاد مختلفی دارند. حتی ابعاد ساندویچ پانل به جنس ورق نیز ارتباط پیدا می‌کند؛ بعضی از فلزات مانند آلومینیوم قابلیت این را دارند که پهن و نازک باشند در نتیجه ضخامت پانل به کمترین حد خودش می‌رسد.

بهترین کار برای آگاهی از ابعاد ساندویچ پانل مشاوره با متخصص این کار است. هنگام خرید ساندویچ پانل از فروشنده درباره نوع، کاربرد، ابعاد، جنس و کیفیت آن سوال کنید تا راهنمای مناسبی برایتان باشد.

فوم و عایق پانل های ساندویچی

فوم عایق پلی اورتان در ساندویچ پانل
ویژگی های عایق بندی ساندویچ پانل با پلی یورتان
فوم ساندویچ پانل
سه مدل فوم ساندویچ پانل پرکاربرد

پلی یورتان

عایق بعدی پلی‌یورتان است که به عنوان ماده‌ای مقاوم و محکم شناخته می‌شود. این عایق از انتقال گرما و حرارت ممانعت می‌کند. پلی‌یورتان بسیار سبک است و ضریب حرارتی پایینی دارد. ویژگی‌های سودمند آن باعث می‌شوند تا قیمت آن گران‌تر باشد اما هزینه بالای آن توجیه‌پذیر خواهد بود. برآیند مزایا و معایب پلی‌یورتان به این شکل است که می‌توان از پانل‌هایی با این نوع جنس از عایق در سوله‌های صنعتی با حرارت بالا استفاده کرد.

پشم شیشه

پشم شیشه پشم شیشه نوعی عایق الیافی است که از ترکیب مواد بازیافتی شیشه ذوب‌شده، ماسه و رزین ساخته می‌شود. قدمت استفاده از پشم شیشه بیش از 70 سال است؛ پشم شیشه همچنین به عنوان یکی از مواد عایق در ساخت ساندویچ پانل مطرح است؛ چرا که ارزان است، عایق حرارتی و صوتی بسیار خوبی است و به خوبی با سایر مصالح ترکیب می‌شود. در مقابل قابل اشتعال بودن پشم شیشه مقداری کاربری این عایق را محدود می‌کند

پلی استایرن

پلی‌استایرن یکی از انواع عایق‌هایی است که در ساخت ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌شود. پلی‌استایرن به عنوان یک ماده عایق نسبتا ارزان، عایق صوتی خوبی به شمار می‌رود و وزن بسیار پایینی دارد؛ همین مساله باعث می‌شود وزن نهایی سازه کاهش یابد. اما به این دلیل که پلی استایرن راحت مشتعل می‌شود توصیه ما استفاده از پلی اورتان به جای این عایق است؛ عملکرد پلی اورتان در سایر جنبه‌ها هم بهتر است.

پشم سنگ

پشم ‌سنگ همچون پشم شیشه یک عایق صوتی به شمار می‌رود با این تفاوت که پشم سنگ در برابر آتش و حرارت هم خاصیت عایقی دارد؛ در نتیجه می‌توان از آن به عنوان جایگزینی مناسب در ساخت ساندویچ پانل سقفی کارگاه‌های کوره‌دار استفاده کرد. در واقع پشم‌ سنگ نسبت به تمامی مواد عایقی که برای ساخت این پانل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند مقاومت بهتری در مقابل حرارت و اشتعال از خود نشان می‌دهد.

نصب ساندویچ پانل

در نصب و اجرا انواع ساندویچ پانل مواردی متعددی چون عایق حرارتی و صوتی، حفظ زیبایی، جلوگیری از احتراق و آتش سوزی و … از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل باید مراحل اجرا را به یک متخصص بسپارید. مراحل نصب انواع پانل ساندویچی شامل موارد زیر است:

  1. زیرسازی پانل ها
  2. اسکلت بندی سازه 
  3. نصب دیوارپوش و سقف پوش ها
  4. اتصالات موجود در سازه
  5. درز بندی و آب بندی سازه

سوالات ساندویچ پانل (Sandwich Panels)

قیمت ساندویچ پانل ها بسته به نوع کیفیت و متراژ متفاوت است لطفا برای اطلاع از قیمت با واحد فروش تماس بگیرید.

ساندویچ پانل‌ها و تولید آن‌ها باعث شده حجم مصرف منابع و مصالح در صنعت ساختمان به شدت کاهش یابد. امروزه در آخرین آپدیت این محصولات از فوم پلی اورتان به عنوان یک عایق فوق العاده مستحکم با قابلیت‌های فوق العاده استفاده می‌شود. این پانل‌ها اهداف مهندسی مبنی بر سبک سازی سازه‌ها را محقق کرده است. برای مواقعی که طی رخدادها و پیشامدهایی که نیاز است سازه‌هایی به سرعت ساخته و بهره برداری شوند ساندویچ پانل‌ها گزینه راهبردی خواهند بود.

عملکرد ساندویچ پانل به نوع اتصال آن بستگی دارد. برخی از روش های اتصال مانند اتصال پیچی، باعث می شود که ساندویچ پانل در برابر بارهای وارده مقاومت بیشتری داشته باشد.

شرایط خاص کارخانجات، کارگاه‌های تولیدی و سوله‌های صنعتی باعث می‌شود مالکان و مدیران مجاب شوند قدم اول را در ساخت این مکان‌ها، محکم و مطمئن بردارند؛ یعنی ایجاد زیرساخت‌هایی با بالاترین درجه ایمنی و اطمینان.

استفاده از مصالح سنتی علاوه بر هزینه‌بر بودن و سرعت پایین در پیشرفت کار، از نظر ایمنی نیز ابهاماتی ایجاد می‌کند اما استفاده از ساندویچ پانل در صنعت تا حد زیادی این نگرانی مالکان و مدیران مجموعه‌های تولیدی را برطرف کرده است.

وجود رطوبت و از سمت دیگر وجود عوامل احتراق و آتش‌سوزی در کارگاه‌ها، تولیدی‌ها و به‌ویژه سوله‌های انبار، یکی از نگرانی‌های همیشگی سرمایه‌گذاران به حساب می‌آید. استفاده از پانل‌های مذکور مخاطرات را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.