هسته ساندویچ پانل

هسته ساندویچ پانل
آنچه در این مقاله می خوانید:

هسته ساندویچ پانل مهم ترین بخش ساختار آن است. این محصولات از یک ساختار سه لایه تشکیل می شوند. هسته ساندویچ پانل نقش اصلی عایق پانل در برابر هر گونه سرما و گرما، صوت، حرارت و نفوذ حشرات و همچنین محافظت از سازه در برابر هر گونه آسیب را دارد. جنس هسته انواع پانل های ساندویچی غالبا از فوم های پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه است. در ادامه این مقاله از آریا پانل همراه ما باشید تا در خصوص هسته ساندویچ پانل + جنس هسته ساندویچ پانل چیست؟ صحبت کنیم.

انواع هسته فوم پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ، پشم شیشه
مزایا عایق پانل در برابر هر گونه سرما و گرما، صوت و حرارت و …
نکته خرید توجه به کاربری، شرایط دمایی و آب و هوایی منطقه و …

کاربرد هسته ساندویچ پانل چیست؟

همان طور که گفته شد هسته ساندویچ پانل نقش اساسی را در ویژگی های پانل ایفا می کند. به عنوان مثال در صورتی که بخواهیم ساندویچ پنل ما خاصیت عایق صوتی داشته باشد باید از موادی در هسته استفاده شود که این خاصیت را دارا هستند یا اینکه اگر می خواهیم، در مقابله با آتش سوزی از خود مقاومت نشان دهد باید از مواد ضد حریق در هسته ساندویچ پانل استفاده شود.

بنابراین همان طور که مشاهده می کنید کاربرد هسته ساندویچ پانل، تعیین ویژگی های اصلی پنل است. بدین ترتیب برای هر کاربردی که قصد داریم تا در آن از ساندویچ پانل استفاده کنیم باید از یک هسته درست بهره بگیریم.

انواع ساندویچ پانل بر اساس جنس هسته

ساندویچ پانل ها را می توان با روش های مختلفی دسته بندی کرد. به عنوان مثال می توان آنها را بسته به کاربرد اینکه در سقف استفاده می شوند یا دیوار به محصولات ساندویچ پانل سقفی یا ساندویچ پانل دیواری تقسیم بندی نمود. یکی از روش های مهم تقسیم بندی پانل ها، تقسیم بندی بر اساس جنس هسته است. بر این اساس که در هسته ساندویچ پانل چه ماده ای به کار رفته است می توان آنها را به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی نمود که در ادامه به برخی از مشهور ترین آنها اشاره می کنیم.

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان یکی از مشهور ترین ساندویچ پنل ها به شمار می رود. پلی اورتان یکی از بهترین مواد عایق شناخته شده در جهان است و به همین علت به یکی از مواد بسیار پر کاربرد در ساخت این محصولات تبدیل شده است. علاوه بر بحث مربوط به عایق بودن، پلی اورتان می تواند استحکام و مقاومت سازه را نیز افزایش دهد و از این جهت نیز می تواند مفید واقع شود.

ساندویچ پانل پلی استایرن

ساندویچ پانل پلی استایرن از نظر عایق صوتی و حرارتی نسبت به ساندویچ پنل های ساخته شده با پلی اورتان کمی ضعیف تر است. به همین علت در مکان هایی که نیاز است تا از ورود هوا به صورت کامل جلوگیری شود معمولا استفاده از این نوع ساندویچ پنل توصیه نمی شود. ساندویچ پنل های پلی استایرن از منظر قیمتی نسبت به پلی یورتان مناسب تر بوده و وزن آنها نیز کم تر است. این موضوع باعث می شود تا جا به جایی آنها راحت تر شده و امکان بازیافت نیز وجود داشته باشد.

ساندویچ پانل پشم شیشه

پشم شیشه یکی از رقیب های جدی پلی اورتان در ساندویچ پانل ها به شمار می رود. پشم شیشه بسیار سبک است و ویژگی های آن نیز کاملا می تواند با پلی اورتان رقابت کند. نکته بسیار مهم در محصولات پشم شیشه این است که به نسبت ویژگی هایی که دارد قیمت مناسبی داشته و همین موضوع سبب شده است تا به یکی از محبوب ترین ساندویچ پانل های مورد استفاده در بازار تبدیل شود. با این وجود پشم شیشه از لحاظ سلامتی می تواند مشکل ساز شود و در استفاده و نصب باید نکات ایمنی را کاملا رعایت نمود.

ساندویچ پانل پشم سنگ

همان طور که گفته شد ساندویچ پانل ها کاربرد های مختلفی داشته و بر همین اساس نیز از هسته های مختلف با جنس های گوناگون در ساخت آنها استفاده می شود. ساندویچ پانل پشم سنگ یکی از موادی است که می تواند به عنوان یک عایق قوی در برابر سرما و گرما عمل کند. این ساندویچ پانل همچنین در برابر رطوبت نیز می تواند قدرت بالایی را از خود نشان دهد.

ساندویج پانل پشم سنگ در برابر آتش سوزی نیز مقاومت بسیار بالایی دارد و آتش نمی تواند آن را از بین ببرد. در واقع در صورتی که کاربرد های ضد حریق مد نظر شما باشد این محصول یک انتخاب بسیار مناسب برای شما به شمار می رود. از سایر ویژگی های ساندویچ پانل پشم سنگ می توان به سبک بودن و همچنین قابلیت نصب آسان آن اشاره نمود. توجه داشته باشید که پنل پشم سنگ به دلیل ویژگی های گفته شده قیمت بالاتری داشته و از لحاظ قیمتی جز پنل های گران به شمار می رود.

اهمیت جنس هسته ساندویچ پنل در سازه

همان طور که در این مقاله اشاره شد جنس هسته ساندویچ پانل در ویژگی های آن بسیار موثر است. البته معمولا مواد ساندویچ پانل به صرف یک کاربرد خاص مورد استفاده قرار نمی گیرند و باید مواد مورد استفاده در هسته ویژگی های مختلفی داشته باشند. با این وجود، انتخاب صحیح جنس هسته ساندویچ پانل می تواند باعث شود تا کیفیت ساختمان شما به شدت افزایش یابد.

فرض کنید که برای شما عایق بودن صوتی بسیار مهم است یا می خواهید از پانلی استفاده کنید که در برابر آتش تحمل بالایی داشته باشد. در چنین مواقعی انتخاب صحیح جنس هسته اهمیت زیادی پیدا می کند.

هسته ساندویچ پانل + جنس هسته ساندویچ پانل چیست؟

به جز بحث هسته ساندویچ پانل، عوامل دیگری نیز مانند جنس لایه های بیرونی نیز بر ویژگی های آن تاثیر دارند. با این وجود، نقش هسته پانل در ساختار آن بسیار مهم بوده و بسیاری از ویژگی های ساندویچ پانل بر اساس جنس هسته به وجود می آیند. به همین علت لازم است تا هنگام خرید ساندویچ پانل به نوع جنس هسته دقت کرده و جنسی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

پانل سقفی شادولاین 5 گام ایتالیا

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام ایتالیا سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام نروژ

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام نروژ سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PUR آلومینیوم

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PUR آلومینیوم سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PIR گالوانیزه سقفی

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک

ساندویچ پانل 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 5 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 4 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام آلمان

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام آلمان سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇