ساندویچ پانل پشم‌ شیشه

ساندویچ پانل پشم شیشه
آنچه در این مقاله می خوانید:

ساندویچ پانل پشم شیشه از انواع پانل های ساختمانی با لایه ای متشکل از فوم عایق پشم شیشه است. این عایق دارای ویزگی های چون وزن سبک، مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت و هزینه مقرون به صرفه و …. از پانل های پشم شیشه در صنایع پزشکی، حمل و نقل، شیمیایی و … می توان استفاده کرد. این پانل ها همچنین می توانند در انواع پانل دیواری و سقفی با ورق های فولادی متفاوت در سازه ها رویت شوند. در ادامه این مقاله از آریا پانل همراه ما باشید تا در خصوص ساندویچ پانل پشم شیشه چیست و چه کاربردی دارد؟ صحبت کنیم.

انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری پشم شیشه با ورق های فولادی متفاوت
مزایا عایق حرارتی و صوتی، وزن سبک، نصب آسان، دوستدار محیط زیست
مشخصات فنی عرض یسن 1 تا 1.08، طول 2 تا 14 متر، ضخامت بین 4 تا 15 سانت
کاربرد کارخانجات صنعتی و داروسازی، صنایع شیمیایی و پزشکی، حمل و نقل و خودرو و …

ساندویچ پنل پشم شیشه چیست؟

ساندویچ پانل پشم شیشه یکی از انواع ساندویچ پانل موجود در بازار است. در ساندویچ پنل پشم شیشه دو لایه بیرونی وجود دارد که از جنس فلز هستند و هسته درونی یا لایه میانی نیز از جنس پشم شیشه ساخته می شوند. این محصولات مقاومت بالایی در برابر گرما، سرما و صدا دارند. این موضوع سبب می شود تا هزینه های انرژی برای ساختمان در دراز مدت کاهش یابد. علاوه بر این موضوع، مقاومت بالایی در برابر حریق دارند و می توانند در کاربرد های ضد آتش موثر واقع شوند.

1-ساندویچ پانل پشم شیشه سقفی

فوم پشم شیشه را می توان در ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار داد. ساندویچ پانل سقفی دارای عرض 100 سانتی متر بوده و طول آن نیز بر اساس نیاز مشتری می تواند تعیین شود. معمولا از ساندویچ پانل سقفی پشم شیشه برای سوله ها، کارگاه ها یا سالن های ورزشی استفاده می شود. نکته بسیار مهم در این محصول سقفی این است که آنها عایق های حرارتی بسیار خوبی هستند و در مقابل حریق نیز مقاومت بالایی دارند. همین موضوع سبب می شود تا در برخی از کاربرد ها که نیاز به چنین ویژگی هایی وجود دارد، ساندویچ پانل پشم شیشه به بهترین انتخاب ممکن تبدیل شود.

2- ساندویچ پانل پشم شیشه دیواری

ساندویچ پانل های پشم شیشه بسیار سبک هستند و می توانند از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری کنند. این موضوع سبب می شود تا ساندویچ پانل های دیواری پشم شیشه به یک انتخاب مناسب در ساخت دیوار سالن های ورزشی، ویلاها و غیره تبدیل شوند. ساندویچ پانل دیواری از نوع پشم شیشه در برابر خوردگی نیز مقاوم هستند و نصب آنها نیز راحت تر است. علاوه بر این موضوع، به دلیل سبک بودن نیز هزینه های حمل آنها کم تر بوده و باعث می شود تا هزینه های ساخت کم تر شود.

مشخصات فنی ساندویچ پانل پشم‌ شیشه

در هسته درونی ساندویچ پانل پشم شیشه، همان طور که از اسم آن مشخص است از پشم شیشه استفاده می شود. این عایق، ماده ای تشکیل شده از الیاف انعطاف پذیر بسیار نازکی است که از تغییرات فیزیکی بر روی شیشه مذاب تولید می شود. چگالی پشم شیشه متوسط بوده و همین موضوع سبب می شود تا وزن آنها سبک باشد. پانل پشم شیشه در برابر رشد انواع قارچ ها، میکروب ها و باکتری ها مقاوم است. این پنل دارای عرض های مختلفی بوده و بسته به نیاز مشتری در اندازه های گوناگون تولید می شود.

مزایای ساندویچ پانل پشم شیشه چیست؟

ساندویج پانل پشم شیشه مزایای زیادی دارد که در ادامه به برخی از مهم ترین مزایای پانل پشم شیشه اشاره می کنیم:

  1. عایق حرارتی عالی: پشم شیشه به دلیل ساختاری که دارد می تواند مانع از اتلاف گرما و حرارت شود و همین موضوع سبب می شود تا دمای مناسب در سراسر ساختمان یا تاسیسات حفظ شود.
  2. عایق صدا: ریز ساختار منحصر به فردی که پشم شیشه دارد باعث می شود این ماده بتواند یک ماده بسیار مناسب در مقابل آلودگی های صوتی به شمار رود.
  3. حفاظت در مقابل آتش: یکی از مهم ترین ویژگی های پشم شیشه غیر قابل احتراق بودن آن است. در واقع پشم شیشه آتش نمی گیرد و شعله های آتش را منتشر نمی کند. به همین دلیل استفاده از پشم شیشه می تواند برای کاربرد های مقابله با حریق نیز موثر واقع شود.
  4. دوستدار محیط زیست: پشم شیشه با محیط زیست سازگار است و همین موضوع سبب می شود تا بتوان به راحتی و بدون هیچ گونه خطری از آنها استفاده نمود.
  5. وزن سبک و نصب آسان: ساندویچ پانل پشم شیشه دارای وزنی سبک تر نسبت به سایر ساندویچ پانل ها است. این موضوع باعث می شود تا حمل و نگهداری آنها راحت باشد و نصب آن نیز ساده تر باشد. بدین ترتیب هزینه های عملیاتی به شدت کاهش می یابد.
  6. خواص شیمیایی: مقدار PH پشم شیشه با دمای بالا بین 7-8 است و محتوای یون کلرید محلول آن بسیار کم است. این موضوع باعث می شود که هیچ اثر خورنده ای روی تجهیزات و خطوط لوله نداشته باشد.

کاربرد ساندویچ پنل ‌های پشم شیشه

ساندویچ پانل های پشم شیشه به صورت گسترده ای در انواع صنایع شیمیایی، پزشکی، کارخانه ها، ماشین آلات، وسایل نقلیه و هوا فضا استفاده می شود. به صورت کلی ساندویچ پنل پشم شیشه در کاربرد هایی که نیاز به عایق حرارتی یا پیشگیری از آتش سوزی و جذب صدا وجود داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرند.

مراحل ساخت پانل ساندویچی پشم شیشه

ساندویچ پانل پشم شیشه مانند ساندویچ پنل های معمولی ساختار سه لایه دارند. در ابتدا شکل آنها با نرم افزار های کامپیوتری طراحی می شوند و سپس با دستگاه ساخت پنل تولید می شوند. پانل پشم شیشه از دو لایه ورق فلزی که شامل فولاد، آلومینیوم و ورق گالوانیزه می شود و یک هسته درونی که از جنس پشم شیشه است تولید می شود.

قیمت ساندویچ پانل پشم شیشه

قیمت ساندویچ پانل پشم شیشه به عوامل مختلفی بستگی دارد. کیفیت پشم شیشه مورد استفاده، جنس ورق هایی که در آن مورد استفاده قرار گرفته شده است و اندازه و ضخامت از جمله عواملی است که می تواند بر قیمت آن موثر باشد. نکته بعدی که بر قیمت پانل پشم شیشه موثر است نوسانات قیمتی در بازار است. با توجه به شرایط اقتصادی، قیمت ساندویچ پانل نیز مانند سایر کالاهای موجود در بازار تغییرات زیادی دارد و همین موضوع سبب می شود تا نتوان یک قیمت مشخص را برای آن تعیین نمود.

ساندویچ پانل پشم شیشه چیست و چه کاربردی دارد؟

ساندویچ پانل پشم شیشه یکی از بهترین ساندویچ پانل های موجود در بازار است که به دلیل ویژگی هایی که در مقاله حاضر ذکر شد نیز توانسته تا جایگاه ویژه ای در بازار ساندویچ پانل داشته باشد. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

پانل سقفی شادولاین 5 گام ایتالیا

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام ایتالیا سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام نروژ

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام نروژ سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PUR آلومینیوم

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PUR آلومینیوم سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PIR گالوانیزه سقفی

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک

ساندویچ پانل 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 5 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 4 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام آلمان

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام آلمان سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇