دستگاه برش ساندویچ پانل

دستگاه برش ساندویچ پانل
آنچه در این مقاله می خوانید:

دستگاه مخصوص برش ساندویچ پانل نوعی از انواع تجهیزات ساخت این مصالح ساختمانی به شمار می روند. این دستگاه با دارا بودن اره های مخصوص برش نواری و دستی، اره چوبی می تواند با سرعت 52 دور بر دقیقه کار برش پانل را انجام دهند. در ادامه همراه آریا پانل باشید و در خصوص دستگاه برش ساندویچ پانل – نحوه برش ساندویچ پانل صحبت کنیم.

انواع روش برش در محل، برش در کارخانه
تجهیزات داخلی انواع اره برش نواری، اره دستی و چوبی
سرعت برش 52 دور در دقیقه
مزایا برش یکدست پانل، عدم اتلاف بخش هایی از پانل و …

انواع روش برش ساندویچ پانل

برای برش ساندویچ پانل، دو روش وجود دارد.

برش پانل در کارخانه

استفاده از این روش می تواند کیفیت برش را به شدت افزایش دهد و از آسیب وارد شدن به ساندویچ پنل جلوگیری کند.

برش پانل در محل

با این وجود در برخی از مواقع ممکن است نیاز باشد تا برخی از قسمت های ساندویچ پانل دیواری یا ساندویچ پانل سقفی در محل نصب و توسط نصاب بریده شده و نصب شود. این روش به صورت کلی توصیه نمی شود و در صورت نیاز به برش در محل نیز باید به صورت کاملا حرفه ای و با ابزار آلات مناسب نسبت به انجام این کار اقدام نمود.

نحوه برش ساندویچ پانل با دستگاه مخصوص

ساندویچ پانل، موادی هستند که امروزه استفاده از آنها بسیار گسترش یافته است. برای تولید ساندویچ پنل، لایه عایق در بین دو لایه که معمولا جنس آنها از فلز است قرار می گیرد. به صورت کلی برای تولید ساندویچ پنل در ابعاد دلخواه دو روش وجود دارد که عبارت اند از روش پیوسته و ناپیوسته. در روش ناپیوسته در ابتدا ورق ها با ابعاد مد نظر برش داده می شوند و سپس هسته مرکزی بین آنها قرار گرفته می شود.

در روش پیوسته ساندویچ پنل به صورت یک فرآیند پیوسته تولید می شود. در این روش دستگاه در ابتدا ساندویچ پنل را تولید می کند و سپس در مرحله آخر در ابعاد دلخواه آن را برش می دهد. دستگاه های مختلفی برای تولید ساندویچ پنل و برش آنها وجود دارد. یکی از مشهور ترین دستگاه های برش ساندویچ پنل دستگاه VNL است که در آن برای برش ساندویچ پنل های فولادی از اره های مخصوصی استفاده شده است که می تواند باعث شود تا بتوانید با بالاترین کیفیت کار برش ساندویچ پنل را انجام دهید.

مزایای دستگاه برش ساندویچ پنل

استفاده از دستگاه برای برش ساندویچ پانل مزایای زیادی دارد. دستگاه برش ساندویچ پنل می تواند با سرعت بالا و به صورت تمیز، کار برش را انجام دهد. برخی از دستگاه های برش ساندویچ پانل با داشتن قابلیت برش برگشتی می توانند زمان برش را به شدت کاهش دهند. این کاهش زمان برش باعث می شود تا هزینه های کاری شما به شدت کاهش یابد.

در دستگاه های مخصوص برش ساندویچ پنل از تیغه های مخصوصی استفاده می شود که می توانند برای طولانی مدت، کار برش ساندویچ پنل را برای شما انجام دهند. بدین ترتیب هزینه های تعمیر و نگهداری دستگاه نیز کاهش می یابد و می توانید برای مدت طولانی بدون نیازی به توقف، کار برش ساندویچ پنل را انجام دهید.

نکات مهم برای برش پانل ساندویچی با دستگاه

یکی از نکات بسیار مهم در برش ساندویچ پانل با دستگاه این است که باید مراقب باشید به ساندویچ پنل آسیبی وارد نشود. در واقع باید مراقب باشید که هر کاری را که می تواند باعث آسیب به ساندویچ پنل شود انجام ندهید. نکته بعدی در استفاده از دستگاه برش ساندویچ پانل این است که حتما تیغه و اره دستگاه تیز بوده و خاصیت خود را از دست نداده باشد. در صورتی که از تیغه برای مدت طولانی استفاده شده باشد می تواند باعث شود تا فرآیند برش به خوبی انجام نشود.

نکته پایانی و صد البته نکته ی بسیار مهم در انجام هر کاری، رعایت نکات ایمنی است. حتما هنگام کار با دستگاه ساندویچ پنل نکات ایمنی را رعایت کنید و در صورتی که آشنایی کافی با دستگاه ندارید بهتر است در ابتدا آموزش های لازم را دیده و سپس با دستگاه کار کنید.

دستگاه برش ساندویچ پانل چوبی

از دستگاه برش ساندویچ پانل چوبی برای برش پانل هایی که جنس آنها از چوب یا ام دی اف است استفاده می شود. این دستگاه نیز مانند دستگاه برش ساندویچ پنل عادی است و تفاوت آن می تواند در تیغه ای باشد که برای برش دستگاه به کار برده می شود. دستگاه های برش ساندویچ پنل چوبی معمولا با سیستم اتوماتیک ساخته می شوند و می توانند بر اساس ابعاد مورد نظر قطعات را برش دهند.

قیمت دستگاه برش ساندویچ پانل

شرکت های مختلفی در دنیا اقدام به تولید دستگاه های برش ساندویچ پانل می کنند. دستگاه هایی که برای این کار عرضه می شود قابلیت های مختلفی دارند. به عنوان مثال در برخی از دستگاه ها سرعت انجام برش نسبت به دستگاه های دیگر بیشتر است. بنابراین نمی توان قیمت مشخصی را برای دستگاه برش ساندویچ پنل مشخص نمود. در واقع قیمت دستگاه برش ساندویچ پنل به امکانات و برند دستگاهی بستگی دارد که قصد خرید آن را دارید.

اره برش ساندویچ پانل

مهم ترین بخش دستگاه برش ساندویچ پانل و به صورت کلی هر دستگاه برشی، تیغه یا اره آن است. در صورتی که از یک اره ضعیف استفاده کنید حتی اگر بهترین دستگاه برش را نیز خریداری کرده باشید باز هم در برش به مشکل می خورید و در هنگام برش آسیب زیادی به ماده خود وارد خواهید کرد.

اره کردن و برش ساندویچ پنل ها به مراقبت های ویژه ای نیاز دارد. از تیغه های مختلفی می توان برای بریدن ساندویچ پنل استفاده نمود. با این وجود، مطابق بررسی های انجام شده تیغه های اره نواری ISO-CUT یکی از بهترین تیغه ها برای برش ساندویچ پنل به شمار می روند. به لطف هندسه خاص این تیغه ها و همچنین ترکیب ماده ای که برای ساخت آنها استفاده شده است این تیغه ها عملکرد بسیار قوی ای در برش ساندویچ پنل ها دارند.

قابلیت برش دقیق، سرعت بالا، مقاومت و انعطاف پذیری از جمله ویژگی های اصلی این تیغه ها به شمار می رود.

آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

پانل سقفی شادولاین 5 گام ایتالیا

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام ایتالیا سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام نروژ

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام نروژ سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PUR آلومینیوم

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PUR آلومینیوم سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PIR گالوانیزه سقفی

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک

ساندویچ پانل 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 5 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 4 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام آلمان

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام آلمان سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇