ساندویچ پانل فایبرگلاس

ساندویچ پانل فایبرگلاس

ساندویچ پانل فایبرگلاس FiberGlass محصولی است که از مواد پلیمری و رزین تشکیل شده است. به همین دلیل خرید این محصول باعث سبکی وزن سازه ساختمانی شما می‌شود. مهم‌ترین مزیت آن مقاومت در برابر محیط‌های اسیدی است. عواملی در هزینه آن تعیین کننده هستند که باید قبل از تهیه پانل به آنها توجه کنید. در ادامه در این مقاله در آریا پانل همراه باشید تا در خصوص ساندویچ پانل فایبرگلاس + عکس و مشخصات فنی صحبت کنیم.

ساندویچ پانل فایبرگلاس
سه مدل ساندویچ پانل فایبرگلاس

ساختار ساندویچ پانل فایبرگلاس

فایبرگلاس ماده های است که در ساختار آن الیاف شیشه‌ای و مواد پلیمری مانند رزین به کار رفته که این رزین‌ها اپوکسی یا فنولیک هستند. این مواد 60 تا 70 درصد وزن محصول را تشکیل می‌دهند. به دلیل مقاومت خوبی فایبرگلاس که دارد از آن برای ساخت ساندویچ پانل استفاده می‌کنند. با خرید ساندویچ پانل فایبرگلاس مقاومت سازه خود را در برابر محیط اسیدی افزایش دهید.

ساختار ساندویچ پانل فایبرگلاس
تصویری از مواد اولیه ساخت پانل فایبرگلاس

همچنین می‌توانید از این محصول برای مخازنی که در آنها مواد شیمیایی وجود دارد استفاده کنید. این پانل‌ها به دلیل روکش آن‌ها، در انواع موج‌دار، گل‌دار، موج ذوزنقه و ریز تولید می‌شوند. فوم‌های عایقی مانند پلی یورتان، پلی استایرن، پشم شیشه و پشم سنگ در ساختار این پانل‌ها به کار رفته است. البته به دلیل مقاومت و ضربه پذیری بالایی که فوم پلی یورتان دارد، برای این نوع پانل بسیار مناسب است.

مزایای خرید ساندویچ پانل فایبرگلاس

کاربرد ساندویچ پانل فایبرگلاس
سه نمونه از ساندویچ پانل های فایبرگلاس

با خرید ساندویچ پانل از نوع فایبرگلاس این محصول مزایای زیادی شامل حالتان می‌شود.

 • تهیه این محصول و استفاده از آن به سبک‌تر شدن سازه ساختمانی شما کمک می‌کند.
 • استفاده از این پانل باعث افزایش چندین برابری زیبایی سازه ساختمانی می‌شود.
 • با خرید این محصول در مصرف انرژ‌‌ی‌های سرمایشی و گرمایشی صرفه‌جویی کنید.
 • این سازه مقاومت بسیار زیادی به دلیل استفاده از ورق‌های فایبرگلاس در ساختار آن، در برابر زلزله از خود نشان می‌دهد.
 • با تهیه این پانل مقاومت سازه را در برابر گرما، سرما، رطوبت و بالا ببرید.
 • این محصول مقاومت خوبی در برابر محیط‌های اسیدی و اشعه ایکس از خود نشان داده است.
 • با وجود هزینه بسیار بالا زیرسازی و اسکلت سازی، تهیه این محصول بسیار برایتان مقرون به صرفه محسوب می‌شود.
ساختمان پیش ساخته

همین حالا برای سازه خودتان بهترین پوشش را سفارش دهید.

مشخصات فنی ساندویچ پانل فایبرگلاس

ضخامت ساندویچ پانل فایبرگلاس
سه مدل پنل فایبرگلاس با ضخامت متفاوت

ضخامت ساندویچ پانل فایبرگلاس از نوع دیواری 4،5،6 و 8 سانتی‌متر بوده و عرض مفید آن 1.5 و عرض ثابت آن 1.13 مترمربع است. هسته آن بین 5 تا 150 میلی‌متر متغیر است. این پانل به رنگ سفید، سیاه یا سفارشی تولید می‌شود. برای تولید ساندویچ پانل دیواری فایبرگلاس از موادی مانند ورق آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینک استفاده می‌کنند. فوم عایق پلی یورتان با دانسیته 40(+-)2 استفاده می‌شود. پوشش ساندویچ پانل دیواری از نوع دورو ورق، یک رو ورق نایلون، دورو نایلون، دورو کاغذ و دو رو فویل است و شما می‌توانید با احتساب نیاز خودتان آنها را سفارش دهید.

طول و عرض ۲۳۰×۱۳۰ سانتی‌متر و ۳۰۰×۱۰۰ سانتی‌متر
ضخامت ۲ تا ۱۰ میلی‌متر
برجستگی پانل از دیوار ۳ تا ۷ سانتی‌متر
وزن ۱۳ تا ۱۴ کیلوگرم در هر ساندویچ
مواد هسته فوم PU، فوم PET، فوم پی وی سی، فوم EPP، فوم EPS، فوم XPS، PP Honeycomb و PC Honeycomb.
کاربرد RV، تریلر، ون، ون خشک، کامیون های یخچال دار، کمپینگ، قالب ساختمان، داربست، خانه های متحرک، محصولات ورزشی، کف کامیون و غیره.
چگالی هسته 30 کیلوگرم در متر مکعب تا 300 کیلوگرم در متر مکعب

لایه میانی ساندویچ پانل فایبرگلاس

لایه عایق فایبرگلاس
انواع عایق فایبرگلاس

عایق این نوع پانل ظاهری ساده و بدون هیچ طرحی و نقشی است. اگر می‌خواهید از این پانل برای ساخت اتاق تمیز استفاده کنید، باید سازه شما بدون هیچ‌گونه آلودگی و گرد و غبار باشد. به دلیل ویژگی ظاهری که این پانل دارد، از آن می‌توانید برای مصالح پیش ساخته استفاده کنید. عایق کاری سازه ساختمانی بسیار اهمیت دارد که به کار بردن این ساندویچ پانل به منظور عایق کاری ساختمان بسیار اهمیت دارد.

ساندویچ پانل پلی یورتان (پلی اورتان)

مدل های ساندویچ پنل فایبرگلاس

این نوع ساندویچ پانل انواع مختلفی دارد.

 • ساندویچ پانل فایبرگلاس ساده
ساندویچ پانل فایبرگلاس ساده
مشخصات ساندویچ پانل فایبرگلاس ساده

یکی از رایج‌ترین نوع پانل فایبرگلاس است که هیچ طرحی ندارد و به صورت صاف و بدون شیار است. معمولا این نوع پانل ها در تولید مخازن و کاربری های دکوراتیو به دلیل سادگی و دارا بودن امکان سفارشی سازی مورد استفاده قرار می گیرند.

 • ساندویچ پانل فایبرگلس نر و مادگی

این نوع پانل فایبرگلاس از نر و مادگی تشکیل شده که در داخل یکدیگر قفل می‌شوند به طوری که پانل ها به صورت رولاپی داخل هم دیگر رفته و سپس بهم متصل می شوند (دارا بودن خار هایی درون این نوع پانل ها)

یکی دیگر از نوع ساندویچ پانل فایبرگلاس پیش ساخته است که برای ورود به آن باید شرایط ویژه‌ای را رعایت کنید، این پانل ها دارای قطر و ضخامت بیشتری هستند و تحت شرایط خاص و ایزوله شده ای ساخته می شوند.

ساخت ساندویچ پانل اتاق تمیز با فایبرگلاس
ساختار ساندویچ پانل اتاق تمیز با فایبرگلاس

فوم های فایبرگلاس

فوم‌ها در ساخت ساندویچ پانل (فوم ساندویچ پانل) نقش زیادی داشته و انواع مختلف آن در پانل فایبرگلاس به کار برده می‌شود.

 • فوم xps: نوعی پانل کامپوزیت گرمانرم که حاوی رزین ترموپلاستیک و فایبرگلاس پیوسته است. پوست بیرونی از الیاف شیشه‌ای و پوست داخلی آن از نوارهای ud ترموپلاستیک تشکیل می‌شود.
 • پانل فوم :up این پانل فایبر گلاس زیبایی بسیار زیادی به سازه شما می‌بخشد و نصب آن بسیار راحت و آسان است و در برابر آتش سوزی بسیار مقاومت بالایی دارد.
 • فوم pet یا فوم پلی اتیلن ترفتالات: معمولا به عنوان رزین پلی استر شناخته می‌شود. این فوم ترموپلاستیک سلول بسته با مقاومت برشی و فشاری مشخص است.
 • فوم pvc: این نوع فوم پانل فایبرگلاس یک ماده پلیمری است که جایگزین فلز در پانل‌ها به شمار می‌رود. پانل پی وی سی در برابر سایر پانل‌ها استحکام بسیار بالایی دارد. این فوم سطح ثابت و پایداری دارد که برای چاپ مستقیم و لمینت بسیار مناسب است. مواد پی وی سی به صورت خودکار خاموش می‌شوند؛ بنابراین استفاده از این فوم برای پانل‌ها باعث افزایش مقاومت سازه شما در برابر آتش سوزی می‌شود.
 • فوم epp: این فوم مهره‌ای سلول بسته است. با خرید ساندویچ پانل فایبرگلاس که این فوم را در ساختارش دارد، می‌توانید مقاومت سازه خود را در برابر ضربات چندگانه، حرارت، باران و مواد شیمیایی بالا ببرید. همچنین این فوم قابلیت بازیافتی دارد.
 • فوم لانه زنبوری: با تهیه پانل با فوم لانه زنبوری می‌توانید مزایایی مانند وزن سبک، استحکام بالا  و مقاومت در برابر آب و صوت به سازه ساختمانی خود ببخشید.
ساندویچ پانل طرح سنگ

کاربرد فایبرگلاس

ساندویچ پانل های فایبرگلاس عموما به دلیل دارا بودن ویژگی های متمایز خود و خاصیت ضد حرارت وزیبایی در صنایع مختلف قابل استفاده و ساخت است و کاربران می توانند آن را بر روی انواع محصولات ببینند و از آن استفاده کنند.

 • اتاقک های کاروان و کمپینگ
 • صنعت حمل ونقل
 • صنایع ساختمان سازی
 • وسایل ورزشی
 • ساخت دیوار پوش در استخر ها، سوله ها
 • ساخت مخازن نقل و انتقال یا نگهداری مواد آلی، شیمیایی، اسیدی و بازی

عوامل موثر در هزینه ساندویچ پانل فایبرگلاس

یک سری عوامل بر قیمت ساندویچ پانل‌ فایبرگلاس تاثیر گذار هستند که می‌بایست به آنها توجه کنید.

 • نوع ورق و میزان پوشش روی آن: آگاهی از نوع ورق‌ها در تولید پانل و رعایت استانداردها در تولید و قیمت پانل نقش دارد. به طور معمول کیفیت بالای این ورق‌ها باعث افزایش قیمت آنها می‌شود.
 • کیفیت تزریق فوم: تزریق فوم باید بدون هیچ‌گونه هوا گرفتگی انجام شود. هرچه کیفیت تزریق فوم بالاتر باشد هزینه پانل به مراتب بالاتر می‌رود.
 • ابعاد و ضخامت ساندویچ پانل: این مورد که شما هنگام سفارش، چه ابعادی را انتخاب کنید در قیمت پانل تاثیر زیادی دارد.
 • شرکت‌های تولید کننده: به طور حتم شرکت‌های تولید کننده‌ای که پانل‌ها را بر اساس استانداردها و کیفیت بالا تولید می‌کنند، هنگام خرید از این شرکتها هزینه بالاتری باید بپردازید. البته به این نکته توجه کنید که با توجه به کیفیت بالایی که این نوع پانل‌ها دارند، خرید آنها بسیار مقرون به صرفه است.
نورد چیست و چه حالت هایی دارد؟

نکات مهم در خرید ساندویچ پانل فایبرگلاس

استفاده از ساندویچ پانل فایبرگلاس در سازه ساختمانی باعث افزایش چند برابری زیبایی سازه ساختمانی و مقاومت آن در برابر محیط‌های اسیدی می‌شود. همچنین سبک بودن این سازه و مقاومت خوبی که در برابر اشعه ایکس دارد، از دیگر مزیت‌های آن به شمار می‌رود. تولیدکننده‌های معتبر این محصول را با کیفیت بالا و مطابق استانداردهای جهانی تولید می‌کنند که شما می‌توانید پانل‌ها از آنها تهیه کنید.

مراحل نصب انواع ساندویچ پانل فایبرگلاس

پانل های فایبرگلس به صورت رولپلاک و پیچ بهم متصل می شوند. در مراحل بعدی درزگیری فواصل بین پانل ها و اسکلت فلزی به کمک چسب های مخصوص درزگیری با ماده ماستیک و سپس رنگ آمیزی کامل پانل ها که این خود باعث زیبایی این پانل ها می شود.

ساندویچ پانل فایبرگلاس + عکس و مشخصات فنی

معایب ساندویچ پانل های فایبر‌گلاس چیست؟

شکنندگی و ممنوعیت استفاده در مناطق بادخیز به دلیل دارا بودن وزن سبک ساندویچ پنل های فایبرگلس.

شماره تماس تولید کننده ساندویچ پانل فایبرگلاس چند است؟

برای سفارش انواع ساندویچ پانل فایبرگلاس در طرح و اندازه یا طرح های خاص می توانید با شماره ۰۵۱۳۶۲۲۸۸۰۰تماس بگیرید.

🎯 کاربرد ساخت انواع سوله، کانتینر های کاروان و کمپینگ، وسایل ورزشی، کاربرد فایبرگلاس در ساختمان، پوشش سقف و دیواری
💎 مشخصات طول و عرض: ۲۳۰×۱۳۰ سانتی‌متر و ۳۰۰×۱۰۰ سانتی‌متر،ضخامت: ۲ تا ۱۰ میلی‌متر، مساحت: ۳ مترمربع و…
📌 انواع  فایبرگلاس ساده، نر و مادگی، اتاق تمیز
💰 قیمت بستگی به ساختار، ظاهر و نوع کاربری و برند سازنده آن دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان

پانل های سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین تولیدکننده ساندویچ پانل ایران

👇تماس بگیرید.👇