صادرات ساندویچ پانل

صادرات ساندویچ پانل

صادرات ساندویچ پانل در ایران رونق بسیار زیادی دارد. به دلیل کیفیت مناسبت و قیمت مقرون‌به‌صرفه، صادرات ساندویچ پانل به کشورهای دیگر نظیر عراق، کویت، ترکمنستان و غیره روبه‌رشد است. صادرات محصولاتی نظیر ساندویچ پانل باعث می‌شود تا وضعیت کشورمان که درگیر تحریم‌های ظالمانه هست از لحاظ ارزی بهبود یابد. همچنین صادرات ساندویچ پانل با کیفیت باعث می‌شود تا برند محصولات ایرانی نظیر آریا پنل در کشورهای مختلف توسعه یافته و دیگران نیز بتوانند از این محصولات با کیفیت استفاده کنند.

انواع پانل صادراتی ساندویچ پانل سقفی و دیواری
کشور های متقاضی حوزه خلیج فارس و دریای خزر + قسمتی از اروپا و آمریکا
عوامل موثر بر قیمت نوع و جنس پانل، کشور مقصد، هزینه حمل و نقل هوایی یا زمینی
مزایا پانل آریا پانل کیفیت مناسب، قیمت مقرون به صرفه

صادرات ساندویچ پانل به خارج از ایران

ساندویچ پنل‌هایی که به خارج از کشور ارسال می‌شود انواع مختلفی دارند. ساندویچ پانل سقفی، دیواری، سردخانه‌ای، ساندویچ پانل کندسوز و … از جمله این محصولات هستند. البته باید توجه نمود که صادرات ساندویچ پانل به کشورهای مختلف یکسان نبوده و برخی از کشورها بنا به شرایط اقلیمی و آب‌وهوایی که دارند ممکن است تمایلی خرید بیشتری نسبت به برخی از نوع‌های ساندویچ پانل داشته باشند.

کیفیت ساندویچ پانل‌های صادراتی

نکته مهمی که در بحث صادرات ساندویچ پنل‌ها وجود دارد این است که محصولات مذکور باید کیفیت بالایی داشته باشند تا بتوان آنها را به کشورهای مختلف صادر کرد. در واقع در صورتی که محصول مورد نظر کیفیت بالایی نداشته باشد با توجه به بازار رقابتی شدیدی که در کشورهای منطقه وجود دارد احتمالاً صادرات محصول شکست خورده و در آینده سهم شرکت از بازار محدود خواهد شد.

طراحی و اجرای سازه های ساندویچ پانلی

ساندویچ پنل‌های تولید شده توسط آریا پانل که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های ساندویچ پانل در ایران به شمار می‌رود همگی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این موضوع سبب شده تا علاوه بر کشورمان در سایر کشورها نیز علاقه‌مندان زیادی به محصولات تولید شده توسط این شرکت وجود داشته باشد.

صادرات ساندویچ پانل
صادرات شامل یک فرایند اداری برای دریافت مجوز و عقد قراردادها می شود

نحوه صادرات ساندویچ پنل

همان‌طور که می‌دانید در کشورهای همسایه ایران فرصت‌های بازاریابی بسیار زیادی وجود دارد. در واقع، کشورهای همسایه ما عمدتاً مصرف‌کننده بوده و به همین دلیل به دریافت انواع کالاها مانند ساندویچ پانل به صورت دائم احتیاج دارند. همچنین به دلیل شرایط جنگی که در برخی از این کشورها به مدت چندین سال ادامه داشته است نیاز به بازسازی خانه‌ها افزایش یافته و محصول ساندویچ پانل به عنوان یکی از کالاهای بسیار پر مصرف در این کشورها استفاده می‌شود.

برای صادرات ساندویچ پانل در وهله اول باید کیفیت محصول صادراتی بسیار بالا باشد و رضایت مشتری را در خارج از کشور جلب کند. ساندویچ پانل‌های آریا پانل از باکیفیت‌ترین ساندویچ پانل‌های تولید شده در ایران هستند که توانایی رقابت با هر شرکتی را از لحاظ کیفیت و قیمت دارند.

چگونه صادر کننده ساندویچ پانل باشیم؟

برای صادرات ساندویچ پانل باید چند نکته را مد نظر داشته باشید. اولین نکته این است که در بحث صادرات ساندویچ پانل باید حتماً محصولی را صادر کنید که بالاترین کیفیت را داشته باشد. در واقع با توجه به اینکه کشورهای مختلفی اقدام به تولید این محصول می‌کنند در صورتی که محصول مد نظر کیفیت خوبی نداشته باشد توسط کشور مقصد رد (Reject) شده و دیگر نمی‌توان روی صادرات ساندویچ پانل حساب باز کرد.

معرفی فوم پلی استایرن

نکته دوم بحث بازاریابی صحیح است. برای صادرات ساندویچ پانل علاوه بر کیفیت مناسب محصول باید در زمینه بازاریابی نیز فعالیت جدی داشته باشید. در ابتدا باید مقاصد صادراتی محصول را مشخص کرده و شرایط صادرات محصول به آن کشور را مورد ارزیابی قرار دهید. سپس با ارتباط گرفتن با شرکت‌های فعال در فروش این محصولات در کشور مقصد می‌توانید کار خود را برای صادرات ساندویچ پانل آغاز کنید.

همین حالا برای سازه خودتان بهترین پوشش را سفارش دهید.

نرخ ساندویچ پانل صادراتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. در کنار عواملی که به صورت معمول روی قیمت ساندویچ پانل تاثیر دارند عوامل دیگری نیز در بحث صادرات بر قیمت ساندویچ پانل موثر است. از جمله این عوامل می‌توان به بحث هزینه حمل و نقل، مالیات‌های احتمالی و درصد سود فروشندگان اشاره نمود. به همین دلیل در مورد قیمت ساندویچ پانل صادراتی نمی‌توان یک قیمت مشخص را تعیین نمود و برای تعیین قیمت باید عوامل مورد اشاره بررسی شده و سپس قیمت تعیین شود.

ساندویچ پانل سقفی یکی از محصولات پر طرف‌دار برای صادرات به شمار رود. ساندویچ پانل سقفی برای صادرات نیز مانند سایر انواع ساندویچ پانل باید کیفیت مناسبی داشته و بتواند نیازهای مشتریان خارج از کشور را تامین کند.

کیفیت در صادرات ساندویچ پانل
ساندویچ پانل ها باید طبق مشخصات فنی درخواست کارفرما ساخته شده باشند

صادرات پانل های دیواری و سقفی

ساندویچ پانل دیواری را باید بتوان به سادگی در سایر کشورها عرضه نمود. مراحل صادرات ابتدا با تأییدیه‌های اداری آغاز می‌شود. سپس، باید مجوزهای لازم برای صادرات محصول کسب شود و عقد قرارداد با شرکت کشور مقصد صورت گیرد.

ضریب انتقال حرارت ساندویچ پنل در مقابل مصالح سنتی

مقصدهای صادرات همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، شامل کشورهای عراق، ترکیه و آذربایجان می‌شود. عراق برای بازسازی و توسعه زیرساخت‌ها در این کشور تقاضای بالایی برای ساندویچ پانل دارد. کشور ترکیه علاوه بر آنکه بازاری مناسب برای فروش ساندویچ پانل دارد، خود نیز به عنوان دروازه‌ای برای ورود به بازارهای اروپا عمل می‌کند و گزینه‌ای مناسب برای صادرات ساندویچ پانل دیواری به شمار می‌آید.

کشور آذربایجان نیز به دلیل نزدیک بودن، به مقصدی مناسب برای صادرات تبدیل شده است. با این حال نوسانات بازار و سیاست‌گذاری کشورهای مختلف ممکن است در برخی از بازه‌های زمانی فرایند صادرات را سخت کند. پیش از شروع این کار، خوب است تا بازار کشور مقصد بررسی شده و شرایط اداری آن مشخص شود.

کشورهای برتر صادر کننده ساندویچ پانل

از دسامبر ۲۰۲۳ صادرات جهانی ساندویچ پانل به تعداد ۲۷۴۶۰ ارسال رسیده است که توسط ۳۷۶۴ صادرکننده به ۶۲۷۵ خریدار ارسال شده اند. سه کشور برتر در صادرات ساندویچ پانل را همراه با تعداد ارسال محموله آنها را در زیر آورده‌ایم:

  • کشور ترکیه با ۹۵۵۸ ارسال
  • چین با ۶۲۵۹ ارسال
  • کره جنوبی با ۲۰۱۲ ارسال

مقصد اصلی این صادرات به کشورهای ایالات متحده، هند و فیلیپین بوده است.

کشورهای مقصد صادرات ساندویچ پانل
کشورهای ترکیه، عراق و آذربایجان اغلب مقاصد اصلی صادرات از ایران هستند

چرا کشورهای خارجی تمایل زیادی به استفاده از پانل‌های ایرانی دارند؟

ساندویچ پانل‌های ایرانی دو مزیت عمده دارند که سبب شده است تا کشورهای زیادی به خرید آنها علاقه پیدا کنند. مزیت اول در بحث ساندویچ پانل‌های ایرانی، کیفیت مناسب آنهاست. ساندویچ پانل‌های شرکت‌هایی مانند آریا پانل با کیفیت بسیار بالایی تولید می‌شود و همین موضوع توان رقابت را در بازارهای خارجی برای این محصولات مهیا کرده است.

اتاق حمل بار نوشابه

مزیت دوم ساندویچ پانل‌های ایرانی قیمت آنهاست که به نسبت سایر ساندویچ پانل‌های تولید شده مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند.

ارسال ساندویچ پانل به خارج از ایران چگونه است؟

برای ارسال ساندویچ پانل به خارج از ایران باید در ابتدا مجوزهای لازم را هم از کشور خودمان و هم از کشور مقصد تهیه کنید. ساندویچ پانل‌ها باید با بالاترین کیفیت بسته‌بندی‌شده تا در طول مسیر آسیبی به آنها وارد نشود. مسائل مرتبط با بازاریابی و قوانین هر کشور در زمینه مالیات و غیره نیز از نکاتی است که باید در هنگام صادرات ساندویچ پانل به خارج از ایران مد نظر داشته باشید.

سوال‌های متداول

قیمت ساندویچ پانل صادراتی چقدر است؟

قیمت پانل برحسب نوع آن، فوم ساندویچ پانل، ورق ساندویچ پانل، مشخصات فنی و همچنین کشور مقصد مشخص می شود.

آیا امکان صادر کردن ساندویچ پانل به کشور ترکمنستان نیز وجود دارد؟

بله در صورت تهیه مجوزهای لازم می توان به این کشور نیز صادرات را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان

پانل های سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین تولیدکننده ساندویچ پانل ایران

👇تماس بگیرید.👇