ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم
سفارش و خرید ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم یا اتاق تمیز ویژگی‌هایی دارد که استفاده از آن در اتاق‌های تمیز را مناسب و به‌صرفه می‌کند. احتمالا می‌توانید حدس بزنید که چه مواردی باید از اتاق تمیز دور باشند؟ هر نوع آلودگی، میکروب، باکتری، دود، گرد و غبار، بخارات، مواد رادیواکتیو، مواد سمی، مواد اسیدی و… جزو مواد خارجی و آلوده به حساب می‌آیند و باید از کلین روم به دور باشند. در همین راستا ساندویچ پانل کلین روم با ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند این نقش را به خوبی ایفا کند و مواد آلوده را به دور از محل نگه دارد.

انواع ساندویچ پانل کلین روم (اتاق تمیز) را بر حسب ضخامت تفکیک می کنند. همچنین ممکن است شما با تنوع رنگ، طرح، یک یا دو رو صاف و صیقلی و کیفیت‌های مختلف مواجه شوید اما منظور ما در این بخش ضخامت پانل های ساندویچی کلین روم است. شما حین خرید می‌توانید با بیان ضخامت دقیق و دلخواه خود با تولیدکننده برای دریافت چنین ساندویچ پانل اتاق تمیزی به توافق برسید.

برای استعلام قیمت و سفارش ساندویچ پانل های کلین روم در متراژ مختلف با شماره های ما تماس بگیرید.

پخش ویدیو
پخش ویدیو
انواع ساندویچ پانل های کلین روم
3 مدل مختلف ساندویچ پانل کلین روم
راهنمای خرید ساندویچ پانل کلین روم
5 نکته مهم هنگام سفارش ساندویچ پانل اتاق تمیز

برای سفارش و خرید ساندویچ پانل کلین روم تماس حاصل نمایید.

هزینه تولید ساندویچ پانل کلین روم

در قیمت‌گذاری ساندویچ پانل اتاق تمیز بسیار مهم است که فاکتورهای مهمی چون کیفیت، جنس و کارایی مورد ارزیابی قرار گیرند و در قیمت نهایی تولیدی منظور شوند. عوامل موثر بر قیمت ساندویچ پانل اتاق تمیز به شرح زیر هستند:

 • کیفیت و مرغوبیت مواد
 • طراحی، مونتاژ و ساخت
 • نوع جنس مواد به کار رفته

آشنایی با ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری

قیمت ساندویچ پانل کلین روم
تصویر سطح صاف پانل کلین روم
خرید ساندویچ پانل کلین روم
سفارش کلین روم در متراژ مختلف به کارخانه

خرید ساندویچ پانل کلین روم

اگر قصد خرید ساندویچ پانل کلین روم دارید می‌توانید این سازه‌ها را از کارگاه‌های تولیدی و کارخانه‌های سازنده تهیه کنید. البته خرید و فروش ساندویچ پانل اتاق تمیز از درگاه‌های دیگری نیز انجام می‌شود اما توصیه اکید ما در ارتباط بودن با خود کارخانه است. در مجله آریا پانل با مطالعه مقاله آشنایی کاملی نسبت به این محصولات نوین بدست بیاورید.

برای سفارش ساندویچ پانل کلین روم با شماره های ما تماس بگیرید.

برای استعلام قیمت روز ساندویچ پانل کلین روم و مشاوره رایگان پیش از خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

ابعاد ساندویچ پانل اتاق تمیز
عرض، طول و ارتفاع مفید
قیمت ساندویچ پانل کلین روم
5 عامل موثر بر قیمت محصول
مزایا پانل های اتاق تمیزدارای عایق کندسوز، جلوگیری از ورود آلودگی ها، حشرات موذی، قابل شستشو، آنتی باکتریال، مقرون به صرفه
جنس ورق های فولادیگالوانیزه پیش رنگ شده/آلوزینک پیش رنگ شده / آلومینیوم پیش رنگ شده
کاربردصنعت الکترونیک، صنعت خودورسازی، محیط های پزشکی و آزمایشگاهی، صنعت هوایی، سیستم های ناوبری
نوع فومPUR (B2) , PIR
انواعساندویچ پانل کلین روم سقف و ساندویچ پانل کلین روم دیوار
ساندویچ پانل کلین روم (کلین روم یا CleanRoom)
ساندویچ پانل کلین روم  را از شرکت آریاپانل خریداری کنید. همه چیز درباره بهترین ساندویچ پانل اتاق تمیز

مشخصات فنی ساندویچ پانل کلین روم (CLEAN ROOM)

ساندویچ پانل کلین روم برای دیوار ضخامت ۴۰، ۶۰، ۸۰، ۱۰۰، ۱۲۰ میلیمتر، غالبا از جنس ورق گالوانیزه با ضخامت 6 میلی‌متر در دانسیته 40 کیلوگرم بر متر مکعب و طول سفارشی بین 2 الی 12 متر قابل تولید است. در خصوص کلاس عایق حریق آن می توان از فوم های پلی یورتان B1  و B2 استفاده نمود.

ساندویچ پانل کلین روم برای سقف ضخامت 80 میلیمتر از جنس ورق گالوانیزه با ضخامت ورق 6 میلی‌متر با دانسیته 40 کیلوگرم بر متر مکعب و طول سفارشی بین 2 الی 12 متر قابل تولید است و فوم مورد استفاده در لایه میانی آن در کلاس B1 و B2 می‌باشد.

ویژگی‌های ساندویچ پانل اتاق تمیز

ساندویچ پانل اتاق تمیز یا Clean Room علاوه بر ویژگی‌های فوق که گفتیم دارای مزایا و خصیصه‌های برجسته دیگری نیز هست.

 • صاف و صیقلی بودن سطوح
 • یک رو یا دو رو بودن پانل
 • عدم جذب آلودگی
 • فواصل شکاف کم بعد از پرچ شدن
 • قابلیت شست‌وشو
 • آنتی‌باکتریال بودن
 • ماندگاری و عمر بالا
 • مقاومت در برابر عوامل خورنده و فرساینده
 • ضد زنگ
 • ضد حریق
 • عایق‌بندی قوی در برابر عوامل خارجی مانند هوا
 • دوام بالا در برابر مواد شیمیایی و آزمایشگاهی

یک ساندویچ پانل اتاق تمیز باکیفیت باید تمام ویژگی‌های فوق را داشته باشد چرا که در کلین روم لازم است تا حتی هوا توسط انسان‌ها کنترل شود و هیچ عامل دیگری بدون کنترل و مدیریت وارد اتاق نشود. پانل های ساندویچی کلین روم این هدف را محقق می‌سازند؛ در واقع به دلیل خاصیت آنتی‌باکتریال بودن آن ها می‌توان از بابت آلوده نشدن دیواره‌ها آسوده خاطر بود.

همچنین خاصیت شست‌وشوی مجدد باعث می‌شود چنان چه دیواره‌ها و محیط آلوده شد بتوان سریعا آن را برطرف کرد. به دلیل رنگ روشن و سفید پنل های کلین رومی می‌توان به سادگی آلودگی را تشخیص داد و برای رفع آن اقدام کرد.

ویژگی بسیار مهم ساندویچ پانل کلین روم، صاف و صیقلی بودن آن است؛ با توجه به نیازها و سفارشات مشتریان، تولیدکنندگان آن ها را به این شکل می‌سازند تا کاربردی را که از آن‌ها انتظار می‌رود انجام دهند. صاف بودن ساندويچ پانل كلين روم از نشست و رسوب آلودگی‌ها جلوگیری می‌کند و همچنین زیبایی خاصی به محل می‌دهد. یکی دیگر از ویژگی‌ها دو رو یا یک رو صاف بودن پانل است که بر اساس نیاز مشتری تعیین می‌شود اما معمولا پانل دو رو صاف تقاضای بیشتری دارد.

مورد دیگر که نیاز به توجه دارد شیوه نصب صحیح ساندویچ پانل کلین رومی است. پانل های ساندویچی اتاق تمیز به شکلی ساخته شده‌اند تا بعد از قرارگیری در محل کمترین فاصله را با هم داشته باشند و به اصطلاح شکاف و درز کمتری بین آن‌ها به وجود بیاید. عدم وجود شکاف و درز بین پنل های کلین رومی احتمال تجمع آلودگی در چنین امکانی به کمترین میزان برسد. در نتیجه مهم است که نصب و اجرا به بهترین شکل خود انجام شود.

ویژگی برجسته و قابل ملاحظه دیگر در تمام پانل‌ها وجود دارد اما در ساندویچ پانل کلین روم بیشتر است. به دلیل وجود فوم یا ماده عایق میان دو لایه، عبور مواد، انرژی و آلودگی غیرممکن می‌شود که با افزایش ضخامت عایق می‌توان عبور و مرور را به کمترین حد خود تقلیل بخشید. در ساندویچ پانل‌های اتاق تمیز ضخامت عایق را بیشتر می‌کنند تا هدف راحت‌تر به دست آید.

نصب ساندویچ پانل کلین روم

همان طور که در بخش پیشین اشاره شد برای ساخت اتاق تمیز باید تمام جنبه‌ها سنجیده شود، تمام عوامل مزاحم و نفوذ کننده از میان برده شوند و اتاق به درصدی از پاکی و تمیزی برسد که در استانداردها آورده شده است. نصب ساندویچ پانل های کلین روم در محیط اتاق بسیار اهمیت دارد و باید با دقت انجام شود. درزها و شیارها در فعالیت اتاق تمیز می‌توانند محل تجمع آلودگی‌ها باشند، پس بهتر است فرآیند نصب و اجرا را به یک فرد متخصص (نصاب) بسپارید چرا که آب‌بندی و درزگیری‌ها باید به دقت انجام شوند. 

آموزش نصب ساندویچ پانل کلین روم
عکس به همراه ابعاد ساندویچ پانل کلین روم

برای مشاوره رایگان خرید ساندویچ پانل کلین روم با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

اتاق تمیز به محلی گفته می‌شود که باید از هر گونه آلودگی عاری باشد؛ به عبارت دیگر مکان‌هایی که ورود آلودگی و عوامل خارجی به آن ممنوع است اتاق تمیز یا کلین روم نامیده می‌شوند. معمولا برای تحقیقات، آزمایش و تولیدات استفاده می‌شوند و در صنایع بسیار پرکاربرد هستند. تقریبا در هر صنعتی وجود یک اتاق تمیز مورد انتظار است. یکی از نمونه‌های بارز کاربردشان در آزمایشگاه‌های هسته‌ای است.

انواع کلین روم

انواع معروف Clean Room کلاس‌های 1، 10، 100 و 1000 هستند. کلین روم با کلاس 1 تمیزترین و پاک‌ترین اتاق از هر نوع آلودگی است و به تبع کلاس 1000 حداقل سخت‌گیری در فیلتر آلودگی را دارد. عدد کلاس بندی را بر حسب قطر ذرات آلوده در هر فوت مکعب از فضا بیان می‌کنند. اگر میزان جلوگیری از آلودگی در بیشترین حالت خود 1 باشد کلاس 1 به اتاق تمیز تعلق می‌گیرد و اگر 1000 باشد کلاس 1000 به کلین روم تعلق خواهد گرفت.

درجه بندی انواع پانل های بهداشتی اتاق تمیز براساس سه استاندارد آمریکا، استاندارد ایزو (بین المللی) و استاندارد بی اس (BS) صورت می گیرد. ساندویچ پانل کلین روم براساس میزان آلایندگی و گردغبار موجود در محیط که با نام ایزو 14644 است،کلاس بندی می شوند و اگر در میزان ذرات داخل محیط با قطر نیم میکرون در فوت مکعب حداقل یک عدد باشد، آن را به عنوان کلاس بندی 1 می شناسند.

 • کلاس 1 = کاربری های فوق حساس 
 • کلاس10 = مناسب صنایع چیپست سازی و پردازنده های کامپیوتری
 • کلاس 100 = مناسب انواع داروهای تزریق و مدار های الکترونیکی
 • کلاس 1000 = انواع وسایل تخقیقاتی
 • کلاس 10000 = بررسی و تست روغن های هیدرولیکی و خودرویی
 • کلاس 100000 = قطعات پنوماتیک و قطعات نوری

کلین روم یا CleanRoom

ساختن کلین روم کاری کاملا تخصصی و پیچیده است و نیاز به صرف هزینه، انرژی و تامین مصالح مربوطه دارد. بنابراین نمی‌توان بدون خرید تجهیزات و امکانات پیشرفته برای آن کاری را پیش برد. یکی از مهم ترین تجهیزات ساندویچ پانل کلین روم است و 5 نکته مهم زیر را در نظر بگیرید.

 1. باید تعداد کارکنان را بررسی و شمارش کنید. میزان رفت و آمد در اتاق تمیز حائز اهمیت است.
 2. میزان تمیزی را دسته‌بندی و مشخص کنید چرا که اتاق‌های پاک از نظر تمیزی درجه‌بندی می‌شوند.
 3. شریان هوا و فشار موجود در مکان را تنظیم و کنترل کنید.
 4. باید انرژی مصرف‌شده را در نظر بگیرید و بر اساس آن کار ساخت را شروع کنید.
 5. گرمایش و سرمایش اتاق تمیز را تحت کنترل داشته باشید.

در ساختن اتاق کلین روم نباید چیزی از قلم بیفتد چرا که کوچک‌ترین مورد می‌تواند در کیفیت نهایی سازه موثر باشد.

درب کلین روم

جالب است بدانید که ساندویچ پانل کلین روم از نوع دیواری است و آن را در دیواره‌ها و بدنه اتاقک‌ها نصب می‌کنند اما برای بخش‌های دیگر ساختمان باید چه کار کرد؟ خوشبختانه درب ها نیز از مزایای ساندویچ پانل‌ها بی‌بهره نمی‌ماند چرا که می‌توان پانل‌هایی با ابعاد مربوطه را با عنوان درب کلین روم در اتاق‌های تمیز نصب کرد.

از ویژگی‌های درب اتاق تمیز می‌توان به تنوع آن در تولید اشاره کرد. فرد سفارش‌دهنده می‌تواند یک یا دو لنگه بودن درب‌ها را انتخاب کند. بعلاوه می‌تواند برای درها شیشه سفارش دهد اما توجه کنید که به دلیل کاهش درزها و شکاف‌ها، شیشه‌های نظارت هم‌سطح درب تعبیه خواهند شد و هیچ فرورفتگی در کار نخواهد بود.

برای کاهش آلودگی باید جنس‌های مرغوب و البته ضد میکروب برای درب‌ها در نظر گرفته شود؛ در همین راستا برای دستگیره‌ها جنس استیل استنلس، برای بدنه درب جنس آلومینیوم یا ساندویچ پانل با ضخامت 5 سانتی‌متر و برای عایق میانی پلی یورتان یا پلی اورتان با ورق آهن گالوانیزه در نظر می‌گیرند. سفارش و خرید درب کلین روم توسط کارخانجات تولید ساندویچ پانل اتاق تمیز انجام‌پذیر خواهد بود.

سوالات پرتکرار پانل های کلین روم

 1. اتاق تمیز برای صنایع دارو
 2. داروهایی مانند آنتی‌بیوتیک‌ها
 3. اتاق‌های عمل
 4. بخش‌های مختلف بیمارستان مانند بخش نوزادان و ICU
 5. اتاق‌های ریکاوری یا CCU در بیمارستان‌ها
 6. صنایع حمل و نقل
 7. صنایع الکترونیکی
 8. صنایع انرژی و نیروگاه‌ها
 9. پتروشیمی‌ها
 10. عدسی‌ها و لیزرها
 11. نیروگاه‌های هسته‌ای
 12. آزمایشگاه‌ها
 13. مراکز تحقیقاتی
 14. تجهیزات بیمارستانی و پزشکی
 15. تولید و بسته‌بندی مواد غذایی
 16. تولید و بسته‌بندی مواد آرایشی و بهداشتی
 17. محیط زیست و علوم مربوط به آن
 18. تحقیقات ژنتیکی
 19. قطعات برقی
 20. مراکز تحقیق علوم هوا و فضا
 1. کنترل ورود و خروج جریان هوا و انرژی
 2. عایق‌بندی و درزگیری عالی در برابر عوامل نفوذ کننده مانند آب و رطوبت
 3. ضد احتراق و مقاوم در برابر حرارت
 4. ضد میکروب و باکتری
 5. متریال پاک، قابل بازیافت و بدون آسیب به طبیعت

برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل کلین روم یا اتاق تمیز با کارشناسان فروش شرکت آریا پانل تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان

پانل های سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین تولیدکننده ساندویچ پانل ایران

👇تماس بگیرید.👇