اتاق حمل بار جوجه چیست؟

اتاق حمل بار جوجه
آنچه در این مقاله می خوانید:

اتاق حمل بار جوجه برای انتقال جوجه‌ها در مسافت کوتاه یا طولانی استفاده می‌شود. این فضا اغلب از ساندویچ پانل ساخته می‌شود. ابعاد این فضا به وسیله حمل و نقلی وابسته است که قرار است جوجه‌ها را جابه‌جا کند.

ساندویچ پانل اتاق حمل جوجه ضریب انتقال پایینی در برابر دما و حرارت دارد و می‌تواند جوجه‌ها از انواع شرایط آب و هوایی مصون نگه دارد. وزن کم این مصالح نیز باعث شده که جابه‌جا شدن این اتاق حتی با وجود تعداد زیادی جوجه راحت باشد.

در این مطلب از آریا پانل با مشخصات ساندویچ پانل مناسب برای فضای حمل جوجه آشنا می‌شویم. همین‌طور ویژگی‌ها و مزایای این اتاق‌ها را هم بررسی می‌کنیم.

مشخصات اتاق حمل بار جوجه

مصالح اصلی سقف و دیوارها ساندویچ پانل دو رو ورق
جنس ورق فلزی ساندویچ پانل‌ها گالوانیزه
جنس فوم عایق میانی ساندویچ پانل‌ها پلی‌اورتان
ویژگی‌ها
 • دارای دمای پایدار
 • جذب نکردن رطوبت
 • رنگ شده با رنگ کوره‌‌ای
 • دارای قفسه داخلی
 • دارای لامپ‌های روشنایی
 • شامل سیستم تهویه

 

اتاق حمل بار جوجه چیست؟

این اتاق محلی برای جابه‌جا کردن جوجه‌ها توسط کامیون یا کامیونت است. در ساخت این فضا از ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی استفاده می‌شود تا سراسر اتاق با این مصالح پوشش داده شود. حتی کف این اتاق هم اغلب از ساندویچ پانل ساخته می‌شود تا عایق و ضد زنگ و سایش باشد.

سایزی که برای پانل‌ها در نظر گرفته می‌شود، به این بستگی دارد که اتاق مورد نظر باید میزبان چند جوجه باشد. از طرفی این که این اتاق قرار است با چه وسیله‌ای جابه‌جا شود هم در ابعاد پانل‌ها و خود اتاق دخیل است.

درب ریلی سوله چیست؟

همین حالا برای سازه خودتان بهترین پوشش را سفارش دهید.

مشخصات اتاف حمل جوجه

فوم عایق این ساندویچ پانل‌ها اغلب پلی‌اورتان است. چون پلی‌اورتان دوام بسیار بالا و ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی دارد. در ورق‌های فولادی دو طرف هم معمولاً گالوانیزه انتخاب می‌شود. گالوانیزه در برابر زنگ زدن و خوردگی بسیار مقاوم است.

باید اشاره کنیم که رنگی که در ساخت اتاق حمل جوجه استفاده می‌شود از نوع کوره‌ای است. این رنگ ماندگاری و دوام بسیار بالایی دارد. ضمن این که داخل اتاق نیز قفسه‌های متحرکی تعبیه می‌‎شوند که معمولاً چهارتکه هستند. لامپ‌های روشنایی کوچکی هم داخل اتاق نصب می‌شوند تا نور لازم برای رسیدگی به جوجه‌ها را تأمین کنند.

سیستم تهویه مناسب هم از الزامات ساخت اتاق حمل بار جوجه محسوب می‌شود. این سیستم دمای هوای داخل را تازه نگه می‌دارد. وجود چنین سیستمی برای جابه‌جا کردن جوجه، به ویژه در مسافت‌های طولانی اهمیت زیادی دارد. خوشبختانه وجود ساندویچ پانل در سقف و دیوارهای این اتاق، کار تهیه هوای داخل را راحت ‌می‌کند و برای آن به انرژی زیادی نیاز نیست.

ویژگی‌های ساندویچ پانل اتاق حمل بار جوجه

ویژگی های اتاق حمل بار جوجه
تولیدشده با بهترین ساندویچ پانل برای تأمین شرایط ایدئال

 

ویژگی‌های مثبت اتاق حمل جوجه در واقع به لطف وجود ساندویچ پانل در آن است. مزایایی که این اتاق دارد عبارت‌اند از:

 • کنترل دمای بالا و تأمین دمای پایدار در شرایط آب و هوایی مختلف
 • قابل شست‌و‌شو و مقاومت بالا در برابر مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده
 • دارای آب‌بندی مناسب
 • جذب حداقلی رطوبت
 • ظاهر یکپارچه
 • ایزوله بودن
 • وزن کم
علت استحکام ساندویچ پانل

انواع اتاق حمل بار جوجه

این اتاق‌ها از نظر ابعاد دسته‌بندی می‌شوند. انتخاب ابعاد مناسب، به نوع و اندازه کامیون یا کامیونتی بستگی دارد که قرار است این اتاق را حمل کند. برای این اتاق دو دسته زیر را داریم:

 1. 6 تنی: کوچک‌ترین ابعاد اتاق حمل جوجه نوع 6 تنی است.
 2. 8 تنی: کاربرد این نوع اتاق که بزرگ‌تر از نوع قبلی است، معمولاً بیشتر است.

نقش تجهیزات در ساخت اتاق حمل جوجه

تجهیزات ساخت اتاق حمل بار جوجه
آب‌بندی و عایق‌بندی اتاق حمل بار جوجه برای به حداکثر رساندن عایق بودن فضا

 

فضای حمل جوجه باید به خوبی آب‌بندی و عایق‌بندی شده باشد. در غیر این صورت دمای سرد یا گرم بیرون به داخل نفوذ پیدا خواهد کرد. برای این منظور در کنار نصب درست پانل‌ها باید از تجهیزات بیشتر هم استفاده کرد.

برای مثال پروفیل‌های آهنی مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای ساخت این اتاق‎ها هستند. این قطعات آهنی دورتادور ساندویچ پانل‌ها و در محل اتصال آنها قرار می‌شوند. مسئولیت آن این است که اتصال‌ها را عایق‌بندی کرده و هیچ راهی برای نفوذ دما یا آب باقی نگذارند.

البته یکی از تجهیزات دیگری که اتاق حمل بار جوجه استفاده می‌شود هم نبشی است. معمولاً از آلومینیوم‌های نبشی هم در داخل و خارج این فضا استفاده می‌شود تا ضمن افزایش زیبایی بصری، مقاومت هم بیشتر شود.

سفارش اتاق حمل بار جوجه از آریا پانل

اتاق حمل جوجه محفظه‌ای ایزوله با دمای ثابت و سیستم تهویه است که جوجه‌ها را در بهترین ایمن‌ترین شرایط نگه می‌دارد. این اتاق را می‌توانید در ابعاد مختلف، بسته به وسیله نقلیه مورد نظر سفارش دهید.

آریا پانل  در انتخاب بهترین ساندویچ پانل و ساخت اتاق حمل بار جوجه مشاور شما خواهد بود. می‌توانید از طریق شماره 05136228800 برای استعلام قیمت و سفارش این اتاق‌ها اقدام فرمایید.

ویلای پیش ساخته ساندویچ پانل

پرسش‎های پرتکرار

1. حساس‌ترین ویژگی اتاق حمل جوجه کدام است؟

قابلیت تأمین دمای مناسب و پایدار. چراکه جوجه‌ها در هفته‌های اول تولد نسبت به دما بسیار حساس هستند.

2. قیمت این اتاق به چه عواملی بستگی دارد؟

در درجه اول ابعاد اتاق قیمت را تعیین می‌کند. اما نوع و ضخامت ساندویچ پانل‌ها هم در این امر مؤثر خواهند بود.

آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇