چرا نباید ساندویچ پنل دست دوم بگیریم؟

چرا نباید ساندویچ پانل دست دوم بگیریم؟
آنچه در این مقاله می خوانید:

در این مطلب از آریا پانل با هم می‌بینیم که چرا نباید ساندویچ پانل دست دوم بگیریم؟ خرید ساندویچ پانل‌های دست دوم همیشه جزو گزینه‌های طراحان یا سازنده‌ها است. اما این انتخاب با ریسک‌هایی همراه است که ارزش امتحان کردن را ندارد.

هزینه‌ کمتر و زمان نصب سریع‌تر، مشتریان را وسوسه می‌کنند که به سراغ نمونه‌های کارکرده بروند. اما آگاه نبودن از کیفیت مواد اولیه، پایین بودن طول عمر پانل‌ها، امکان آسیب دیدن آنها هنگام جدا شدن از سطح و سفارشی نبودن اندازه‌ها از دلایلی هستند که این انتخاب را زیر سؤال می‌برند.

اگر شما هم به خرید ساندویچ پانل کارکرده فکر می‌کنید، در این مطلب از آریا پانل همراه ما باشید. اینجا ریسک‌هایی را مرور می‌کنیم که با این انتخاب با آنها مواجه خواهید شد.

خرید ساندویچ پانل دست دوم

دلایل خرید
  • کم بودن هزینه‌ها
  • امکان نصب سریع‌تر پانل‌ها
معایب
  • اطلاع نداشتن از مواد اولیه
  • آسیب‌دیده بودن پانل‌ها
  • امکان خرابی پانل‌ها هنگام کنده‌شدن از روی سطح قبلی
  • سفارشی نبودن اندازه‌ها

 

چرا ساندویچ پانل دست دوم فروش دارد؟

با وجود دلایلی که در ادامه برای پاسخ به سؤال چرا نباید ساندویچ پانل دست دوم بگیریم می‌بینیم، این پانل‌ها هنوز هم فروش دارند. اما چرا؟ به دو دلیل عده‌ای نمونه‌های دست دوم را به نمونه‌های نو ترجیح می‌دهند.

دلیل اول: هزینه‌های اقتصادی‌تر

ساندویچ پانل دست دوم مثل هر کالای استفاده‌شده دیگری، با قیمت‌های اقتصادی‌تری به فروش می‌رسد. به خصوص وقتی به متراژ بالایی از پانل‌ها نیاز است، تهیه نمونه‌های کارکرده می‌تواند فکری اقتصادی باشد.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که حتی قیمت پانل‌های دست دوم هم تا حد استانداردی پایین خواهد بود. در واقع پانل‌هایی که کیفیت واقعی خود را حفظ کرده باشند، قیمت بسیار پایینی نخواهند داشت. پس اگر جایی با قیمت‌های بسیار اقتصادی روبه‌رو شدید، به کیفیت آنها شک کنید.

صادرات ساندویچ پانل

دلیل دوم: نصب سریع‌تر

وقتی برای سازه خود ساندویچ پانل سفارش می‌دهید، زمانی صرف تولید این پانل‌ها می‌شود. ساندویچ پانل‌ها در مجموعه‌های تولیدکننده مانند آریا پانل، بر اساس سفارش شما تولید و آماده می‌شوند. سپس می‌توانید برای نصب آنها اقدام کنید.

اما در پروژه‌هایی که وقت بسیار تنگ است و فرصتی برای تولید پانل‌ها نیست، گاهی سازنده ترجیح می‌دهد که پانل‌های دست دوم را تهیه کند. چون این محصولات از قبل تولید و استفاده شده‌اند و حالا فقط آماده بهره‌برداری هستند.

همین حالا برای سازه خودتان بهترین پوشش را سفارش دهید.

چرا خرید ساندویچ پنل دست دوم فکر خوبی نیست؟

اما می‌رسیم به اصلی مطلب، جایی که باید بدانیم که چرا نباید ساندویچ پانل دست دوم بگیریم؟ با وجود مزایایی که بالاتر دیدیم، دلایلی هم وجود دارند که خرید این پانل‌ها را به یک انتخاب ریسکی تبدیل می‌کنند. در ادامه این دلایل را می‌بینیم.

دلیل اول: امکان پایین بودن کیفیت مواد اولیه پانل‌ها

معایب خرید ساندویچ پانل دست دوم
آگاهی نداشتن از مواد اولیه‌ای که در پانل استفاده شده‌اند.

وقتی از یک تولیدکننده پانل‌های نو را خریداری می‌کنید، می‌توانید از همان ابتدا متریالی را سفارش دهید که مد نظر دارید. همین‌طور می‌توانید درباره آن مجموعه تحقیق کنید تا مطمئن شوید که از مواد اولیه باکیفیتی استفاده می‌کنند.

اما خرید ساندویچ پانل دست دوم یک انتخاب چشم‌بسته است. شما این امکان را ندارید که در مورد مواد اولیه پانل‌ها تحقیق کنید یا متریالی را سفارش دهید که دقیقاً برای پروژه‌تان نیاز دارید. در عوض باید به این پانل‌ها با چشمانی بسته اطمینان کنید.

دلیل دوم: آسیب‌دیده بودن پانل‌ها

هرساندویچ پانل سقفی و هم ساندویچ پانل دیواری در معرض برخورد اشیا یا عوامل محیطی قرار دارند. برای مثال بعضی از پانل‌ها (بسته به کیفیت و نوع مواد اولیه) در محیط مرطوب دچار زنگ‌زدگی می‌شود. همین‌طور پانل‌ها می‌توانند مورد هجوم حشرات موذی قرار بگیرند و این حشرات در هسته آنها رخنه کنند. ضربه خوردن یا نم کشیدن هم از دیگر عواملی هستند که پانل‌ها را تهدید می‌کنند.

ساختمان پیش ساخته

وقتی ساندویچ پانل‌های دست دوم را سفارش می‌دهید، معمولاً این امکان را ندارید که آنها را تک به تک وارسی کنید. از طرفی به هر حال آسیب‌دیده بودن آنها دور از انتظار نبوده و امری طبیعی است. بنابراین در این مورد هم باید با یک ریسک دیگر روبه‌رو شوید.

دلیل سوم: آسیب دیدن پانل‌ها هنگام جدا شدن از سطح قبلی

معایب ساندویچ پانل استفاده شده
احتمال خراب شدن پانل‌ها هنگام فشار برای جدا شدن از سطح، بالا است.

 

در کنار آسیب‌هایی که دیدیم، یک عامل مهم دیگر هم می‌تواند موجب آسیب دیدن پانل‌ها شود و آن کندن آنها از روی سطح قبلی است. اینجا یکی دیگر از دلایلی را داریم که چرا نباید ساندویچ پانل دست دوم بگیریم. وقتی می‌خواهیم پانل‌ها را از روی سطحی که نصب شده‌اند جدا کنیم، احتمال این که بخشی از آنها کنده شود یا به هر شکلی آسیب ببیند، زیاد است.

دلیل چهارم: عدم امکان سفارش اندازه‌های دقیق

در فرآیند سفارش ساندویچ پانل در آریا پانل همه چیز به نیاز پروژه شما بستگی دارد. از جنسی که در پانل‌ها استفاده می‌شود تا اندازه‌ آنها. بنابراین حتی اگر به اندازه‌هایی نیاز داشته باشید که به سختی در بازار پیدا می‌شوند هم چالشی نخواهید داشت.

پانل‌های کارکرده محدودتر هستند. بنابراین باید به اندازه‌های موجود رضایت دهید و نمی‌توانید محصول خود را با اندازه‌هایی دقیق و سفارشی داشته باشید.

آیا خرید ساندویچ پانل دست دوم ایده خوبی است؟

پاسخ این سؤال منفی است. ساندویچ پانل‌ها محصولاتی هستند که قرار است سال‌‌ها به عنوان دیوار یا سقف سازه استفاده شوند. انتخاب کالاهای استفاده‌شده برای این منظور، ریسک‌هایی دارد که شاید شما را در مدت زمان کوتاهی ناچار به تعویض پانل‌ها کند.

اتاق حمل بار جوجه چیست؟

اما شاید پروژه‌ای دارید که تعداد یا متراژ بالایی از پانل‌ها را می‌طلبد. از طرفی بودجه محدودی هم دارید. در این صورت باید به سراغ پانل‌های بی‌کیفیت یا دست دوم بروید. قطعاً خرید نمونه‌های باکیفیت کارکرده بهتر از تهیه انواع بی‌کیفیت است.

در آخر

در این مطلب دیدیم که چرا نباید ساندویچ پانل دست دوم بگیریم. بی‌اطلاع بودن از مواد اولیه پانل‌ها، معیوب بودن آنها و پیدا نکردن اندازه‌های ایدئال، از ریسک‌های این انتخاب هستند. اما اگر بودجه محدودی دارید، این گزینه را هم در نظر داشته باشید که می‌توانید از متریال ارزان‌تر، اما باکیفیت استفاده کنید. در این صورت به مشاوره قبل از خرید با کارشناسان خبره نیاز خواهید داشت.

آریا پانل به کمک جدیدترین پیشرفته‌ترین تجهیزات انواع ساندویچ پانل را درست مطابق با سفارش شما تولید خواهد کرد. از طرفی این امکان را هم دارید که با کارشناسان این مجموعه مشورت کنید تا بهترین گزینه را متناسب با پروژه و بودجه خود تهیه کنید. برای ارتباط با ما کافی است با شماره 05136228800 تماس بگیرید.

پرسش‌های پرتکرار

1. چه انتخاب اقتصادی دیگری به جای خرید ساندویچ پانل دست دوم داریم؟

سفارش پانل‌هایی با مواد اولیه‌ای که باکیفیت هستند، اما قیمت کمتری دارند.

2. آیا ظاهر پانل‌ها همه آسیب‌های آنها را نشان می‌دهند؟

خیر، بعضی آسیب‌ها به داخل پانل‌ها یا فوم عایق میانی وارد می‌شود که از روی ظاهر قابل تشخیص نیستند.

آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇