7 اشتباه رایج در انبار کردن ساندویچ پانل ها

اشتباه رایج در انبار کردن ساندویچ پانل ها
ساندویچ پانل‌ها باید در محیط خشک، شیب‌دار و هموار نگهداری شوند.

در این مطلب 7 اشتباه رایج در انبار کردن ساندویچ پانل ها را می‌بینیم. چند مورد از این اشتباهات به نوع سطح زیرین پانل‌ها مرتبط است. این سطح نباید صاف، ناهموار یا خشن باشد.

نور خورشید و رطوبت هم نباید راهی به محل انبار پانل‌ها داشته باشند. بهتر است مکانی مسقف را انتخاب کنید که از برف و باران هم در امان باشد. جریان نداشتن هوا نیز عامل دیگری است که می‌تواند به زنگ زدن پانل‌ها دامن بزند.

اما اشتباهات دیگری هم هستند که ممکن است هنگام انبار کردن ساندویچ پانل‌ها مرتکب شویم. در این مطلب همراه ما باشید تا این اشتباهات و دلیل آسیب‌زنندگی آنها را ببینیم.

اشتباه آسیب
نگهداری در زیر آفتاب افت کیفیت اولیه
نگهداری در محیط مرطوب افت کیفیت و زنگ‌زدگی
نگهداری روی سطح ناهموار دفرمه شدن پانل‌ها
جریان نداشتن هوا زنگ‌زدگی
تماس مستقیم پانل‌ها با زمین ساییدگی
صاف بودن سطح انبار تجمع آب برف و باران روی پانل‌ها
قرار دادن پانل‌ها روی یکدیگر ساییدگی

 

اشتباهات رایج انبار کردن ساندویچ پانل‌ها

برهم‌ریختن فرم اولیه ساندویچ پانل‌ها می‌تواند ناشی از انبار کردن اشتباه آنها باشد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، می‌تواند در آینده باعث بروز آسیب‌های جدی به سازه شود. بنابراین برای حفظ ایمنی سازه و جلوگیری از آسیب‌های مالی باید نکات مهم انبار کردن ساندویچ پانل را بدانید و رعایت کنید.

اگر قصد خرید ساندویچ پانل دارید و قرار بر این است که این پانل‌ها را برای مدتی طولانی جایی انبار کنید، اشتباهات زیر را مرتکب نشوید.

1/ انبار کردن در زیر آفتاب

شاید بتوان گفت رایج‌ترین و البته بزرگ‌ترین اشتباه رایج در انبار کردن ساندویچ پانل ها این است که آنها از نور خورشید دور نگه نداریم. چنین شرایطی کل پانل‌ها را دچار افت کیفیت می‌کند. یعنی هم بر ورقه‌های دو طرف و هم بر فوم عایق میانی تأثیر منفی می‌گذارد.

آیا نور خورشید باعث خرابی ساندویچ پانل می‌شود؟ تاثیر نور خورشید بر ساندویچ پانل

وقتی فوم میانی ساندویچ پانل در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد، تغییر رنگ می‌دهد. در این صورت ظاهر پانل‌ها مانند اول نخواهد بود و به نظر کهنه می‌رسند.

اما آسیب دیگر این اشتباه، چسبیدن لایه محافظ به ورقه‌های رویی پانل‌ها است. کندن این لایه اضافه می‌تواند ورقه‌های فلزی را دچار خط و خش یا آسیب جدی کند. از طرفی وقتی دیگر روکش محافظی وجود نداشته باشد، احتمال خوردگی و پوسیدگی پانل‌ها بیشتر می‌شود.

2/ جریان نداشتن هوا در محیط انبار

در لایه‌های فلزی دو طرف ساخت ساندویچ پانل‌‎ها از موادی استفاده شده که در برابر زنگ‌زدگی مقاوم باشند. اما این به این معنی نیست که در تماس با آب اصلاً زنگ نمی‌زنند! بنابراین پانل‌ها را محیطی نگهداری کنید که هوا جریان داشته باشد. در این صورت حتی در تماس با رطوبت و آب، احتمال زنگ‌زدگی‌شان کم می‌شود.

3/ انبار کردن روی سطح ناهموار

نوع سطح زیرین ساندویچ پانل‌ها بسیار مهم است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در این مورد رعایت کنید، هموار بودن این سطح است. اگر سطح زیر پانل‌ها ناهموار باشد و فرورفتگی و برآمدگی داشته باشد، می‌تواند فرم پانل‌ها را برهم بریزد.

4/ انبار کردن در محیط مرطوب

انبار کردن ساندویچ پانل‌ ها در محیط مرطوب
محیط مرطوب، دشمن ساندویچ پانل‌ها

 

درست است که بعضی انواع ساندویچ پانل‌ها عایق خوبی برای رطوبت هستند، اما هرگز نباید در محیط مرطوب انبار شوند. این اشتباه رایج در انبار کردن ساندویچ پانل ها، کیفیت پانل‌ها را دچار افت می‌کند.

5/ انبار کردن در تماس مستقیم با زمین

یک اشتباه رایج در انبار کردن ساندویچ پانل ها، نگهداری آنها روی زمین است. سطح زمین سخت است و ممکن است به ورقه‌های فلزی پانل‌ها آسیب بزند. به جای این کار، سعی کنید یک سطح نرم را برای آنها تدارک ببینید.

دستگاه برش ساندویچ پانل

همین حالا برای سازه خودتان بهترین پوشش را سفارش دهید.

6/ صاف بودن سطح انبار

در باب سطح زیرین ساندویچ پانل‌ها، نکته دیگری هم هست که باید بدانید و آن صاف نبودن زمین است. بهتر است سطح زمین انبار پانل‌ها شیب‌دار باشد. در این صورت با بارش برف و باران، آب از روی پانل‌ها لیز می‌خورد و داخل آنها جمع نمی‌شود.

7/ قرار دادن پانل‌ها روی یکدیگر

تا جایی که ممکن است، ساندویچ پانل‌ها را روی هم قرار ندهید. در غیر این صورت وزن پانل‌ها روی یکدیگر فشار وارد کرده و بین سطح دو پانل سایش رخ می‌دهد. پس ممکن است سطح پانل‌ها آسیب ببینند. سعی کنید پانل‌ها را به صورت مجزا و بدون این که تحت فشار باشند، کنار هم قرار دهید.

در آخر

در این مطلب 7 اشتباه رایج در انبار کردن ساندویچ پانل ها را دیدیم. دوری از این اشتباهات می‌تواند تضمین کند که پانل‌ها حتی بعد از گذشت زمان زیاد، مثل روز اول هستند.

با وجود این، اگر ترجیح می‌دهید که پانل‌ها را به طور مستقیم خریداری کرده و روی سازه خود نصب کنید، کار را به آریا پانل بسپارید. در این مجموعه می‌توانید انواع ساندویچ پانل را با کیفیت مرغوب و قیمت رقابتی تهیه کرده و نصب آنها را هم به متخصصان ما بسپارید. برای ثبت سفارش کافی است با شماره 05136228800 در تماس باشید.

پرسش‌های پرتکرار

1. آیا نگهداری از انواع ساندویچ پانل‌ها مستلزم روش‌های مختلفی است؟

روش کلی انبار کردن پانل‌ها یکسان است. اما بعضی پانل‌ها به مراقبت بیشتری نیاز دارند. برای مثال انبار کردن پانل پشم سنگ در محیط مرطوب آسیب بسیار بیشتری به آن وارد می‌کند.

ساندویچ پنل دکوراتیو را بشناسید

2. اگر قسمتی از پانل‌ها زنگ زد چه کنیم؟

سعی کنید قسمت زنگ‌زده را از ورقه‌های فلزی جدا یا پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان

پانل های سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین تولیدکننده ساندویچ پانل ایران

👇تماس بگیرید.👇