آریا پانل
ساندویچ پانل دیواری
سفارش و خرید ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری | پنل دیوار | انواع پانل ساندویچی دیواری

ساندویچ پانل دیواری Wall Sandwich Panel یکی از انواع ساندویچ پانل‌های پیش ساخته است که امروزه در صنعت ساختمان استفاده می‌شود. یک فناوری پیشرفته که جواب داده است. برای افرادی که در حال ساخت و ساز هستند و تمایل دارند سازه را با هزینه‌ای کم، در عین حال سرعت و کیفیت بسیار بالا طراحی کنند. واجب است درباره‌ی ساندویچ پانل‌ها و مشخصات ساندویچ پانل‌های دیواری بخوانند. در عصر حاضر دیوار هر نوع سازه‌ای که فکر کنید، با ساندویچ پانل دیواری به سرعت اجرا می‌شود. اگر تمایل دارید درباره خصوصیات، مزایا و مشخصات این پانل‌ها بیشتر بدانید ادامه این مطلب را مطالعه فرمایید

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

ساندویچ پانل دیواری یک نوع ساندویچ پانل پیش ساخته است که مانند انواع دیگر ساندویچ پانل ساختار مرکب دارد. با این تفاوت که قرار است به عنوان دیوارهای سازه به کار گرفته شود. ساختار مرکب و لایه لایه این پانل‌ها شامل یک لایه عایق میانی و دو لایه سخت بیرونی می‌شود که کنار هم متراکم شده‌اند. این ساختار سه لایه ترکیب فوق العاده‌ای برای بهبود هر چه بیشتر عملکرد سازه‌ای دیوارها ایجاد کرده است. ساندویچ پنل دیواری را هم به عنوان دیوارهای جانبی و دیوارهایی که باید از ظرفیت تحمل بار بالا برخوردار باشند، و هم به عنوان دیوارهایی که صرفا فضاها را از هم مجزا می‌کنند مثل تیغه‌هایی میانی و پارتیشن‌ها استفاده می‌شود. حتی پانل‌های پیش ساخته بتنی می‌تواند به عنوان دیوار حائل و دیوار برشی طبق صلاحدید محاسب به طراحی و به کار گرفته شوند.

محصولات ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری 10 سانتی متر پیچ مخفی PUR گالوانیزه

پانل دیوار 10 سانتی متر پیچ مخفی PUR گالوانیزه

ساندویچ پانل دیواری 10 سانتی متر پیچ مخفی PUR گالوانیزه
ساندویچ پانل دیواری 7 سانتی متر پیچ مخفی PUR آلوزینک

پانل دیوار 7 سانتی متر پیچ مخفی PUR آلوزینک

ساندویچ پانل دیواری 7 سانتی متر پیچ مخفی PUR آلوزینک
ساندویچ پانل دیواری 15 سانتی متر PIR آلوزینک

پانل دیوار 15 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل دیواری 15 سانتی متر PIR آلوزینک
ساندویچ پانل دیواری 15 سانتی متر PVC آلوزینک

پانل دیوار 15 سانتی متر PVC آلوزینک

ساندویچ پانل دیواری 15 سانتی متر PVC آلوزینک
ساندویچ پانل دیواری 2 سانتی متر PUR استیل

پانل دیوار 2 سانتی متر PUR استیل

پانل دیواری 2 سانتی متر PUR استیل یکی از انواع ساندویچ پانل‌ دیواری است که از دو ورق استیل با ضخامت 0.4...
ساندویچ پانل دیواری 20 سانتی متر PUR گالوانیزه

پانل دیوار 20 سانتی متر PUR گالوانیزه

ساندویچ پانل دیواری 20 سانتی متر PUR گالوانیزه
ساندویچ پانل دیواری 4 سانتی متر پلی اورتان PUR آلوزینک

پانل دیوار 4 سانتی متر پلی اورتان PUR آلوزینک

پانل دیوار 4 سانتی متر پلی اورتان PUR آلوزینک یک نوع ساندویچ پانل دیواری است که از دو ورق آلوزینک به...
ساندویچ پانل دیواری 10 سانتی متر پلی اورتان B1

پانل دیوار 10 سانتی متر پلی اورتان B1

ساندویچ پانل دیواری 10 سانتی متری پلی اورتان کلاس B1
ساندویچ پانل دیواری 6 سانتی متر پلی اورتان

پانل دیوار 6 سانتی متر پلی اورتان

ساندویچ پانل دیواری 6 سانتی متر پلی اورتان
ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری با عایق پشم سنگ و بدون تزریق فوم در دو لبه

پانل دو رو ورق دیوار با عایق پشم سنگ و بدون تزریق فوم در دو لبه

ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری با عایق پشم سنگ و بدون تزریق فوم در دو لبه
ساندویچ پانل پیچ پنهان دیواری

پانل پیچ پنهان دیوار

ساندویچ پانل پیچ پنهان دیواری
ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری

پانل دو رو ورق دیوار

ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری

قیمت ساندویچ پانل دیواری

قیمت ساندویچ پانل دیواری با توجه به جنس عایق میانی و ورق به کار رفته در دو طرف آن تغییر می‌کند. پانل ساندویچی دیواری مدل‌های متنوع و متعددی دارد که قیمت آن‌ها با هم متفاوت است. در طراحی ساندویچ پانل هم در انتخاب نوع عایق دست شما باز است و هم در جنس عایق میانی؛ به عنوان مثال اگر تمایل دارید قیمت این پانل‌ها برای شما مناسب‌تر تمام شود می‌توانید استفاده از پشم شیشه یا پشم سنگ را به جای عایق پلیمری در دستور کار قرار دهید.

به دلیل نوسان قیمت ارز و متریالی که در تولید این محصولات به کار گرفته می‌شوند نمی‌توان قیمت مشخصی را ذکر نمود. برای اطلاع از قیمت‌ها و جزئیات بیشتر حتما با کارشناسان آریا پانل تماس بگیرید.

قیمت ساندویچ پانل دیواری
قیمت انواع ساندویچ پانل های دیواری
خرید و سفارش ساندویچ پنل دیوار
خرید ساندویچ پنل دیوار

خرید ساندویچ پانل دیواری

انواع سازه‌های پیش ساخته از جمله ساندویچ پانل دیواری را مستقیم از کارخانه و تولید کننده تهیه و دست واسطه‌ها را کوتاه کنید. کارخانه به شما فاکتور رسمی و شناسنامه کالا ارائه می‌دهد تا مشخصات فنی و ابعادی محصول را برسی کنید. همچنین کارخانه آریا پانل مجهز به آزمایشگاه‌ها مجهز است تا عملکرد ساندویچ پانل‌ها را بسنجد و با استانداردهای بین المللی مطابقت دهد. این مستندات نشان می‌دهد که هر قطعه پانل چقدر وزن دارد و تا چه مقدار تنش فشاری را تحمل می‌کند. تمام ویژگی‌های دیگر محصول از جمله ضریب انتقال حرارت، صوت و رطوبت همگی از این مستندات قابل احساس است. پانلی که در خط تولید مجهز و مکانیزه تولید می‌شود نسبت به هر گونه مقطع دست ساز کیفیت و عملکرد بهتر و ثبات و دوام بیشتری خواهد داشت.

اطلاعات تکمیلی خرید ساندویچ پانل دیواری
💎 مزایا عایق بودن، سبک بودن، سهولت در حمل و نقل، مقرون به صرفه، مقاومت بالا، عمر مفید بالا سازه
📌 رال رنگی انواع رنگ های روشن، تیره و نیمه روشن
💰 قیمت  با توجه به نوع کاربری، جنس ورق، جنس فوم، ابعاد و اندازه و …
👤 بهترین کارخانه تولیدی آریا پانل
⭐موارد مصرف انواع ساختمان های تجاری، اداری، مسکونی، صنعتی، نمایشگاهی، کانکس، خانه های پیش ساخته و …
✔ انواع دو رو ورق یک رو ورق پیچ مخفی طرح خاص (گچ برگ پانل-سرام پانل)

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

در این مقاله می خوانید:

در ساندویچ پانل‌های دیواری از جنس‌های متفاوتی برای دو لایه بیرونی استفاده می‌شود. بسته به این که نمای دیوار شما قرار است از داخل و از بیرون از چه جنسی باشد و چه جنسی ظرفیت باربری مطلوب دیوار را تامین می‌کند. به همین ترتیب ورق گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم، استیل و لایه‌‌های بتنی و گچی در یک یا دو طرف ساختار کامپوزیتی ساندویچ پانل به کار گرفته می‌شوند. لایه عایق میانی اما بهتر است که از پلی اورتان باشد؛ چرا که بهترین کیفیت و عملکرد مربوط به این عایق است. نقش عایق در دیوارها بسیار مهم و موثر است؛ صدا نباید به راحتی از بدنه دیوارها عبور کند، حرارت و برودت نباید از طریق دیوارها دمای داخل ساختمان را تحت تاثیر قرار دهد و در صورت برخورد رطوبت با دیوار نباید نفوذ رسوخ رطوبت اتفاق افتد. اینکه ساندویچ پانل برخلاف سایر مقاطع دیواری ساختاری عایق شده دارد مهم‌ترین نکته در مورد این پانل‌ها است.

ورق ساندویچ پانل دیواری

3 جنس اصلی برای ورق پنل دیواری در نظر گرفته می‌شود؛ گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم. هر کدام از این اجناس خاصیتی دارند که خریدار با توجه به هدف و کاربری خود جنس مد نظر خود را تهیه می‌کند. به عنوان مثال اگر هدف از نصب ساندویچ پانل های دیواری جلوگیری از نفوذ آب باشد باید از جنس آهن گالوانیزه استفاده کرد و خرید دیگر اجناس به اندازه کافی بازدهی نخواهد داشت. در واقع شناخت ویژگی‌های هر جنس کمک می‌کند تا موقع خرید ساندویچ پانل دیواری بهترین گزینه انتخاب شود.

آلومینیوم به دلیل وزن سبک و مقاومت در برابر اکسید شدن برای سازه‌هایی که باید سبک باشند و در عین حال زنگ نزنند بسیار موثر واقع خواهد شد. جنس آلوزینک که با نام گالوالوم نیز شناخته می‌شود ترکیبی از دو فلز آلومینیوم، روی و ماده سیلیکون است. به دلیل این که گالوالوم قادر به تحمل فشار بالایی است از این نوع پانل دیواری در محیط‌های متراکم استفاده می‌کنند.

در نهایت به گالوانیزه می‌رسیم. احتمالا نام این نوع آهن به گوشتان خورده است. آهن گالوانیزه به آهنی گفته می‌شود که لایه نازک از فلز روی بر آن روکش شده است. به کمک این فناوری آهن دیگر زنگ نمی‌زند و حتی بالعکس، دشمن زنگ‌زدگی خواهد بود. از پانل ديواري گالوانیزه برای ساخت دیوارهای ضد آب و ضد اسید استفاده می‌کنند.

فوم ساندویچ پانل دیواری

در عوض پلی‌استایرن معایبی نیز دارد که اگر فردی حین خرید ساندویچ پانل آن را در تضاد با اهدافش بداند از خرید منصرف خواهد شد. به همین دلیل است که می‌گوییم باید با ویژگی‌های هر جنس از ساندویچ پانل آشنا شد. در مقابل پلی‌استایرن عایق حرارتی خوبی نیست و همچنین ماده‌ای قابل اشتعال است. از این رو، در محیط‌های پرحرارت از این ماده به عنوان عایق استفاده نمی‌شود.

پلی‌یورتان نام عایق دیگر است که ماده‌ای سخت، مقاوم و محکم به شمار می‌رود. این ماده به عنوان عایق مناسب گرما و حرارت شناخته می‌شود. قیمت بالای پلی‌یورتان در مقایسه با دیگر عایق‌ها به دلیل وزن بسیار سبک و نیز ضریب حرارتی بسیار پایین آن است. با توجه به مجموع ویژگی‌هایی که برای پلی‌یورتان بر شمرده شد استفاده از پانل دیواری با این نوع عایق در ساخت دیواره سوله‌های صنعتی و کارگاه‌هایی با حرارت بالا بسیار مناسب خواهد بود.

پشم شیشه عایق بعدی است که جنس الیافی دارد؛ پشم شیشه از ترکیب مواد بازیافتی مثل شیشه ذوب‌شده، ماسه و رزین ساخته می‌شود. این ماده در مقابل حرارت و صدا عایق بسیار خوبی است که همین موضوع باعث می‌شود تا سازندگان از آن در ساخت ساندویچ پانل دیواری استفاده کنند. از نقاط ضعف پشم شیشه می‌توان به قابلیت اشتعال آن اشاره کرد؛ بنابراین ضمن خرید و نصب ساندویچ پانل دیواری این مورد را مد نظر داشته باشید.

این خصوصیت منفی پشم شیشه، در پشم سنگ دیده نمی‌شود؛ یعنی این ماده در برابر حرارت بالا و آتش عایق است و در نتیجه می‌توان از آن به عنوان جایگزینی مناسب در ساخت ساندویچ پانل دیواری در کارگاه‌های کوره‌دار استفاده کرد. در واقع پشم سنگ نسبت به تمامی مواد عایقی که برای ساخت این پانل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند مقاومت بهتری در برابر حرارت و اشتعال از خود نشان می‌دهد. همچنین پشم سنگ همچون پشم شیشه عایق صوتی خوبی است.

ابعاد ساندویچ پانل دیواری

ابعاد ساندویچ پانل دیواری ابعاد متنوع اما استانداردی است. در واقع تولیدکنندگان پنل دیواری موقع ساخت اندازه‌های مختلفی را به بازار عرضه می‌کنند اما همه این ابعاد و سایزها استاندارد و مطابق قواعد از پیش‌تعیین‌شده است. در جدول زیر می‌توانید ابعاد ساندویچ پانل دیواری را مشاهده کنید:

 • عرض پانل دیوار = 1.15 متر
 • عرض مفید پانل = 1.13 متر
 • ضخامت = 4 تا 8 سانتی‌متر (4، 5، 6، 8 سانتی‌متر)
 • طول = 2 تا 12 متر

البته طول ساندویچ پانل های دیواری کاملا دلخواه و منعطف است. یعنی اگر فردی بخواهد طول خاصی از پانل داشته باشد می‌توان خودش آن را برش دهد. این موضوع یکی از مزیت‌های نصب پانل های دیواری به حساب می‌آید.

ابعاد ساندویچ پانل دیوار
ابعاد مفید پانل ساندویچی دیواری

پنل دیوار چیست؟

در ابتدا دیوارهای بتنی پیش‌ساخته در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گرفتند که سرعت کار را نسبت به گذشته تا حد زیادی افزایش می‌داد. این دیواره‌های بتنی در اندازه‌های استاندارد در کارخانه یا کارگاه مربوطه تولید می‌شدند و سپس برای جایگذاری به محل مورد نظر منتقل می‌شدند اما این دیوارها حجیم، سنگین و پرهزینه بودند و جابه‌جایی آن‌ها به مکان مورد نظر برای نصب خودش چالش دیگری بود که پیش پای مصرف‌کنندگان قرار می‌گرفت. برای حل چالش فوق ساندویچ پانل دیواری پا به میدان گذاشت. با ورود پانل ديواري به بازار مشکلات مورد نظر تا حدود زیادی حل شد. مزیتی که ساندویچ پانل دیوار ارائه می‌داد سبب شد تا ساخت و ساز به سرعت به سمت استفاده از این پانل‌ها برود و دیگر کاربرد متدهای قدیمی کم‌کم به دست فراموشی سپرده شود.

ساندویچ پانل دیواری نیز سه لایه مستقل از هم دارد؛ پانل دیواری متشکل از دو ورق فلزی و نیز یک لایه عایق است. ورق پانل دیواری عموما از جنس‌های آلومینیومی، ورق گالوانیزه یا آلوزینکی انتخاب می‌شود. جنسی که برای ورق ساندويچ پانل ديواري استفاده می‌شود به طور مستقیم ویژگی‌های کلی آن پنل را تعیین خواهد کرد. استفاده از لایه‌های متنوع در جداره‌های فلزی یا بخش عایق، به دلیل ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوت هر یک در شرایط مختلف است. هر یک از این عایق‌ها و فلزات خصوصیات، مزایا و معایب خاص خود را دارد و این تنوع به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد مناسب‌ترین پنل‌ها را برای کاربری مورد نظر خود بخرند. علاوه بر این امتیاز برای مشتریان، تولیدکنندگان نیز از منافعی برخوردار می‌شوند که تنوع ساخت و تولید، فروش یا خرید ساندویچ پانل به صورت عمده و کسب سود و منفعت مالی از جمله امتیازات برای تولیدکنندگان هستند.

انواع ساندویچ پانل دیواری

برای ساندویچ پانل دیواری با توجه به اینکه هر کدام از لایه‌ها می‌تواند متفاوت طراحی شود انواع فراوانی وجود دارد. برای لایه میانی می‌توان از موادی مثل پشم شیشه، پشم سنگ، PVC ، پلی استایرن، پلی اورتان و پلی ایزو استفاده کرد. برای لایه بیرونی هم از گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم، فایبرگلاس، بتن و موارد دیگری بسته به نیاز استفاده می‌شود. برای اطلاع از خصوصیات هر کدام از نمونه‌های مختلف ساندویچ پانل دیواری به صفحه مخصوص همان محصول بروید شرکت‌های مختلف به تناسب تقاضای بازار، اشکال متنوعی از پانل‌های دیواری را تولید و عرضه می‌کنند. به طور کلی ممکن است ساندویچ پانل به صورت ساده یا نر و ماده ساخته شود. در نوع ساده هیچ شیاری روی پنل دیده نمی‌شود اما در مدل نر و ماده، هر پانل دارای برجستگی‌ها و تورفتگی‌ها است که با استفاده از این ویژگی دو پانل در هم قفل شده و بدین شکل به هم متصل می‌شوند.

استفاده از ساندویچ پانل های دیواری در ساخت سازه‌ها و ساختمان‌ها از نظر هزینه مالی و زمان به‌صرفه است؛ یعنی سازه مورد نظر با قیمت کمتری به نسبت مصالح سنتی و در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری می‌رسد. عایق بودن در مقابل گرما و رطوبت و نیز ضد اشتعال بودن آن باعث می‌شود پانل دیواری بهترین گزینه برای ساخت دیواره سردخانه‌ها و یخچال‌ها، سوله‌های صنعتی و کارگاه‌های کوره‌دار به شمار آید. ویلاهای مسکونی یک یا دو طبقه نیز با استفاده از این پانل‌ها در کمترین زمان ممکن و با بیشترین صرفه‌جویی انرژی در بحث گرمایش و سرمایش به بهره‌برداری می‌رسند.

سوالات پرتکرار پانل های دیواری

به طور کلی استفاده از پانل ديواري مزایای بسیاری برای مصرف‌کنندگان دارد؛ شما با خرید ساندویچ پانل دیواری از این مزایا بهره‌مند خواهید شد:

 • قیمت پایین
 • وزن بسیار کم
 • تنوع رنگ زیاد
 • قابلیت شست‌وشو
 • مقاومت در برابر زلزله و حوادث طبیعی
 • عایق بودن در مقابل حرارت
 • عایق بودن در برابر رطوبت
 • عایق صدا
 • قابلیت بازیافت مجدد

حین نصب ساندویچ پانل دیواری باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. برای نصب و جایگذاری پانل دیواری باید ابتدا محل نصب را به دقت مشخص کنید.
 2. از لوازم مناسب برای نصب استفاده کنید.
 3. برای پانل دیواری از روکش‌های فلزی بهره بگیرید چرا که این فلزات مانع بسیار خوبی در برابر عوامل مخربی چون آب و گرد و غبار هستند. همچنین فلز برای درزگیری و بهبود نمای ساختمان بهترین گزینه است.
 4. زیرساخت بسیار مهم است. امورات مربوط به زیرساخت باید توسط متخصص انجام شود.

 

استفاده از دیوارهای بتنی پیش‌ساخته یکی از راه‌های تسریع در پیشرفت پروژه‌های ساختمانی به شمار می‌رود. دیوارهای بتنی به خاطر هزینه بالا، حجیم بودن و نیز جابه‌جایی پر دردسر از محل ساخت تا مکان نصب و اجرای پروژه بهترین گزینه برای پوشش دیوار نبودند. فعالین حوزه صنعت ساختمان در جستجوی جایگزین دیوارهای بتنی، ساندویچ پانل دیواری را راز خوشبختی ساختن سازه یافتند.

در کاربری‌های خاص می‌توان از ساندویچ پانل های دیواری به جای دیوارهای بتنی پیش‌ساخته استفاده کرد. موارد استفاده پانل‌های دیواری بسیار گسترده است که از جمله آن‌ها می‌توان به ساخت خانه‌های ویلایی، استفاده در ساخت دیوارهای اتاق عمل، کانتینرهای مخصوص حمل‌ونقل بار و موارد زیر دیگر اشاره کرد.

 1. انواع سوله‌های صنعتی و ورزشی
 2. سوله‌های انباری
 3. اتاقک‌های آموزشی سیار
 4. بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های صحرایی
 5. کانکس‌ها و کیوسک‌هایی با کاربری‌های مختلف
 6. سردخانه‌ها و یخچال‌های عظیم
 7. مخازن چند لایه

ساندویچ پانل‌های دیوار مصالحی ضدحریق، سبک و عایق در برابر صدا و رطوبت هستند؛ در نتیجه بهترین راهکار برای به حداقل رساندن خطر هایی نظیر آتش‌سوزی یا فساد موادغذایی، استفاده از پنل های ساندویچی خواهد بود.

علاوه بر کاهش بروز خطرات احتمالی در صنعت، فرآیند ساخت و آماده‌سازی سوله‌ها و کارگاه‌ها نیز با استفاده از این محوصلات نوین ساختمانی تسریع یافته و صاحبان صنایع می‌توانند با سرعت بالاتری به عرصه تولید و خدمت‌رسانی بپیوندند.

در پایان این نکته را باید یادآور شد که صنعت، یکی از مشتریان پر و پا‌ قرص و همیشگی ساندویچ پانل دیواری است. قیمت پایین این سازه‌ها در مقایسه با مصالح سنتی و ویژگی‌های مناسبی نظیر عایق بودن، مقاومت در مقابل گرما، سرما، رطوبت و اشتعال باعث می‌شوند صاحبان سرمایه و بنگاه‌های تولیدی نگاه ویژه‌ای به این محصول داشته باشند.

سازندگان در ساخت کارگاه‌ها، کارخانه‌ها و سوله‌های مورد نیاز در کسب‌وکار خود استفاده از ساندویچ پانل‌ها را در اولویت قرار می‌دهند. از طرف دیگر به دلیل پیش‌ساخته بودن این پانل‌ها، سرعت نصب آن نیز بالا است و سازه در کم‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری می‌رسد. این ویژگی برای صاحبان کسب‌وکار بسیار حائز اهمیت است زیرا می‌توانند در کمترین زمان ممکن سازه خود را نصب کرده و فرایند تولید کالا و خدمات را آغاز کنند.

فناوری ساندویچ پانل دیواری به شما اجازه می‌دهد همزمان که مراحل ابتدایی ساخت و ساز را طی می‌کنید، از قبل مقاطع دیواری سازه خود را سفارش دهید و در موعد مقرر تحویل بگیرید. سرعت اجرای این پانل‌ها پیش ساخته بالاست و بعد طی مراحل زیر سازی و نصب و جایگذاری فقط نیاز به یک درزگیری جزئی خواهند داشت. این دیوارها از دیوارهایی که بخواهید با مصالح سنتی بسازید حجم کمتری را اشغال خواهند کرد؛ به این دلیل که مقاومت مقاطع کم قطر آن‌ها برابر با دیوارهای ضخیم آجری و سیمانی و سفالی خواهد بود. بنابراین مساحت یا زیر بنا مفید سازه‌ی شما بیشتر خواهد شد. همچنین برای حمل این پانل‌ها متحمل دردسر نمی‌شوید و زمان و هزینه ساخت را به شدت کاهش می‌دهید. به تمام این مزایا کیفیت بالای حاصل خط تولید مکانیزه و پیشرفته و ویژگی‌های ساختاری این پانل‌ها از قبیل خاصیت عایق بودن را اضافه کنید. به علاوه این پانل‌ها در بستر خود اجازه رشد هیچ گونه موجود زنده از جمله قارچ و باکتری را نخواهند داد.

ابعاد ساندویچ پانل‌های دیواری بسته به اینکه به عنوان دیوار باربر استفاده می‌شوند یا غیر باربر تعریف می‌شود. معمولا عرض این پانل‌ها را بین 1 تا 1.15 متر در نظر می‌گیرند و طول یا ارتفاع آن‌ها می‌تواند از 2.5 تا 3 متر تعین گردد. ضخامت این دیوارها بسته به کاربری از 2 تا 20 سانتی متر متغیر است. سایر موارد مثل دانسیته، ضریب نفوذپذیری عوامل مختلف، دمای عملیاتی و خصوصیت‌های ویژه و انحصاری به نوع و جنس لایه‌های ساندویچ پانل دیواری برمی‌گردد. در ادامه با انواع ساندویچ پانل دیواری آشنا خواهیم شد.

ساندویچ پانل دیواری برای مواقعی که کارفرمایان و مهندسی در نظر دارند سرعت و هزینه ساخت را بکاهند یا بهینه کنند بهترین انتخاب است. سازه‌هایی که الزاماتی مبنی بر ساخت و بهره برداری سریع آن‌ها وجود دارد در عرض چند روز با استفاده از ساندویچ پانل دیواری آماده می‌شوند. این پانل‌ها در ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، محیط‌های آزمایشگاهی و پزشکی، سرخانه‌ای، انواع کانکس، بیمارستان، کارگاه‌ها و سوله‌های صنعتی، محیط‌های نظامی، انبار توشه و مهمات، محفظه‌های ضد گلوله و موارد بسیار دیگری کاربرد دارند.

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای سفارش انواع

1- ساندویچ پانل سقفی

2- ساندویچ پانل دیواری

3- ساندویچ پانل سردخانه

4- ساندویچ پانل کلین روم

👇تماس بگیرید.👇