ساندویچ پانل دیواری | پنل دیوار | انواع پانل ساندویچی دیواری

ساندویچ پانل دیواری
سفارش و خرید ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری (به انگلیسی Wall Sandwich Panel) یکی از انواع ساندویچ پانل‌های پیش ساخته است که امروزه در صنعت ساختمان استفاده می‌شود. یک فناوری پیشرفته که جواب داده است. برای افرادی که در حال ساخت و ساز هستند و تمایل دارند سازه را با هزینه‌ای کم، در عین حال سرعت و کیفیت بسیار بالا طراحی کنند. در عصر حاضر دیوار هر نوع سازه‌ای که فکر کنید، با ساندویچ پانل دیواری به سرعت اجرا می‌شود.

ساندویچ پانل دیواری چیست؟ ساندویچ پانل دیواری یک نوع ساندویچ پانل پیش ساخته است که مانند انواع دیگر ساندویچ پانل ساختار مرکب دارد. با این تفاوت که قرار است به عنوان دیوارهای سازه به کار گرفته شود. ساختار مرکب و لایه لایه این پانل‌ها شامل یک لایه عایق میانی و دو لایه سخت بیرونی می‌شود که کنار هم متراکم شده‌اند. این ساختار سه لایه ترکیب فوق العاده‌ای برای بهبود هر چه بیشتر عملکرد سازه‌ای دیوارها ایجاد کرده است. ساندویچ پنل دیواری را هم به عنوان دیوارهای جانبی و دیوارهایی که باید از ظرفیت تحمل بار بالا برخوردار باشند، و هم به عنوان دیوارهایی که صرفا فضاها را از هم مجزا می‌کنند مثل تیغه‌هایی میانی و پارتیشن‌ها استفاده می‌شود. حتی پانل‌های پیش ساخته بتنی می‌تواند به عنوان دیوار حائل و دیوار برشی طبق صلاحدید محاسب به طراحی و به کار گرفته شوند.

نمایش ویدیو درباره ساندویچ پانل دیواری چیست
نمایش ویدیو درباره مزایا و کاربرد های ساندویچ پانل دیواری

محصولات ساندویچ پانل دیواری

تمامی محصولات ساندویچ پانل دیواری در زیر قابل مشاهده است. برای سفارش و خرید ساندویچ پانل دیواری و همچنین استعلام قیمت پانل ساندویچی دیواری با شماره های ما تماس بگیرید.

ساندویچ پانل دیواری 10 سانتی متر پلی اورتان B1

ساندویچ پانل 10 سانتی متر پلی اورتان B1 آلوزینک دیواری

ساندویچ پانل دیواری 10 سانتی متر پیچ مخفی PUR گالوانیزه

ساندویچ پانل 10 سانتی متر پیچ مخفی PUR گالوانیزه دیواری

ساندویچ پانل دیواری 15 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 15 سانتی متر PIR آلوزینک دیواری

ساندویچ پانل دیواری 15 سانتی متر PVC آلوزینک

ساندویچ پانل 15 سانتی متر PVC آلوزینک دیواری

ساندویچ پانل دیواری 2 سانتی متر PUR استیل

ساندویچ پانل 2 سانتی متر PUR استیل دیواری

ساندویچ پانل دیواری 20 سانتی متر PUR گالوانیزه

ساندویچ پانل 20 سانتی متر PUR گالوانیزه دیواری

ساندویچ پانل دیواری 4 سانتی متر پلی اورتان PUR آلوزینک

ساندویچ پانل 4 سانتی متر پلی اورتان PUR آلوزینک دیواری

ساندویچ پانل دیواری 6 سانتی متر پلی اورتان

ساندویچ پانل 6 سانتی متر پلی اورتان دیواری

ساندویچ پانل دیواری 7 سانتی متر پیچ مخفی PUR آلوزینک

ساندویچ پانل 7 سانتی متر پیچ مخفی PUR آلوزینک دیواری

ساندویچ پانل پیچ پنهان دیواری

ساندویچ پانل پیچ پنهان دیواری

ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری با عایق پشم سنگ و بدون تزریق فوم در دو لبه

ساندویچ پانل دو رو ورق با عایق پشم سنگ و بدون تزریق فوم در دو لبه دیواری

ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری

ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری

قیمت ساندویچ پانل دیواری

قیمت ساندویچ پانل دیواری با توجه به جنس عایق میانی و ورق به کار رفته در دو طرف آن تغییر می‌کند. پانل ساندویچی دیواری مدل‌های متنوع و متعددی دارد که قیمت آن‌ها با هم متفاوت است. در طراحی ساندویچ پانل هم در انتخاب نوع عایق دست شما باز است و هم در جنس عایق میانی؛ به عنوان مثال اگر تمایل دارید قیمت این پانل‌ها برای شما مناسب‌تر تمام شود می‌توانید استفاده از پشم شیشه یا پشم سنگ را به جای عایق پلیمری در دستور کار قرار دهید.

به دلیل نوسان قیمت ارز و متریالی که در تولید این محصولات به کار گرفته می‌شوند نمی‌توان قیمت مشخصی را ذکر نمود. برای اطلاع از قیمت‌ها و جزئیات بیشتر حتما با کارشناسان آریا پانل تماس بگیرید.

قیمت ساندویچ پانل دیواری
قیمت انواع ساندویچ پانل های دیواری
خرید و سفارش ساندویچ پنل دیوار
خرید ساندویچ پنل دیوار

خرید ساندویچ پانل دیواری

انواع سازه‌های پیش ساخته از جمله ساندویچ پانل دیواری را مستقیم از کارخانه و تولید کننده تهیه و دست واسطه‌ها را کوتاه کنید. کارخانه به شما فاکتور رسمی و شناسنامه کالا ارائه می‌دهد تا مشخصات فنی و ابعادی محصول را برسی کنید. همچنین کارخانه آریا پانل مجهز به آزمایشگاه‌ها مجهز است تا عملکرد ساندویچ پانل‌ها را بسنجد و با استانداردهای بین المللی مطابقت دهد. این مستندات نشان می‌دهد که هر قطعه پانل چقدر وزن دارد و تا چه مقدار تنش فشاری را تحمل می‌کند. تمام ویژگی‌های دیگر محصول از جمله ضریب انتقال حرارت، صوت و رطوبت همگی از این مستندات قابل احساس است. پانلی که در خط تولید مجهز و مکانیزه تولید می‌شود نسبت به هر گونه مقطع دست ساز کیفیت و عملکرد بهتر و ثبات و دوام بیشتری خواهد داشت.

انواع پانل ساندویچی دیواری
💎 مزایا عایق بودن، سبک بودن، سهولت در حمل و نقل، مقرون به صرفه، مقاومت بالا، عمر مفید بالا سازه
📌 رال رنگی انواع رنگ های روشن، تیره و نیمه روشن
💰 قیمت  با توجه به نوع کاربری، جنس ورق، جنس فوم، ابعاد و اندازه و …
👤 بهترین کارخانه تولیدی آریا پانل
⭐موارد مصرف انواع ساختمان های تجاری، اداری، مسکونی، صنعتی، نمایشگاهی، کانکس، خانه های پیش ساخته و …
✔ انواع دو رو ورق یک رو ورق پیچ مخفی طرح خاص (گچ برگ پانل-سرام پانل)
در این مقاله می خوانید:

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

در ساندویچ پانل‌های دیواری از جنس‌های متفاوتی برای دو لایه بیرونی استفاده می‌شود. بسته به این که نمای دیوار شما قرار است از داخل و از بیرون از چه جنسی باشد و چه جنسی ظرفیت باربری مطلوب دیوار را تامین می‌کند. به همین ترتیب ورق گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم، استیل و لایه‌‌های بتنی و گچی در یک یا دو طرف ساختار کامپوزیتی ساندویچ پانل به کار گرفته می‌شوند. لایه عایق میانی اما بهتر است که از پلی اورتان باشد؛ چرا که بهترین کیفیت و عملکرد مربوط به این عایق است. نقش عایق در دیوارها بسیار مهم و موثر است؛ صدا نباید به راحتی از بدنه دیوارها عبور کند، حرارت و برودت نباید از طریق دیوارها دمای داخل ساختمان را تحت تاثیر قرار دهد و در صورت برخورد رطوبت با دیوار نباید نفوذ رسوخ رطوبت اتفاق افتد. اینکه ساندویچ پانل برخلاف سایر مقاطع دیواری ساختاری عایق شده دارد مهم‌ترین نکته در مورد این پانل‌ها است.

ورق ساندویچ پانل دیواری

3 جنس اصلی برای ورق پنل دیواری در نظر گرفته می‌شود؛ گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم. هر کدام از این اجناس خاصیتی دارند که خریدار با توجه به هدف و کاربری خود جنس مد نظر خود را تهیه می‌کند. به عنوان مثال اگر هدف از نصب ساندویچ پانل های دیواری جلوگیری از نفوذ آب باشد باید از جنس آهن گالوانیزه استفاده کرد و خرید دیگر اجناس به اندازه کافی بازدهی نخواهد داشت. در واقع شناخت ویژگی‌های هر جنس کمک می‌کند تا موقع خرید ساندویچ پانل دیواری بهترین گزینه انتخاب شود.

آلومینیوم به دلیل وزن سبک و مقاومت در برابر اکسید شدن برای سازه‌هایی که باید سبک باشند و در عین حال زنگ نزنند بسیار موثر واقع خواهد شد. جنس آلوزینک که با نام گالوالوم نیز شناخته می‌شود ترکیبی از دو فلز آلومینیوم، روی و ماده سیلیکون است. به دلیل این که گالوالوم قادر به تحمل فشار بالایی است از این نوع پانل دیواری در محیط‌های متراکم استفاده می‌کنند.

در نهایت به گالوانیزه می‌رسیم. احتمالا نام این نوع آهن به گوشتان خورده است. آهن گالوانیزه به آهنی گفته می‌شود که لایه نازک از فلز روی بر آن روکش شده است. به کمک این فناوری آهن دیگر زنگ نمی‌زند و حتی بالعکس، دشمن زنگ‌زدگی خواهد بود. از پانل ديواري گالوانیزه برای ساخت دیوارهای ضد آب و ضد اسید استفاده می‌کنند.

فوم ساندویچ پانل دیواری

در عوض پلی‌استایرن معایبی نیز دارد که اگر فردی حین خرید ساندویچ پانل آن را در تضاد با اهدافش بداند از خرید منصرف خواهد شد. به همین دلیل است که می‌گوییم باید با ویژگی‌های هر جنس از ساندویچ پانل آشنا شد. در مقابل پلی‌استایرن عایق حرارتی خوبی نیست و همچنین ماده‌ای قابل اشتعال است. از این رو، در محیط‌های پرحرارت از این ماده به عنوان عایق استفاده نمی‌شود.

پلی‌یورتان نام عایق دیگر است که ماده‌ای سخت، مقاوم و محکم به شمار می‌رود. این ماده به عنوان عایق مناسب گرما و حرارت شناخته می‌شود. قیمت بالای پلی‌یورتان در مقایسه با دیگر عایق‌ها به دلیل وزن بسیار سبک و نیز ضریب حرارتی بسیار پایین آن است. با توجه به مجموع ویژگی‌هایی که برای پلی‌یورتان بر شمرده شد استفاده از پانل دیواری با این نوع عایق در ساخت دیواره سوله‌های صنعتی و کارگاه‌هایی با حرارت بالا بسیار مناسب خواهد بود.

پشم شیشه عایق بعدی است که جنس الیافی دارد؛ پشم شیشه از ترکیب مواد بازیافتی مثل شیشه ذوب‌شده، ماسه و رزین ساخته می‌شود. این ماده در مقابل حرارت و صدا عایق بسیار خوبی است که همین موضوع باعث می‌شود تا سازندگان از آن در ساخت ساندویچ پانل دیواری استفاده کنند. از نقاط ضعف پشم شیشه می‌توان به قابلیت اشتعال آن اشاره کرد؛ بنابراین ضمن خرید و نصب ساندویچ پانل دیواری این مورد را مد نظر داشته باشید.

این خصوصیت منفی پشم شیشه، در پشم سنگ دیده نمی‌شود؛ یعنی این ماده در برابر حرارت بالا و آتش عایق است و در نتیجه می‌توان از آن به عنوان جایگزینی مناسب در ساخت ساندویچ پانل دیواری در کارگاه‌های کوره‌دار استفاده کرد. در واقع پشم سنگ نسبت به تمامی مواد عایقی که برای ساخت این پانل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند مقاومت بهتری در برابر حرارت و اشتعال از خود نشان می‌دهد. همچنین پشم سنگ همچون پشم شیشه عایق صوتی خوبی است.

ابعاد ساندویچ پانل دیواری

ابعاد ساندویچ پانل دیواری ابعاد متنوع اما استانداردی است. در واقع تولیدکنندگان پنل دیواری موقع ساخت اندازه‌های مختلفی را به بازار عرضه می‌کنند اما همه این ابعاد و سایزها استاندارد و مطابق قواعد از پیش‌تعیین‌شده است. در جدول زیر می‌توانید ابعاد ساندویچ پانل دیواری را مشاهده کنید:

 • عرض پانل دیوار = 1.15 متر
 • عرض مفید پانل = 1.13 متر
 • ضخامت = 4 تا 8 سانتی‌متر (4، 5، 6، 8 سانتی‌متر)
 • طول = 2 تا 12 متر

البته طول ساندویچ پانل های دیواری کاملا دلخواه و منعطف است. یعنی اگر فردی بخواهد طول خاصی از پانل داشته باشد می‌توان خودش آن را برش دهد. این موضوع یکی از مزیت‌های نصب پانل های دیواری به حساب می‌آید.

ابعاد ساندویچ پانل دیوار
ابعاد مفید پانل ساندویچی دیواری

ساندویچ پانل دیواری – خرید پانل دیوار + مشخصات، عکس و مزایا

سفارش و خرید ساندویچ پانل دیواری | ابعاد، مشخصات فنی و عکس انواع محصولات پنل دیوار | کاربردها، ویژگی ها و مزایای انواع پانل ساندویچی دیواری | 3 لایه ورق و فوم عایق Wall sandwich panels

پنل دیوار چیست؟

در ابتدا دیوارهای بتنی پیش‌ساخته در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گرفتند که سرعت کار را نسبت به گذشته تا حد زیادی افزایش می‌داد. این دیواره‌های بتنی در اندازه‌های استاندارد در کارخانه یا کارگاه مربوطه تولید می‌شدند و سپس برای جایگذاری به محل مورد نظر منتقل می‌شدند اما این دیوارها حجیم، سنگین و پرهزینه بودند و جابه‌جایی آن‌ها به مکان مورد نظر برای نصب خودش چالش دیگری بود که پیش پای مصرف‌کنندگان قرار می‌گرفت. برای حل چالش فوق ساندویچ پانل دیواری پا به میدان گذاشت. با ورود پانل ديواري به بازار مشکلات مورد نظر تا حدود زیادی حل شد. مزیتی که ساندویچ پانل دیوار ارائه می‌داد سبب شد تا ساخت و ساز به سرعت به سمت استفاده از این پانل‌ها برود و دیگر کاربرد متدهای قدیمی کم‌کم به دست فراموشی سپرده شود.

ساندویچ پانل دیواری نیز سه لایه مستقل از هم دارد؛ پانل دیواری متشکل از دو ورق فلزی و نیز یک لایه عایق است. ورق پانل دیواری عموما از جنس‌های آلومینیومی، ورق گالوانیزه یا آلوزینکی انتخاب می‌شود. جنسی که برای ورق ساندويچ پانل ديواري استفاده می‌شود به طور مستقیم ویژگی‌های کلی آن پنل را تعیین خواهد کرد. استفاده از لایه‌های متنوع در جداره‌های فلزی یا بخش عایق، به دلیل ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوت هر یک در شرایط مختلف است. هر یک از این عایق‌ها و فلزات خصوصیات، مزایا و معایب خاص خود را دارد و این تنوع به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد مناسب‌ترین پنل‌ها را برای کاربری مورد نظر خود بخرند. علاوه بر این امتیاز برای مشتریان، تولیدکنندگان نیز از منافعی برخوردار می‌شوند که تنوع ساخت و تولید، فروش یا خرید ساندویچ پانل به صورت عمده و کسب سود و منفعت مالی از جمله امتیازات برای تولیدکنندگان هستند.

انواع ساندویچ پانل دیواری

برای ساندویچ پانل دیواری با توجه به اینکه هر کدام از لایه‌ها می‌تواند متفاوت طراحی شود انواع فراوانی وجود دارد. برای لایه میانی می‌توان از موادی مثل پشم شیشه، پشم سنگ، PVC ، پلی استایرن، پلی اورتان و پلی ایزو استفاده کرد. برای لایه بیرونی هم از گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم، فایبرگلاس، بتن و موارد دیگری بسته به نیاز استفاده می‌شود. برای اطلاع از خصوصیات هر کدام از نمونه‌های مختلف ساندویچ پانل دیواری به صفحه مخصوص همان محصول بروید شرکت‌های مختلف به تناسب تقاضای بازار، اشکال متنوعی از پانل‌های دیواری را تولید و عرضه می‌کنند. به طور کلی ممکن است ساندویچ پانل به صورت ساده یا نر و ماده ساخته شود. در نوع ساده هیچ شیاری روی پنل دیده نمی‌شود اما در مدل نر و ماده، هر پانل دارای برجستگی‌ها و تورفتگی‌ها است که با استفاده از این ویژگی دو پانل در هم قفل شده و بدین شکل به هم متصل می‌شوند.

استفاده از ساندویچ پانل های دیواری در ساخت سازه‌ها و ساختمان‌ها از نظر هزینه مالی و زمان به‌صرفه است؛ یعنی سازه مورد نظر با قیمت کمتری به نسبت مصالح سنتی و در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری می‌رسد. عایق بودن در مقابل گرما و رطوبت و نیز ضد اشتعال بودن آن باعث می‌شود پانل دیواری بهترین گزینه برای ساخت دیواره سردخانه‌ها و یخچال‌ها، سوله‌های صنعتی و کارگاه‌های کوره‌دار به شمار آید. ویلاهای مسکونی یک یا دو طبقه نیز با استفاده از این پانل‌ها در کمترین زمان ممکن و با بیشترین صرفه‌جویی انرژی در بحث گرمایش و سرمایش به بهره‌برداری می‌رسند.

نصب ساندویچ پانل دیواری

نصب انواع ساندویچ پانل دیواری با توجه به نحوه قرار گیری پانل (عمودی یا افقی) متفاوت است. به جهت نصب ابتدا پانل بر روی سازه اسکلت فلزی قرار گرفت و با استفاده از پیچ و پرچ های مخصوص به اسکلت پیچ می شود. پس از آن پانل بعدی به صورت چفت در کنار پانل پیچ شده به نحوه ای که پیچ ها را پوشش دهند قرار گرفته و عملیات فوق بر روی آن صورت می گیرد. در نصب ساندویچ پانل دیواری به صورت عمودی، پانل ها در یک فاصله یک متر از ستون ابتدایی سازه قرار می گیرد و سپس ورق ها پیچ و بر روی هم قرار می گیرند. سپس با برش ورق ها به قطعات یک متری و اتصال آن ها به یکدیگر شکل حرف L ساخته و به صورت ریلی وارد کنج سازه شده و پیچ می شوند. علت این عملیات، عایق بندی بهتر پانل ها به کمک ابزار های عایق است. نکته حائز اهیمت در نصب پانل دیواری اتصال آن به پانل های سقفی است که این فرآیند با استفاده از چسب های فوم پلی یورتان و ناودانی متصل انجام می شود.

مزایای استفاده از پانل دیواری چیست؟

پنل دیواری به دلیل ساختار سه لایه و مقاوم، متشکل از دو ورق مستحکم فولادی و فوم عایق تزریقی نظیر پلی یورتان و پلی استایرن و …، مزایای بسیاری پیدا کرده اند. ورق های نقش مقاومت در برابر زلزله، فشار و ضربه، پوسیدگی سازه و … را دارند فوم های عایق هم به دلیل ساختار مولکولی مستحکم و دانسیته ایده آل می توانند سازه را در برابر حرارت، آتش سوزی، عبور حشرات، انتقال حرارتی و … محافظت کنند. علاوه بر موارد فوق، تمامی متریال های ساخت انواع ساندویچ پانل دیواری، دارای قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به مصالح سنتی چون آجر، هبلکس و … دارند.

 1. قیمت پایین
 2. وزن بسیار کم
 3. تنوع رنگ زیاد
 4. قابلیت شست‌وشو
 5. مقاومت در برابر زلزله و حوادث طبیعی
 6. عایق بودن در مقابل حرارت
 7. عایق بودن در برابر رطوبت
 8. عایق صدا
 9. قابلیت بازیافت مجدد

کاربرد ساندویچ پانل دیواری کجاست؟

از پانل های دیواری با توجه به متریال مورد استفاده شده در آن و ویژگی های داخلی می توان در صنایع مختلف استفاده کرد. کاربرد این پانل ها در ساخت سازه های پیش ساخته، صنایع شیمیایی، خودروسازی، هوافضا، صنایع پزشکی و داروسازی، سوله سازی، ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، محیط‌های آزمایشگاهی و پزشکی، بیمارستان، انواع کانکس، کارگاه‌های صنعتی، محیط‌های نظامی، انبار توشه و مهمات، محفظه‌های ضد گلوله سردخانه های ثابت و متحرک و … است. همچنین علاوه بر موارد ذکر شده می توان از ساندویچ پانل های دیواری با ضخامت کم در نماسازی سازه، پارتیشن بندی داخلی و … استفاده کرد.

سوالات پرتکرار پانل های دیواری

برای اطلاع از قیمت دقیق ساندویچ پانل دیواری و سفارس پانل دیوار به کارخانه با شماره های شرکت تماس بگیرید.

ابعاد ساندویچ پانل‌های دیواری بسته به اینکه به عنوان دیوار باربر استفاده می‌شوند یا غیر باربر تعریف می‌شود. معمولا عرض این پانل‌ها را بین 1 تا 1.15 متر در نظر می‌گیرند و طول یا ارتفاع آن‌ها می‌تواند از 2.5 تا 3 متر تعین گردد. ضخامت این دیوارها بسته به کاربری از 2 تا 20 سانتی متر متغیر است. سایر موارد مثل دانسیته، ضریب نفوذپذیری عوامل مختلف، دمای عملیاتی و خصوصیت‌های ویژه و انحصاری به نوع و جنس لایه‌های ساندویچ پانل دیواری برمی‌گردد. در ادامه با انواع ساندویچ پانل دیواری آشنا خواهیم شد.

در ساخت انواع پانل ساندویچی دیوار، دستگاه های فوق پیشرفته مختلفی نقش دارند. این تجهیزات شامل دستگاه تولید پانل دیواری TD 11, TD22, TD31 است که تفاوت هر کدام در سرعت نامی خط تولید، ابعاد خط تولید، برق موردنیاز، تغذیه میگرد برشگیر و اندازه چشمه محصول خلاصه می شود.

از عوامل فوق موثر بر کیفیت این محصول می توان به نوع و دانسیته فوم عایق میانی، ضخامت پانل، ابعاد و جنس ورق مورد استفاده، برند سازنده اشاره کرد. در این خصوص هر کدام از عوامل برتری بالاتری داشته باشد قطعا پانل دیواری با کیفیت تر است.

ساندویچ پانل های دیواری از نظر ظاهری مدل های مختلفی دارند.

 1. یک رو ورق
 2. دو رو ورق

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇