ساندویچ پانل سوله (ساخت سوله با پانل)

ساندویچ پانل سوله
آنچه در این مقاله می خوانید:

ساندویچ پانل سوله یکی از رایج‌ترین کاربردهای پانل‌های ساندویچی به شمار می‌رود که وجود آنها در ساخت انواع صنایع به چشم می‌خورد. سوله‌ها به عنوان پرکاربردترین ساختمان‌های پیش‌ساخته در جهان شناخته می‌شوند و کارایی آنها در بیش از 90 درصد صنایع، از انبارها و سالن‌های مختلف گرفته تا ورزشگاه‌‌ها و کارخانه‌ها دیده می‌شود.
پانل‌هایی که برای ساخت سوله مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ توانسته‌اند به خوبی جایگزین مصالح سنتی همچون آجر، سیمان و بتن شوند و علاوه بر داشتن هزینه کمتر، کیفیت و کارایی بالایی نیز ارائه دهند. اگر شما هم می‌خواهید از مزایای معماری جهان امروز عقب نمانید؛ از کاربرد ساندویچ پانل چه در ساخت سوله و چه در صنایع دیگر غافل نشوید! در ادامه همراه آریا پانل باشید تا در خصوص ساندویچ پانل سوله (ساخت سوله با پانل) صحبت کنیم.

مزایا  مقاوم، مقرون به صرفه، نصب آسان، وزن سبک و …
انواع پوشش پانل سقفی و دیواری
کاربرد مجموعه‌های تولیدی، مرغداری، پرورش قارچ، احداث گلخانه، گاوداری و جایگاه‌های سوخت
پوشش کف کفسازی سوله با بتن، کفپوش اپوکسی بهداشتی، کفپوش پلی‌یورتان، بتن ماله پروانه‌ای

مزایا استفاده از ساندویچ پانل در سوله

از آنجایی که کاربرد سوله ساندویچ پانل در بسیاری از صنعت‌های مختلف دیده می‌شود؛ در ادامه به 10 دلیل مهم که استفاده از این نوع مصالح را رواج داده، اشاره شده است.

 1. سقف و دیوارهای پانلی، نسبت به دیگر مصالح سبک‌تر هستند.
 2. سرعت حمل‌ونقل و ساخت سوله با کمک پانل در ارتفاعات افزایش می‌یابد.
 3. پانل‌ها با توجه به مواد اولیه، در برابر رطوبت، حرارت و صوت عایق هستند.
 4. ساندویچ پانل‌ها از خواص آنتی‌باکتریال برخوردار بوده و مانع از رشد گیاهان و حشرات در سازه می‌شوند.
 5. مقاومت سوله در برابر زلزله و عوامل محیطی افزایش پیدا می‌کند.
 6. فضای سوله، به علت ضخامت کم پانل‌ها بیشتر خواهد شد.
 7. عبور دادن لوله‌های آب، گاز و برق و تلفن از زیر پانل‌ها به داخل سوله امکان‌پذیر است.
 8. سوله عایق انرژی بوده و به راحتی قابل شستشو خواهد بود.
 9. نیازی به کنده‌کاری و تخریب تأسیسات دیوارها و سقف نیست.
 10. با توجه به قیمت ساندویچ پانل و نصب آن، ساخت سوله ارزان‌ و به صرفه است.

انواع ساندویچ پانل سوله

سوله‌ها را می‌توان سالن‌هایی بزرگ معرفی کرد که با توجه به سطح مقطع مورد نیاز ساخته می‌شوند؛ اما آنچه که در ساخت ساندویچ پانل سوله و دیگر مصالح اهمیت دارد، توجه به وزش باد، میزان ارتفاع، شدت و میزان بارندگی و دیگر عوامل محیطی است. ازاین‌رو انتخاب درست ساندویچ پانل سوله، استحکام و مقاومت سازه سوله در برابر شرایط منطقه‌ای را افزایش خواهد داد. در ادامه به معرفی انواع پوشش های مختلف پرداخته شده است.

۱- پوشش سقف سوله ساندویچ پانل

به طور معمول سقف سوله ساندویچ پانل، به صورت شیب‌دار ساخته می‌شود تا عملکرد بهتری در برابر برف و باران داشته باشد و میزان ارتفاع سوله را افزایش دهد. ساندویچ پانل‌ سقفی که در ساخت سوله بکار می‌رود دارای پانل‌های سه ‌گام یا پنج گام هستند تا مانع از نفوذ آب باران به داخل سوله شوند.
همچنین استفاده از انواع پانل‌های سقفی مانند ساندویچ پانل ذوزنقه‌ای و طرح سفال در ساخت سوله‌های مختلف دیده می‌شود. به طور کلی ساندویچ پنل‌های سقفی با توجه به مواد اولیه و طراحی که دارند؛ در برابر رشد گیاهان، قارچ‌ها مقاوم هستند و با داشتن خاصیت آنتی‌باکتریال از زندگی حشرات در داخل آنها جلوگیری می‌کنند. این مورد برای ساخت سوله‌ ساندویچ پانل که به عنوان انبار مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار حائز اهمیت است.

در پوشش سقف انواع سوله می توان از مواردی چون، ساندویچ پانل سقفی، ورق گالوانیزه رنگی و پشم شیشه، ورق گالوانیزه ساده و پشم شیشه استفاده نمود.

۲- پوشش دیوار سوله با ساندویچ پانل

پانل‌هایی که برای پوشش دیواره سوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ بایستی علاوه بر استحکام و مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه، در برابر آتش‌سوزی و رطوبت نیز مقاومت بالایی داشته باشند. ازاین‌رو استفاده از فوم‌های عایقی همچون پلی یورتان و پلی استایرن در ساخت سوله با ساندویچ پانل رواج بیشتری دارد؛ چرا که این فوم‌ها علاوه بر داشتن خاصیت عایق‌پذیری و ضد حریق بودن، استحکام بالایی دارند و مقرون‌به‌صرفه هستند.
همچنین ورق ساندویچ پانل سوله که از گالوانیزه یا آلوزینک ساخته می‌شود؛ بایستی به صورت دو رو باشد تا از ورود باکتری‌ها و قارچ‌ها جلوگیری کند. برخی از انواع پانل‌های دیواری با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارند؛ برای ساخت انواع سوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور مثال پانل‌های مخفی از مقاومت بیشتری در برابر نور خورشید برخوردار هستند و ساندویچ پانل کلین‌روم در برابر پوسیدگی و ضربه دوام بیشتری می‌آورند.

همین حالا برای سازه خودتان بهترین پوشش را سفارش دهید.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سوله

بهترین مشخصات و اندازه ساندویچ پانل برای ساخت سوله به شرح زیر هستند.

 • ضخامت: 4 الی 25 سانتی‌متر
 • عرض مفید پانل: 114 سانتی‌متر (منظور از عرض مفید، عرض پانل پس از اجرا است.)
 • طول: 2 الی 14 متر (متناسب با نیاز مشتری)

توجه داشته باشید که انتخاب درست اندازه و ضخامت ساندویچ پانل سوله، علاوه بر حفظ زیبایی ظاهر، باعث نصب و قرار گرفتن درست پانل‌ها بر روی یکدیگر می‌شوند و از ایجاد روزنه و فضای خالی جلوگیری می‌کنند. همچنین ضخامت پانل‌ها با توجه به نوع کاربری سوله متفاوت خواهد بود.

ضخامت 4 الی 25 سانتیمتر
 عرض مفید 114 سانتی متر
وزن با توجه به متریال به کار رفته متفاوت است
طول 2 الی 14 متر

مساحت سوله با ساندویچ پانل

مساحت و نقشه سوله ساندویچ پنل داری یک پلان است که به جهت طراحی و تولید انواع سوله‌ های ورزشی، صنعتی، نمایشگاهی و… با استفاده از پانل‌های ساندویچ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زیرسازی سوله

با توجه به اینکه ساخت انواع سوله در صنایع مختلف صنعتی و تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است. استحکام و زیرسازی آن بحث بسیار مهمی است. در نخستین مرحله از اجرای سوله، تمامی موارد آن به صورت کامل رعایت می شود که این کار به منظور بهبود عملکرد سازه و استقامت آن، کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات صورت می گیرد.

نصب ساندویچ پانل سوله

نصب ساندویچ پانل اهمیت زیادی دارد؛ چرا که باید با آنها تمامی فضای سقف و دیوارها را به خوبی پوشش داد. عدم اجرای درست پانل‌ها، منجر به پایین آمدن استحکام سازه و مقاومت آن در برابر عوامل محیطی می‌شود. ازاین‌رو نصابان پانل، با داشتن مهارت کافی، پانل‌ها را با روش‌های درست بر روی هم پیچ‌ ومهره می‌کنند و درزبندی و هوابندی سازه را به خوبی انجام می‌دهند. لازم به ذکر است روش نصب ساندویچ پانل سوله با توجه به نوع پانل متفاوت است و تجهیزات ویژه‌ای نیاز دارد.

جهت اطلاعات بیشتر و تماس با مشاوران کارخانه صنعتی آریا پانل با شماره 05136228800 در ارتباط باشید.

ساندویچ پانل سوله (ساخت سوله با پانل) | هزینه و نحوه ساخت

ساندویچ پانل‌ها که از رایج‌ترین مصالح ساختمانی به ویژه در ساخت سازه‌های پیش‌ساخته به شمار می‌روند، توانسته‌اند در ساخت سوله نیز به خوبی عمل کنند. امروزه از انواع ساندویچ پانل‌ دیواری و سقفی برای ساخت سوله‌های مختلف استفاده می‌شود. چرا که این پانل‌ها علاوه بر اینکه از استحکام بالایی برخوردار هستند؛ در برابر عوامل محیطی نیز مقاومت بالایی دارند.
همچنین حمل‌ونقل سریع سوله در کنار هزینه‌های ارزان، از دیگر دلایل استفاده از پانل‌ها به شمار می‌روند. شما می‌توانید برای اجرای سقف سوله ساندویچ پانل یا پوشش دیوارهای آن، از ساندویچ پانل آریا پانل استفاده کنید و سازه‌ای باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه داشته باشید.

آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇