ساندویچ پانل سقفی | پنل سقف | انواع پانل ساندویچی سقفی

ساندویچ پانل سقفی
قیمت و خرید ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی (Roof Sandwich Panles)، یک نوع پانل پیش ساخته 3 گام و 5 گام است که برای پوشش سقف‌ سازه ها و ساختمان ها به کار می‌روند. این قطعات فضای بین تیرها را پر کرده و عرشه سقف را کامل می‌کنند. در واقع تمام ساندویچ پانل‌هایی که در کاربری سقفی استفاده می‌شوند شامل دسته ساندویچ پانل سقفی هستند. این پانل‌ها با ویژگی‌ها و قابلیت‌های ارتقا یافته به بهبود عملکرد سقف سازه‌ها کمک می‌کنند.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟ ساندویچ پانل های سقفی قطعاتی دارای ساختار سه لایه است که در پوشش سقف، چه سقف نهایی و چه سقف طبقات میانی به کار می‌رود. سه لایه‌ای که شامل یک لایه عایق میانی عمدتا از جنس پشم سنگ یا پلی اورتان و یک یا دو رو ورق سخت از جنس گالوانیزه، آلوزینک یا … می‌شود. این ساختار ترکیبی، کمک می‌کند ساندویچ پانل سقفی که در معرض رطوبت است به شکل مطلوبی در برابر عامل آب مقاومت کند.

 پانل های ساندویچی سقفی در مقایسه با هر نوع مصالح دیگری که به کار بگیرید حجم کمتری دارد و سبک‌تر است. از این نظر مهندسان و طراحان را برای استفاده از این نوع تایل در سقف مشتاق می‌کند. این فناوری کمک می‌کند طی مدت کوتاهی سقف سازه را اجرا کنید و بلافاصله بارگذاری را انجام دهید.

برای مشاوره تخصصی پیش از خرید ساندویچ پانل سقفی با ما تماس بگیرید.

محصولات ساندویچ پانل سقفی آریا پانل

تمامی محصولات ساندویچ پانل سقفی شرکت صنعتی آریا پانل را می توانید در بخش زیر مشاهده نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید به جهت سفارش انواع پانل های سقف به با کارشناسان ما در ارتباط باشید و به صورت کاملا رایگان در خصوص استعلام قیمت و خرید انواع ساندویچ پانل سقفی اطلاعاتی بدست آورید.

ساندویچ پانل سقفی 10 سانتی متر PUR آلوزینک

ساندویچ پانل 10 سانتی متر PUR آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 4 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 5 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل 5 سانتی متر PIR گالوانیزه سقفی

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک

ساندویچ پانل 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان گالوانیزه

ساندویچ پانل 6 سانتی متر پلی اورتان گالوانیزه سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PIR گالوانیزه سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PUR آلومینیوم

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PUR آلومینیوم سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام آلمان

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام آلمان سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام ایتالیا

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام ایتالیا سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام ترک

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام ترک سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام نروژ

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام نروژ سقفی

ساندویچ پانل شادولاین اسپانیا

ساندویچ پانل شادولاین اسپانیا سقفی

انواع ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل های سقفی از لحاظ ظاهری به سه بخش اصلی تقسیم می شود:

 1. ساندویچ پانل سقفی شادولاین (ShadowLine)
 2. پانل سقفی طرح آردواز فلزی
 3. ساندویچ پانل های سقف پیچ مخفی

در خصوص نوع و ویژگی ساختاری برای به کارگیری انواع ساندویچ پنل سقف باید به چند نکته توجه کرد. این موارد شامل نوع کاربری سازه، شرایط و ویژگی های آب و هوایی منطقه (بارانی، برفی، گرم و خشک، بیابانی و …) و همچنین میزان وزن و بار قابل تحمل بر روی سقف دقت کرد.

طرح شادولاین

پانل سقف شادولاین به صورت موجی شکل طراحی می شوند و طرحی کلاسیک به شکل ذوزنقه دارد. این نوع پانل‌ها، به دلیل شکل ظاهری متفاوت خود دارای مزایا بسیاری است. این مزایا چون مقاومت بالاتر در برابر آسیب های فیزیکی، نصب سریع و آسان، مقاومت بالا در برابر رطوبت و آب باران و برف و تنوع بالا در طرح و رنگ است.

این پانل ساندویچی سقفی در 5 مدل ایتالیایی، نروژی، آلمان، ترک و نروژی قابل طراحی و تولید است. هر کدام از این مدل ها بر اساس ارتفاع قله، عرض مفید و کاربرد با دیگری متفاوت است.

طرح آردواز فلزی

در این نوع پانل، طرح ورق های سقف به شکل آردواز بوده و با ضخامتی بین 0.3 تا 0.7 میلیمتر تولید می شود. این محصولات غالبا به دو صورت تولیپس و آیریس دو رو ورق یا یک رو ورق تولید می شوند.

پیچ مخفی

ساندویچ پانل سقفی پیچ مخفی، به دلیل مخفی سازی اتصالات موجود در پانل های سقف، از طرفداران بسیاری برخوردار است. این نوع پانل ها با قرارگیری بر روی هم امکان مخفی سازی پیچ ها و مهره های اجرایی بر روی پانل را به نصاب می دهد. همچنین این قابلیت، تفاوت عمده ای از زیبایی سازه را نسبت به سایر طرح ها، به ارمغان می آورد. این نوع پانل ها دارای تفاوت هایی در فرم لبه های پانل، عرض مفید و ضخامت متفاوت نسبت به سایر پانل هاست.

قیمت ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل‌ها سقفی با توجه به جنس ورق به کار رفته و جنس هسته عایق قیمت گذاری می‌شود. نوع اتصالات و طرح و رنگ ورق هم در قیمت گذاری موثر است. توجه کنید هم بهای کمی بابت خرید این محصولات می‌پردازید و هم استفاده از ساندویچ پانل پیش ساخته سقفی در نهایت هزینه تمام شده پروژه ساختمانی شما را کاهش خواهد داد. که دلیل آن این است که شما به جای حجم بالای مصالح سنتی از مقاطع بهینه شده و مرکب استفاده می‌کنید.

 به دلیل نوسانات بازار و تنوع مدل در نوع ساندویچ پنل سقفی قیمت این محصولات را هر زمان که می‌خواهید از کاشناسان آریا پانل استعلام بگیرید.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی
لیست قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی
خرید ساندویچ پانل سقفی
سفارش و خرید باکیفیت ترین ساندویچ پانل های سقفی

خرید ساندویچ پانل سقفی

برای خرید ساندویچ پانل سقفی دقت کنید که ویژگی‌های این محصولات از جمله ظرفیت تحمل تنش‌های فشاری، چگالی، ضریب نفوذ پذیری حرارتی و غیره را محاسبات مهندسی سازه خود مطابقت دهید. دقت کنید این محصولات را مستقیما از کارخانه خریداری کنید و همراه آن شناسنامه محصول که شامل مشخصات و اطلاعات دقیقی درباره محصول است، دریافت کنید.

 به علاوه از تولید کننده بخواهید نتایج آزمایشات و ضمانت محصولات را به شما ارائه دهد. بدیهی است هر چه واحد تولیدی معتبر تر و مجهزتر باشد و مطابق استانداردهای روز دنیا محصولات خود را تولید کند، محصول با کیفیت‌تری دریافت خواهید کرد.

به جهت خرید انواع ساندویچ پانل سقفی، می توانید با کارشناسان ما در آریا پانل در ارتباط باشید و محصول موردنظر خود را سفارش دهید.

اطلاعات تکمیلی درباره انواع ساندویچ پانل سقفی
مزایا پانل های سقفی کاهش هزینه های جانبی، عایق صوتی و حرارتی، تنوع در طرح و رنگ، وزن کم و سهولت در جابجایی، افزایش طول عمر سازه
جنس ورق های فولادی گالوانیزه، آلوزینک، استیل، آلومینیوم
کاربرد ساندویچ پنل سقف ساخت انواع ویلا پیش ساخته، ساختمان های صنعتی، سوله های ورزشی، صنعتی و مرغداری، ساخت آشیانه هواپیما
انواع ساختار دورو ورق، یک رو ورق، یک روورق یک رو نایلون، یک رو ورق یک رو گچ
فوم عایق پشم سنگ، پشم شیشه، پلی اورتان، پلی استایرن
در این مقاله می خوانید:

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی

همانطور که اشاره کردیم انواع پانل ساندویچی سقف دارای ساختاری سه لایه است. هر لایه می تواند دارای مشخصات فنی مختص به خود باشد یا دو لایه رویه و زیره آن متشکل از ورق های فولادی ساختاری یکسان داشته باشد. همچنین لایه میانی آن می‌تواند متشکل از فوم های عایق متفاوت باشد. در ادامه با ساختار انواع پانل سقف آشنا میشویم.

ورق ساندویچ پانل سقفی

پانل‌های ساندویچی سقفی، حتی اگر از نظر ظاهری مشابه هم باشند انواع متعددی دارند و هر نوع از آن با دیگری تفاوت‌هایی دارد. یکی از عواملی که باعث ایجاد تفاوت‌ می‌شود جنس ورق است. ورقه فلز رویه پنل می تواند از آلومینیوم، آلوزینک و گالوانیزه ساخته می‌شود.

شکل لایه‌های پانل سقف، یکسان نیست بلکه بسته به شرایط آب‌وهوایی و محیطی که در آن نصب می‌شود متفاوت خواهد بود. مثلا لایه رویه ساندویچ پانل سقف در طرح‌های ساده، سفالی، ویلایی، شکل ذوزنقه، پیچ‌مخفی، کرکره و Shadow Line تولید می‌شود که هر یک ویژگی متمایزی دارند. حتی رنگ به کار برده شده در پانل سقفی می‌تواند متفاوت از دیگری باشد. بنابراین هیچ محدودیت خاصی در خرید و فروش ساندویچ پانل سقفی وجود نخواهد داشت.

بد نیست بدانید که به دلیل ماهیت سقفی بودن این ساندویچ پنل، ممکن است هر دو لایه بیرونی آن از فلز نباشد. در واقع پانل سقفی با دو روی متفاوت فلز، کاغذ، پلاستیک و فویل رایج است. بسته به کاربرد می‌توانید پانل مورد نظر را تهیه کنید. فروش ساندویچ پانل سقفی با این مشخصات در هر فروشگاهی امکان‌پذیر نیست در نتیجه توصیه می‌کنیم برای خرید جامع و باکیفیت به طور مستقیم با خود کارخانه در ارتباط باشید.

1- ورق‌ آلومینیومی

آلومینیوم فلزی سبک و نرم است و به دلیل مقاومت بالای آن در مقابل زنگ‌زدگی و خوردگی، یکی از محبوب‌ترین فلزها در ساخت ساندویچ پانل سقفی به حساب می‌آید. همچنین آلومینیوم رنگی نقره‌ای دارد که به ظاهر پنل وجهه خوبی می‌بخشد. با در نظر گرفتن ویژگی‌های آلومینیوم اگر فرض کنیم که ورق پانل های ساندویچی سقفی از این فلز انتخاب می‌شود، پانل مجموعا ویژگی‌هایی چون وزن بسیار سبک، مقاومت در برابر عوامل خوردگی و ظاهر مناسب خواهد داشت.

2- ورق‌ آلوزینک

آلوزینک یا گالوالوم ترکیبی از آلومینیوم، سیلیکون و روی است. عمده ساندویچ پانل های سقفی آلوزینکی، در محیط‌های متراکم صنعتی کاربرد دارند؛ همچنین اگر محیطی میزان اسید بالایی داشته باشد این پانل به عنوان بهترین گزینه مطرح خواهد شد.

3- ورق‌ گالوانیزه

ورق گالوانیزه در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که خطر زنگ‌زدگی و خوردگی فلزات را تهدید می‌کند. ورق ساندویچ پانل سقف از جنس گالوانیزه در مقابل حوادث و مخاطرات طبیعی دوام و طول عمر بالایی دارد و هزینه نگهداری آن نیز پایین است. این خصوصیات باعث می‌شوند که تولیدکنندگان از این نوع ورق در ساخت یخچال‌ها، سقف‌های مختلف و به‌ویژه تولید ساندویچ پنل‌ها استفاده کنند.

فوم ساندویچ پانل سقفی

فوم ساندویچ پانل سقف، عایق ماده‌ای است که بین دو لایه ساندویچ پنل قرار می‌گیرد و مانع عبور هوا، حرارت، صوت و رطوبت می‌شود. البته هر عایقی نمی‌تواند مانع مناسبی در برابر هر عاملی باشد؛ به عبارت ساده‌تر بعضی از مواد عایق تنها در برابر بعضی عوامل مقاوم هستند و ممکن است در مقابل سایر عامل‌ها ضعیف عمل کنند. بنابراین شناخت عایق‌ مورد استفاده در ساندویچ پانل پیش ساخته سقفی اهمیت زیادی دارد. اگر هنگام خرید ساندویچ پانل سقف مورد نادرستی را بخرید ممکن است در آینده‌ای نزدیک با خسارات، ضرر و زیان‌های مالی، صرف انرژی بیشتر و… دست و پنجه نرم کنید.

همچون ورق‌های فلزی، لایه عایق مورد استفاده در ساخت سازه ساندویچ پانل نیز بر اساس کاربردهای مختلف، متفاوت و متنوع است. هر جنس از عایق، کاربرد، مزایا و معایب خاص خود را دارند که در این جا به معرفی و ذکر این خصوصیات می‌پردازیم.

1- فوم پلی‌یورتان PUR

عایق پلی‌یورتانt به عنوان ماده‌ای مقاوم و محکم شناخته می‌شود. این عایق از انتقال گرما و حرارت ممانعت می‌کند. پلی‌یورتان بسیار سبک است و ضریب حرارتی پایینی دارد. ویژگی‌های سودمند آن باعث می‌شوند تا قیمت آن گران‌تر باشد اما هزینه بالای آن توجیه‌پذیر خواهد بود. برآیند مزایا و معایب پلی‌یورتان به این شکل است که می‌توان از پانل‌هایی با این نوع جنس از عایق در سوله‌های صنعتی با حرارت بالا استفاده کرد.

2- فوم پلی‌استایرن

همان طور که اشاره شد یکی از موادی که به عنوان جنس عایق در ساخت ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار می‌گیرد فوم پلی‌استایرن است. فوم عایق پلی‌استایرن به عنوان یک ماده عایق نسبتا ارزان، عایق صوتی خوبی به شمار می‌رود و وزن بسیار پایینی دارد. همین مساله باعث می‌شود وزن نهایی سازه سبک باشد.

در مقابل، پلی‌استایرن عایق خوبی به حساب نمی‌آید و ماده‌ای قابل اشتعال است. در نتیجه بهتر است در محیط‌هایی با حرارت بالا، از ساندویچ پانل‌هایی که لایه‌ای از پلی‌استایرن دارند استفاده نشود.

3- فوم عایق پشم شیشه

فوم پشم شیشه نوعی عایق الیافی است که از ترکیب مواد بازیافتی شیشه ذوب‌شده، ماسه و رزین ساخته می‌شود. استفاده از پشم شیشه در جهان بیش از 70 سال قدمت دارد و به همین دلیل عجیب نیست که از آن به عنوان یکی از مواد عایق در ساخت ساندویچ پانل سقفی یاد شود.

پشم شیشه عایق حرارتی و صوتی بسیار خوبی است و از آن در پانل‌هایی متناسب با این ویژگی‌ها استفاده می‌گردد. در مقابل، خاصیت قابل اشتعال بودن آن باعث می‌شود کاربرد آن محدود شده و از به کارگیری این الیاف در اماکن صنعتی خاص خودداری گردد.

4- فوم پشم سنگ

فوم عایق پشم ‌سنگ همچون پشم شیشه یک عایق صوتی به شمار می‌رود با این تفاوت که پشم سنگ در برابر آتش و حرارت هم خاصیت عایقی دارد؛ در نتیجه می‌توان از آن به عنوان جایگزینی مناسب در ساخت ساندویچ پانل سقفی کارگاه‌های کوره‌دار استفاده کرد.

در واقع پشم‌ سنگ نسبت به تمامی مواد عایقی که برای ساخت این پانل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند مقاومت بهتری در مقابل حرارت و اشتعال از خود نشان می‌دهد.

ابعاد ساندویچ پانل سقفی

ابعاد ساندویچ پانل سقفی متنوع است اما تنوع به معنای وجود هر سایزی نیست. در واقع یک بازه عددی مشخص برای تولید تعیین می‌شود و تولیدکنندگان پنل‌ها را با ابعاد منطبق بر آن بازه مي‌سازند. مشخصات ساندویچ پانل سقف به شرح زیر است:

عرض پانل سقفی۱.۰۸ متر
ضخامت ساندویچ پانل سقفی بین 2 تا 15 سانتی‌متر
طول ساندویچ پانل سقفیاز 2 تا 12 متر
وزنبا توجه به جنس عایق و ورق تعیین می شود.
ابعاد ساندویچ پانل های سقف
طول، عرض و ارتفاع مفید ساندویچ پنل سقف
ساندویچ پانل سقفی – خرید پانل سقف + مشخصات، عکس و مزایا
سفارش و خرید ساندویچ پانل سقفی | ابعاد، مشخصات فنی و عکس انواع محصولات پنل سقف | کاربردها، ویژگی ها و مزایای انواع پانل ساندویچی سقفی | 3 لایه ورق و فوم عایق roof sandwich panels
 

ساندویچ پانل سقف چیست؟

همان طور که گفتیم ساندویچ پانل سقفی یک سازه پیش‌ساخته است؛ یعنی از قبل تمام کارها انجام شده و تنها نصب سازه به مجری محول شده است. ساندویچ پانل از سه لایه تشکیل می‌شود که دو لایه آن فلزی هستند و لایه میانی از جنس عایق است. فلزات با توجه به ویژگی‌هایی که دارند از قسمت‌های بیرونی پانل محافظت می‌کنند و عایق از عبور عوامل مزاحمی مثل حشرات، صوت، آلودگی، آب و… جلوگیری خواهد کرد.

تمام پنل‌ها به همین شکل ساخته می‌شوند اما این موضوع به معنای نبود تنوع در تولید و ساخت ساندویچ پانل نیست. این سازه‌ها در انواع مختلفی تولید می‎‌شوند. یک نوع معروف آن مدل سقفی است. ساندویچ پانل سقفی (با توجه به نام‌گذاری آن) در نصب و اجرا روی سقف کاربرد دارد. پانل سقفی که در اصطلاح انگلیسی به Roof Sandwich Panel معروف است تنها برای مقاصد این چنینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد ساندویچ پانل سقفی کجاست؟

ساندویچ پانل‌های سقفی در انواع سازه‌ها با کاربری‌های مختلف به کار می‌رود. دامنه کاربرد این پانل‌ها بسیار گسترده و شامل تمام موارد می‌شود. به عنوان مثال در انواع ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری، سوله‌ها و فضاهای صنعتی، نظامی، آموزشی، آزمایشگاهی و … ساندویچ پانل سقفی استفاده می‌شود.

در عمده موارد نیاز به پوشش دیگری روی ساندویچ پانل‌ها نیست. می‌توانید از انواع یک رو نما شده یا یک رو گچ این محصولات استفاده کنید و سقف کاذب طبقات سازه را تکمیل کنید. به این دلیل که این پانل‌ها در سقف و در کنار تاسیسات برقی و مکانیکی به کار می‌رود ویژگی عایق و نسوز بودن آن‌ها فوق العاده به کار می‌آید.

مزایای استفاده از پانل سقفی چیست؟

برای اینکه وزن سقف سازه خود را کاهش دهید و سرعت اجرای آن را بالا ببرید از پانل های سقفی استفاده کنید. در مواقعی که ساندویچ پانل سقفی را به کار می‌برید، کف طبقات به دلیل ویژگی عایق این پانل‌ها دمای متعادل خود را حفظ می‌کنند. این عامل باعث می شود تا نیازی به تاسیسات و مصرف انرژی بیشتر نخواهد بود.

این پانل‌ها بستر رشد مواد باکتریال، قارچ‌ها و حشرات نخواهند شد. همچنین در برابر صوت، رطوبت، حرارت و برودت عایق هستند. پانل سقفی باعث افزایش استحکام و کاهش ارتعاش لرزش سقف می‌شود.

مهم ترین مزیت ساندویچ پانل سقفی اما کاهش هزینه اجرای سقف است؛ با توجه به اینکه سقف یک المان حجیم و مصالح بر است. از ساندویچ پنل سقفی استفاده کنید و هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

عوامل موثر بر کیفیت ساندویچ پانل سقفی چیست؟

کیفیت هر کدام از لایه‌ها روی کیفیت کلی ساندویچ پانل تاثیر گذار است. ورقی که در یک یا دو رو ساندویچ پانل قرار می‌گیرد قرار است ظرفیت باربری و استحکام این ساختار را حاصل کند و لایه عایق هم خاصیت مقاومت در در برابر حرارت و رطوبت.

کیفیت لایه میانی پانل سقفی محل بحث و حساسیت بیشتری است چرا که تاثیر بیشتری در عایق بودن کل سازه دارد. همچنین باید به کیفیت چسب و ملاتی که برای انسجام و اتصال لایه‌ها کنار هم به کار رفته توجه کنید.

انواع ساندویچ پانل سقف چیست؟

ساندویچ پانل‌های سقفی در انواع یک یا دو رو ورق، یک رو ورق یک رو فویل، یک رو ورق یک رو نایلون و یک رو ورق یک رو کاغذ تولید می‌شوند. بسته یه اینکه یک روی آن قرار است با چه مصالحی پوشیده شود. همچنین ساندویچ پانل‌های یک رو گچ و پانل سقف کاذب را بدون پوشش دیگری در سقف به کار بگیرید.

ورق روی دیگر این ساندویچ پانل‌ها بسته به نیاز، طراح می‌تواند کرکره‌ای یا ذوزنقه‌ای طراحی شود. در این پانل‌ها معمولا پلی اورتان بین ورق گالوانیزه یا آلوزینک محبوس می‌شود اما با توجه به محاسبات سازه‌ای، اقلیم و کاربری سازه می‌تواند تغییر کند. تنوع تولیدات آریا پانل به قدری بالا است که همه‌ی توقعات را پوشش می‌دهد. همچنین ساندویچ پانل های سقفی به لحاظ شکل ظاهری هم دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه با آن ها آشنا میشویم.

انواع پانل سقف به لحاظ شکل ظاهری

ساندویچ پانل های سقفی در برابر عوامل مختلفی چون وزش باد، آب باران و برف، طوفان و … و همچنین بارگذاری آن ها باید از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد. از همین رو ورق های این سازه ها را به منظور کنترل این عوامل به صورت ذوزنقه ای شکل که با نام گام شناخته می شوند، تولید می کنند که با نام های سه گام و پنج گام شناخته می شوند. 

ساندویچ پانل سقفی 3 گام (سه گام)

در این نوع پانل های ساندویچی سقف که با نام سه گام مشهور است از سه شیار یا قله تشکیل شده است. 

ساندویچ پانل سقفی 5 گام (پنج گام)

نوع مقاومت تر از انواع ساندویچ پانل های سقفی، پانل های سقف پنج گام هستند. این مصالح دارای 5 شیار با مقاومت بالا و عرض 108 سانتی متر با اورلب است. این پانل ها می تواند در انواع مختلف، پنج گام یک رو فویل، شادولاین، یک رو ورق، دو رو ورق طراحی و ساخت.

به طور کلی می توان گفت تفاوت ساندویچ پانل های سقفی پنج گام و سه گام در ظرفیت باربری، قیمت و نفوذ پذیری خلاصه می شود. این بدین معناست که هرچقدر تعداد گام های ساندویچ پانل افزایش پیدا کند، میزان ظرفیت بارگذاری و قیمت افزایش پیدا می‌کند و نفوذپذیری کمتر می شود. 

انواع دستگاه ساخت پانل سقفی

جهت طراحی و تولید انواع ساندویچ پانل های سقفی از دستگاه های بروز و پیشرفته مختلفی استفاده می کنند.

 • دستگاه فرمینگ رول یا شکل دهنده ورق
 • دستگاه تزریق فوم عایق میانی
 • دستگاه برش و قطعه بندی
 • دستگاه های دبل بولت
 • دستگاه فشرده سازی و بسته بندی محصول

تفاوت ساندویچ پانل سقفی با ساندویچ پانل دیواری در چیست؟

ساندویچ پانل سقف با ساندویچ پانل دیواری دارای 7 تفاوت عمده است. این تفاوت ها شامل تفاوت در کاربری، نوع ساختار، طرح و رنگ، ضخامت، اجرا و نصب، مشخصات فنی، عایق به کار رفته است.

نصب ساندویچ پانل سقفی

فرایند نصب ساندویچ پانل سقفی به دلیل ماهیت این پنل بسیار آسان و سریع است. در واقع شما موقع خرید ساندویچ پانل سقفی تنها پنل‌های آماده را خریداری می‌کنید و آن‌ها را به سمت محل ساخت‌وساز می‌برید.

بعد از این مرحله تنها مرحله نصب ساندویچ پانل سقفی باقی می‌ماند. ساندویچ‌ها را در سقف یا دریچه‌هایی که در روف قرار دارند جایگذاری کنید. اگر لازم بود می‌توانید خودتان پانل سقفی را برش دهید و آن را به اندازه‌های مورد نیاز تان درآورید. همچنین توجه به نکات زیر حائز اهمیت است:

 • در اجرا و نصب ساندویچ پانل سقفی باید به فواصل، درزها، تکیه‌گاه‌ها و محل نصب توجه کنید و پانل سقفي را منطبق بر محل جایگذاری کنید.
 • برای نصب بهتر است از پیچ‌هایی که نوک سرمته‌ای دارند استفاده کنید. جنس پیچ باید از نوع گالوانیزه باشد تا به مرور زمان زنگ نزند.
 • در هر یک متر مربع یک پیچ کار کنید.
 • پانل سقف را به صورت Overlap نصب کنید تا به طور حداکثری از ورود آب به محل جلوگیری شود.
 • بعد از اتمام فرایند نصب نسبت به متصل کردن سایر پانل‌ها اقدام کنید.

همان طور که می‌بینید کار با پانل سقفی بسیار آسان و سریع است. به همین دلیل در پروژه‌های زمان‌دار احتمال استفاده از ساندویچ پانل افزایش پیدا می‌کند.

برای اطلاع از قیمت دقیق ساندویچ پانل سقفی و سفارس پانل سقف به کارخانه با شماره های شرکت تماس بگیرید.

ساندویچ پانل های سقفی به طور گسترده در ساخت سقف سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این کاربردها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت سوله‌های ورزشی
 • ساخت‌وساز صنعتی
 • کاربری مربوط به انبار و سردخانه‌ها
 • خانه‌های ویلایی یک یا دو طبقه
 • کانکس و …

قیمت به‌صرفه، عایق صوتی، وزن کم، عایق حرارتی، ضریب حرارتی پایین، عایق رطوبت و آب از مزایا این پانل هاست.

امروزه با پیشرفت فن‌آوری و دخیل شدن روز افزون علم در همه عرصه‌های زندگی، صنعت و ساخت‌وساز سهم خود را از پیشرفت‌های روز دنیا طلب می‌کنند. پیشتر فعالان این حوزه برای پیشبرد پروژه‌های بزرگ و کوچک خود در عرصه عمران و ساختمان متحمل هزینه‌های مالی و زمانی بسیاری می‌شدند اما امروزه علم به کمک این قشر شتافته است.

دیوارهای سنتی ساخته‌شده از مصالحی همچون آجر و سیمان جای خود را به دیوارها و سازه‌های پیش‌ساخته داده‌اند و سرعت عمل سازندگان در ساخت زیرساخت‌های تجاری، مسکونی و ورزشی را تا حد بسیار زیادی بالا رفته است. در این مطلب دیدیم که صرفا وجود سازه‌ای مثل ساندویچ پانل سقفی چه قابلیت‌هایی را در ساخت‌وساز بهبود بخشید و چه مزایای فوق‌العاده‌ای ایجاد کرد.

ساندویچ پانل های سقفی از لحاظ ظاهری به سه شکل طرح شادولاین، پیچ مخفی و طرح آردواز تقسیم می شود.

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇