ساندویچ پانل سقفی | پنل سقف | انواع پانل ساندویچی سقفی

ساندویچ پانل سقفی یک نوع پانل پیش ساخته است که در پوشش سقف‌ها به کار می‌روند. این قطعات فضای بین تیرها را پر کرده و عرشه سقف را کامل می‌کنند. در واقع تمام ساندویچ پانل‌هایی که در کاربری سقفی استفاده می‌شوند شامل دسته ساندویچ پانل سقفی می‌شوند. این پانل‌ها با ویژگی‌ها و قابلیت‌های ارتقا یافته به بهبود عملکرد سقف سازه‌ها کمک می‌کنند. برای اینکه راجع به انواع ساندویچ پانل سقفی، ویژگی‌ها، مشخصات فنی، ابعاد و کاربرد آن‌ها بیشتر بدانید ادامه‌ی این مطلب را با ما همراه باشید.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل سقفی قطعاتی دارای ساختار سه لایه است که در پوشش سقف، چه سقف نهایی و چه سقف طبقات میانی به کار می‌رود. سه لایه‌ای که شامل یک لایه عایق میانی عمدتا از جنس پشم سنگ یا پلی اورتان و یک یا دو رو ورق سخت از جنس گالوانیزه، آلوزینک یا … می‌شود. این ساختار ترکیبی کمک می‌کند ساندویچ پانل سقفی که در معرض رطوبت است به شکل مطلوبی در برابر عامل آب مقاومت کند. ساندویچ پانل سقفی در مقایسه با هر نوع مصالح دیگری که به کار بگیرید حجم کمتری دارد و سبک‌تر است. از این نظر مهندسان و طراحان را برای استفاده از این نوع تایل در سقف مشتاق می‌کند. این فناوری کمک می‌کند طی مدت کوتاهی سقف سازه را اجرا کنید و بلافاصله بارگذاری را انجام دهید.

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PUR آلومینیوم

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PUR آلومینیوم

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل سقفی 10 سانتی متر PUR آلوزینک

ساندویچ پانل سقفی 10 سانتی متر PUR آلوزینک

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان گالوانیزه

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان گالوانیزه

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی متر PIR آلوزینک

پانل سقفی شادولاین 5 گام نروژ

پانل سقفی دورو ورق پلی یورتان

پانل سقفی شادولاین 5 گام ایتالیا

پانل سقفی شادولاین 5 گام ایتالیا

پانل سقفی شادولاین 5 گام ترک

پانل سقفی شادولاین 5 گام ترک
Load More

قیمت ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل‌ها سقفی با توجه به جنس ورق به کار رفته و جنس هسته عایق قیمت گذاری می‌شود. نوع اتصالات و طرح و رنگ ورق هم در قیمت گذاری موثر است. توجه کنید هم بهای کمی بایت خرید این محصولات می‌پردازید و هم استفاده از ساندویچ پانل پیش ساخته سقفی در نهایت هزینه تمام شده پروژه ساختمانی شما را کاهش خواهد داد؛ به این دلیل که به جای حجم بالای مصالح سنتی از مقاطع بهینه شده و مرکب استفاده می‌کنید. به دلیل نوسانات بازار و تنوع مدل در نوع ساندویچ پانل سقفی قیمت این محصولات را هر زمان که می‌خواهید از کاشناسان آریا پانل استعلام بگیرید.

خرید ساندویچ پانل سقفی

برای خرید ساندویچ پانل سقفی دقت کنید که ویژگی‌های این محصولات از جمله ظرفیت تحمل تنش‌های فشاری، چگالی، ضریب نفوذ پذیری حرارتی و غیره را محاسبات مهندسی سازه خود مطابقت دهید. دقت کنید این محصولات را مستقیما از کارخانه یا واحد تولید خریداری کنید و همراه آن شناسنامه محصول که شامل مشخصات و اطلاعات دقیقی درباره محصول است دریافت کنید. به علاوه از تولید کننده بخواهید نتایج آزمایشات و ضمانت محصولات را به شما رائه دهد. بدیهی است هر چه واحد تولیدی معتبر تر و مجهزتر باشد و مطابق استانداردهای روز دنیا محصولات خود را تولید کند، محصول با کیفیت‌تری دریافت خواهید کرد.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی

ورق ساندویچ پانل سقفی

پانل‌های ساندویچی سقفی حتی اگر از نظر ظاهری مشابه هم باشند انواع متعددی دارند و هر نوع از آن با دیگری تفاوت‌هایی دارد؛ یکی از عواملی که باعث ایجاد تفاوت‌ می‌شود جنس ورق است. ورقه فلز رویی پنل از آلومینیوم، آلوزینک و گالوانیزه ساخته می‌شود که در ادامه به توضیح ویژگی‌های هر یک خواهیم پرداخت.

شکل لایه‌ها یکسان نیست بلکه بسته به شرایط آب‌وهوایی و محیطی که در آن نصب می‌شود متفاوت خواهد بود. مثلا لایه رویی پانل سقف در طرح‌های ساده، سفالی، ویلایی، شکل ذوزنقه، پیچ‌مخفی، کرکره و Shadow Line تولید می‌شود که هر یک ویژگی متمایزی دارند. حتی رنگ به کار برده شده در پانل سقفی می‌تواند متفاوت از دیگری باشد. بنابراین هیچ محدودیت خاصی در خرید و فروش ساندویچ پانل سقفی وجود نخواهد داشت.

بد نیست بدانید که به دلیل ماهیت سقفی بودن این ساندویچ ممکن است هر دو لایه بیرونی آن از فلز نباشد. در واقع ساندویچ پانل سقفی با دو روی متفاوت فلز، کاغذ، پلاستیک و فویل رایج است. بسته به کاربرد می‌توانید پانل مورد نظر را تهیه کنید. فروش ساندویچ پانل سقفی با این مشخصات در هر فروشگاهی امکان‌پذیر نیست در نتیجه توصیه می‌کنیم برای خرید جامع و باکیفیت به طور مستقیم با خود کارخانه در ارتباط باشید.

1- ورق‌ آلومینیومی

آلومینیوم فلزی سبک و نرم است و به دلیل مقاومت بالای آن در مقابل زنگ‌زدگی و خوردگی، یکی از محبوب‌ترین فلزها در ساخت ساندویچ پانل سقفی به حساب می‌آید. همچنین آلومینیوم رنگی نقره‌ای دارد که به ظاهر پنل وجهه خوبی می‌بخشد. با در نظر گرفتن ویژگی‌های آلومینیوم اگر فرض کنیم که ورق ساندویچ پانل سقفی از این فلز انتخاب می‌شود، پانل مجموعا ویژگی‌هایی چون وزن بسیار سبک، مقاومت در برابر عوامل خوردگی و ظاهر مناسب خواهد داشت.

2- ورق‌ آلوزینک

آلوزینک یا گالوالوم ترکیبی از آلومینیوم، سیلیکون و روی است. عمده ساندویچ پانل های سقفی آلوزینکی در محیط‌های متراکم صنعتی کاربرد دارند؛ همچنین اگر محیطی میزان اسید بالایی داشته باشد این پانل به عنوان بهترین گزینه مطرح خواهد شد.

3- ورق‌ گالوانیزه

ورق گالوانیزه در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که خطر زنگ‌زدگی و خوردگی فلزات را تهدید می‌کند. ورق ساندویچ پانل سقف از جنس گالوانیزه در مقابل حوادث و مخاطرات طبیعی دوام و طول عمر بالایی دارد و هزینه نگهداری آن نیز پایین است. این خصوصیات باعث می‌شوند که تولیدکنندگان از این نوع ورق در ساخت یخچال‌ها، سقف‌های مختلف و به‌ویژه تولید ساندویچ پنل‌ها استفاده کنند.

فوم ساندویچ پانل سقفی

عایق ماده‌ای است که بین دو لایه ساندویچ پنل قرار می‌گیرد و مانع عبور هوا، حرارت، صوت و رطوبت می‌شود. البته هر عایقی نمی‌تواند مانع مناسبی در برابر هر عاملی باشد؛ به عبارت ساده‌تر بعضی از مواد عایق تنها در برابر بعضی عوامل مقاوم هستند و ممکن است در مقابل سایر عامل‌ها ضعیف عمل کنند. بنابراین شناخت عایق‌ مورد استفاده در ساندویچ پانل پیش ساخته اهمیت زیادی دارد. اگر هنگام خرید ساندویچ پانل مورد نادرستی را بخرید ممکن است در آینده‌ای نزدیک با خسارات، ضرر و زیان‌های مالی، صرف انرژی بیشتر و… دست و پنجه نرم کنید.

همچون ورق‌های فلزی، لایه عایق مورد استفاده در ساخت سازه ساندویچ پانل نیز بر اساس کاربردهای مختلف، متفاوت و متنوع است. هر جنس از عایق، کاربرد، مزایا و معایب خاص خود را دارند که در این جا به معرفی و ذکر این خصوصیات می‌پردازیم.

1- پلی‌یورتان

عایق بعدی پلی‌یورتان است که به عنوان ماده‌ای مقاوم و محکم شناخته می‌شود. این عایق از انتقال گرما و حرارت ممانعت می‌کند. پلی‌یورتان بسیار سبک است و ضریب حرارتی پایینی دارد. ویژگی‌های سودمند آن باعث می‌شوند تا قیمت آن گران‌تر باشد اما هزینه بالای آن توجیه‌پذیر خواهد بود. برآیند مزایا و معایب پلی‌یورتان به این شکل است که می‌توان از پانل‌هایی با این نوع جنس از عایق در سوله‌های صنعتی با حرارت بالا استفاده کرد.

2- پلی‌استایرن

همان طور که اشاره شد یکی از موادی که به عنوان جنس عایق در ساخت ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده قرار می‌گیرد پلی‌استایرن است. پلی‌استایرن به عنوان یک ماده عایق نسبتا ارزان، عایق صوتی خوبی به شمار می‌رود و وزن بسیار پایینی دارد؛ همین مساله باعث می‌شود وزن نهایی سازه سبک باشد. در مقابل، پلی‌استایرن عایق خوبی به حساب نمی‌آید و ماده‌ای قابل اشتعال است. در نتیجه بهتر است در محیط‌هایی با حرارت بالا، از ساندویچ پانل‌هایی که لایه‌ای از پلی‌استایرن دارند استفاده نشود.

3- پشم شیشه

پشم شیشه نوعی عایق الیافی است که از ترکیب مواد بازیافتی شیشه ذوب‌شده، ماسه و رزین ساخته می‌شود. استفاده از پشم شیشه در جهان بیش از 70 سال قدمت دارد و به همین دلیل عجیب نیست که از آن به عنوان یکی از مواد عایق در ساخت ساندویچ پانل سقفی یاد شود. پشم شیشه عایق حرارتی و صوتی بسیار خوبی است و از آن در پانل‌هایی متناسب با این ویژگی‌ها استفاده می‌گردد. در مقابل، خاصیت قابل اشتعال بودن آن باعث می‌شود کاربرد آن محدود شده و از به کارگیری این الیاف در اماکن صنعتی خاص خودداری گردد.

4- پشم سنگ

پشم ‌سنگ همچون پشم شیشه یک عایق صوتی به شمار می‌رود با این تفاوت که پشم سنگ در برابر آتش و حرارت هم خاصیت عایقی دارد؛ در نتیجه می‌توان از آن به عنوان جایگزینی مناسب در ساخت ساندویچ پانل سقفی کارگاه‌های کوره‌دار استفاده کرد. در واقع پشم‌ سنگ نسبت به تمامی مواد عایقی که برای ساخت این پانل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند مقاومت بهتری در مقابل حرارت و اشتعال از خود نشان می‌دهد.

ابعاد ساندویچ پانل سقفی

ابعاد ساندویچ پانل سقفی متنوع است اما تنوع به معنای وجود هر سایزی نیست؛ در واقع یک بازه عددی مشخص برای تولید تعیین می‌شود و تولیدکنندگان پنل‌ها را با ابعاد منطبق بر آن بازه مي‌سازند. مشخصات ساندویچ پانل سقف به شرح زیر است:

 • عرض پانل سقفی = 1 متر
 • عرض مفید پانل = 80 سانتی‌متر
 • ضخامت = 2 تا 15 سانتی‌متر
 • طول = لخواه از 1 تا 12 متر

ساندویچ پانل سقف چیست؟

همان طور که گفتیم ساندویچ پانل یک سازه پیش‌ساخته است؛ یعنی از قبل تمام کارها انجام شده و تنها نصب سازه به مجری محول شده است. ساندویچ پانل از سه لایه تشکیل می‌شود که دو لایه آن فلزی هستند و لایه میانی از جنس عایق است. فلزات با توجه به ویژگی‌هایی که دارند از قسمت‌های بیرونی پانل محافظت می‌کنند و عایق از عبور عوامل مزاحمی مثل حشرات، صوت، آلودگی، آب و… جلوگیری خواهد کرد. تمام پنل‌ها به همین شکل ساخته می‌شوند اما این موضوع به معنای نبود تنوع در تولید و ساخت ساندویچ پانل نیست بلکه برعکس، این سازه‌ها در انواع مختلفی تولید می‎شوند. یک نوع معروف آن مدل سقفی است. ساندویچ پانل سقفی (با توجه به نام‌گذاری آن) در نصب و اجرا روی سقف کاربرد دارد. پانل سقفی که در اصطلاح انگلیسی به Roof Sandwich Panel معروف است تنها برای مقاصد این چنینی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قصد داریم در ادامه همه چیز را درباره آن توضیح دهیم.

نوع سقفی

نوعی از ساندویچ پانل سقفی نام دارد که می‌توان کاربرد آن را از نامش حدس زد. احتمالا شما هم حدس زدید که دلیل نام‌گذاری این پنل های ساندویچی به استفاده از آن‌ها در سقف سازه‌ها مربوط می‌شود. ساندويچ پانل سقفي هم از نوع ساندویچ پانل پیش ساخته است که بدون نیاز به تولید یا سرهمی قابلیت نصب دارد. در واقع شما بعد از خرید ساندویچ پانل یک سازه حی و حاضر تحویل می‌گیرید که تنها نصب و جایگذاری آن به شما وابسته خواهد بود. در ادامه بیشتر با این نوع آشنا می‌شویم. هر ساندویچ پانل از سه لایه تشکیل شده است؛ دو لایه فلزی و یک لایه عایق. جنس لایه‌های فلزی بنا به کاربردی که دارند متفاوت است؛ ورق ساندویچ پانل سقفی بسته به شرایط از جنس فولاد، آلومینیوم، آلوزینک و گالوانیزه ساخته می‌شود. همچنین جنس لایه عایق نیز می‌تواند پلی‌استایرن، پلی‌یورتان، پشم شیشه یا پشم ‌سنگ باشد. هر یک از این لایه‌ها، چه ورق ساندویچ پانل سقف و چه لایه عایق، مزایا و معایبی دارند که می‌توان بر اساس کاربرد، شرایط و مکان مورد استفاده انواع مناسب آن را انتخاب و نصب کرد.

کاربرد ساندویچ پانل سقفی کجاست؟

ساندویچ پانل‌های سقفی در انواع سازه‌ها با کاربری‌های مختلف به کار می‌رود. دامنه کاربرد این پانل‌ها بسیار گسترده و شامل تمام موارد می‌شود. به عنوان مثال در انواع ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری، سوله‌ها و فضاهای صنعتی، نظامی، آموزشی، آزمایشگاهی و … ساندویچ پانل سقفی استفاده می‌شود. در عمده موارد نیاز به پوشش دیگری روی ساندویچ پانل‌ها نیست. می‌توانید از انواع یک رو نما شده یا یک رو گچ این محصولات استفاده کنید و سقف کاذب طبقات سازه را تکمیل کنید. به این دلیل که این پانل‌ها در سقف و در کنار تاسیسات برقی و مکانیکی به کار می‌رود ویژگی عایق و نسوز بودن آن‌ها فوق العاده به کار می‌آید.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل سقفی چیست؟

برای اینکه وزن سقف سازه خود را کاهش دهید و سرعت اجرای آن را بالا ببرید از ساندویچ پانل سقفی استفاده کنید. در مواقعی که ساندویچ پانل سقفی را به کار می‌برید کف طبقات به دلیل ویژگی عایق این پانل‌ها دمای متعادل خود را حفظ می‌کنند و نیازی به تاسیسات و مصرف انرژی بیشتر نخواهد بود. این پانل‌ها بستر رشد مواد باکتریال، قارچ‌ها و حشرات نخواهند شد. همچنین در برابر صوت، رطوبت، حرارت و برودت عایق هستند. ساندویچ پانل سقفی باعث افزایش استحکام و کاهش ارتعاش لرزش سقف می‌شود. مهم ترین مزیت ساندویچ پانل سقفی اما کاهش هزینه اجرای سقف است؛ با توجه به اینکه سقف یک المان حجیم و مصالح بر است. از ساندویچ پانل سقفی استفاده کنید و هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

عوامل موثر بر کیفیت ساندویچ پانل سقفی چیست؟

کیفیت هر کدام از لایه‌ها روی کیفیت کلی ساندویچ پانل تاثیر گذار است. ورقی که در یک یا دو رو ساندویچ پانل قرار می‌گیرد قرار است ظرفیت باربری و استحکام این ساختار را حاصل کند و لایه عایق هم خاصیت مقاومت در در برابر حرارت و رطوبت. کیفیت لایه میانی ساندویچ پانل سقفی محل بحث و حساسیت بیشتری است چرا که تاثیر بیشتری در عایق بودن کل سازه دارد. همچنین باید به کیفیت چسب و ملاتی که برای انسجام و اتصال لایه‌ها کنار هم به کار رفته توجه کنید.

انواع ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل‌های سقفی در انواع یک یا دو رو ورق، یک رو ورق یک رو فویل، یک رو ورق یک رو نایلون و یک رو ورق یک رو کاغذ تولید می‌شوند. بسته یه اینکه یک روی آن قرار است با چه مصالحی پوشیده شود. همچنین ساندویچ پانل‌های یک رو گچ و پانل سقف کاذب را بدون پوشش دیگری در سقف به کار بگیرید. ورق روی دیگر این ساندویچ پانل‌ها بسته به نیاز طراح می‌تواند کرکره‌ای یا ذوزنقه‌ای طراحی شود. در این پانل‌ها معمولا پلی اورتان بین ورق گالوانیزه یا آلوزینک محبوس می‌شود اما با توجه به محاسبات سازه‌ای، اقلیم و کاربری سازه می‌تواند تغییر کند. تنوع تولیدات آریا پانل به قدری بالا است که همه‌ی توقعات را پوشش می‌دهد.

سوالات پرتکرار پانل های سقفی

برای اطلاع از قیمت دقیق ساندویچ پانل سقفی و سفارس پانل سقف به کارخانه با شماره های شرکت تماس بگیرید.

روشن است که کاربرد اصلی پانل سقفی در اتصالات سطوح خواهد بود اما می‌خواهیم به طور دقیق‌تر به بررسی کاربردهای آن بپردازیم. به دلیل سبکی، قیمت پایین در مقایسه با مصالح سنتی و مزایای فراوان دیگری که در ادامه شرح آن خواهد رفت، ساندویچ پانل های سقفی به طور گسترده در ساخت سقف سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این کاربردها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پساخت سوله‌های ورزشی
 • پساخت‌وساز صنعتی
 • کاربری مربوط به انبار و سردخانه‌ها
 • خانه‌های ویلایی یک یا دو طبقه
 • کانکس
 • کیوسک با کاربری مختلف
 • مخازن چند جداره
 • اتاقک‌های کنترل جاده‌ای و متحرک
 • مدارس سیار
 • سرویس‌های بهداشتی بین راهی و صحرایی
 • سقف کانتینرهای جاده‌ای مخصوص حمل‌و‌نقل

همانطور که مشاهده می‌کنید کاربرد ساندویچ پانل سقفی در ساخت‌وساز بسیار وسیع است و نمی‌توان نقش مثبت آن را نادیده گرفت.

پانل‌های سقفی در محل نصب به شیوه‌های مختلفی مونتاژ می‌شوند. فرض کنید هزار قطعه آجر فقط در یک اندازه دارید؛ آیا نمی‌توانید با آن یک سازه درست کنید؟ ساندویچ پانل سقف نیز همین طور است. پیمانکاران از پانل سقفی برای ساخت سازه‌های مختلف استفاده می‌کنند. در حقیقت کار با پنل های ساندویچی این مزیت را ایجاد می‌کند تا سازندگان بتوانند به وسیله ابزارهای یکسان، بناهای متفاوتی خلق کنند.

علاوه بر نصب ساندویچ پانل سقف (که مزیت‌هایی چون سرعت و دقت را فراهم می‌آورد) این نوع پنل مزایای دیگری نیز ایجاد می‌کند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. قیمت به‌صرفه
 2. عایق صوتی
 3. وزن کم
 4. عایق حرارتی
 5. ضریب حرارتی پایین
 6. عایق رطوبت و آب

امروزه با پیشرفت فن‌آوری و دخیل شدن روز افزون علم در همه عرصه‌های زندگی، صنعت و ساخت‌وساز سهم خود را از پیشرفت‌های روز دنیا طلب می‌کنند. پیشتر فعالان این حوزه برای پیشبرد پروژه‌های بزرگ و کوچک خود در عرصه عمران و ساختمان متحمل هزینه‌های مالی و زمانی بسیاری می‌شدند اما امروزه علم به کمک این قشر شتافته است.

دیوارهای سنتی ساخته‌شده از مصالحی همچون آجر و سیمان جای خود را به دیوارها و سازه‌های پیش‌ساخته داده‌اند و سرعت عمل سازندگان در ساخت زیرساخت‌های تجاری، مسکونی و ورزشی را تا حد بسیار زیادی بالا رفته است. در این مطلب دیدیم که صرفا وجود سازه‌ای مثل ساندویچ پانل سقفی چه قابلیت‌هایی را در ساخت‌وساز بهبود بخشید و چه مزایای فوق‌العاده‌ای ایجاد کرد.

فرایند نصب ساندویچ پانل سقفی به دلیل ماهیت این پنل بسیار آسان و سریع است. در واقع شما موقع خرید ساندویچ پانل سقفی تنها پنل‌های آماده را خریداری می‌کنید و آن‌ها را به سمت محل ساخت‌وساز می‌برید. بعد از این مرحله تنها مرحله نصب ساندویچ پانل سقفی باقی می‌ماند. ساندویچ‌ها را در سقف یا دریچه‌هایی که در روف قرار دارند جایگذاری کنید. اگر لازم بود می‌توانید خودتان پانل سقفی را برش دهید و آن را به اندازه‌های مورد نیاز تان درآورید. همچنین توجه به نکات زیر حائز اهمیت است:

 • در اجرا و نصب ساندویچ پانل سقفی باید به فواصل، درزها، تکیه‌گاه‌ها و محل نصب توجه کنید و پانل سقفي را منطبق بر محل جایگذاری کنید.
 • برای نصب بهتر است از پیچ‌هایی که نوک سرمته‌ای دارند استفاده کنید. جنس پیچ باید از نوع گالوانیزه باشد تا به مرور زمان زنگ نزند.
 • در هر یک متر مربع یک پیچ کار کنید.
 • پانل سقف را به صورت Overlap نصب کنید تا به طور حداکثری از ورود آب به محل جلوگیری شود.
 • بعد از اتمام فرایند نصب نسبت به متصل کردن سایر پانل‌ها اقدام کنید.

همان طور که می‌بینید کار با پانل سقفی بسیار آسان و سریع است. به همین دلیل در پروژه‌های زمان‌دار احتمال استفاده از ساندویچ پانل افزایش پیدا می‌کند.