آریا پانل

قیمت ساندویچ پانل دیواری | لیست قیمت پنل دیوار

قیمت ساندویچ پانل دیواری

قیمت ساندویچ پانل دیواری برای خیلی از افراد حائز اهمیت است، چرا که امرزوه ساندویچ پانل‌ها به یکی از مصالح خیلی مهم به خصوص در صنعت ساختمان محسوب می‌شوند.

به همین خاطر ما علاوه‌بر موارد تاثیرگذار بر قیمت ساندویچ پانل دیواری، به بیان مشخصات، مزایا و انواع این محصولات نیز می‌پردازیم تا دید بهتری نسبت به این محصولات داشته باشید.

عوامل موثر در تعیین قیمت ساندویچ پانل دیواری

به‌طورکلی قیمت محصولات فولادی در دوسته تخصصی و عمومی تقسیم می‌شود که تغییر در هریک از آن‌ها باعث قیمت محصولات را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ به همین دلیل برای خرید این مقاطع لازم است به صورت روزانه استعلام بگیرید.

اما در این بخش از جمله موارد مهم و تاثیرگذار بر قیمت ساندویچ پانل دیوار باید به موارد زیر اشاره کرد.

نوع ورق

برای ساخت ساندویچ‌ها پانل‌ها در پوشش خارجی، از ورق‌های متفاوتی با تناسب کاربرد آن‌ها استفاده می‌کنند که از پر استفاده‌ترین نوع ورق برای ساخت این محصولات می‌توان ورق‌های گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک را نام برد.

این ورق‌ها به دلیل ویژگی‌های منحصربه فرد خود، قیمت ساندویچ پانل دیواری را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به طور مثال ورق‌های آلوزینک به دلیل محصولات صادراتی از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

نوع فوم

یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین قیمت ساندویچ پانل دیواری، نوع فوم استفاده شده به عنوان عایق در بین دو ورق فلزی است. به عنوان مثال فوم پلی‌یورتان که از پراستفاده و محبوب‌ترین فوم‌های این محصولات بشمار می‌رود، از قیمت بالاتری برخوردار است.

ابعاد و ضخامت

هر محصولی متناسب با کاربردهایی که دارد در ابعاد و ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شود تا مشتریان در انتخاب خود دچار مشکل نشوند. همین موضوع باعث ایجاد تفاوت قیمت در ساندویچ پانل‌های دیواری شده است؛ یعنی هرچه ابعاد بزرگ‌تر و در ضخامت بالاتری تولید شوند، قیمت این محصول نیز بالاتر می‌رود.

کیفیت تزریق فوم

شاید با دیدن این گزینه تعجب کنید اما در برخی موارد هنگام تزریق فوم امکان نفوذ مقداری هوا وجود دارد که این امر در طولانی باعث ایجاد آسیب محصول می‌شود. پس یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ساندویچ پانل دیوار را می‌توان میزان یکنواختی تزریق فوم در بین ورق‌ها دانست که هرچه اینکار با کیفیت بالاتری انجام شود، قیمت نیز افزایش می‌یابد.

دانسیته و یا چگالی

این مورد که با میزان عایق بودن ورق ارتباط مستقیم دارد، همان فشردگی فوم پانل به حساب می‌آید که هرچه دانسیته بیشتر باشد، عایق حرارتی بهتر خواهد بود.

تولیدکننده

یکی دیگر از تاثیرگذارترین مباحث برند تولیدکننده این محصولات است که هرچه برند از محبوبیت بالاتری برخوردار باشد، قیمت ساندویچ پانل دیواری نیز افزایش پیدا می‌کند.

قیمت ارز و دلار

در نهایت یکی دیگر از موثرترین موارد بر قیمت ساندویچ پانل دیواری، نوسانات ارز و دلار است. این مورد با افزایش موارد دیگری چون هزینه تامین مواد اولیه پانل، حمل و نقل آن‌ها به کارخانه، دستمزد کارگران نیز افزایش می‌یابد. به همین دلیل لازم است که قیمت این محصولات را به صورت روزانه مورد بررسی قرار داد.

معرفی انواع ساندویچ پانل دیواری

حال بعد از آشنایی با عواملی که قیمت این محصولات را تغییر می‌دهد، در ادامه می‌خواهیم به معرفی انواع ساندویچ پانل‌های دیواری بپردازیم. در واقع یکی دیگر از مواردی که در قیمت این مصالح ساختمانی نیز تاثیر می‌گذارد، نوع ساندویچ پانل دیواری است. از انواع ساندویچ پانل‌های دیواری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ساندویچ پانل دیواری ساده

این محصولات در ضخامت‌های بین 30 تا 250 میلی‌متری تولید می‌شوند و دارای عرض بین 965 تا 1195 میلی‌متر است. طول این نوع ساندویچ پانل دیواری بنا به درخواست مشتری تعیین شده و از ورق‌هایی چون گالوانیزه و آلوزینک برای پوشش ورق‌های خارجی این مصالح استفاده می‌شود. همچنین برای فوم بین این دو ورق نیز از پلی اورتان و استنلس استیل استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی

شکل این ساندویچ پانل‌ها به این صورت است که شیارهایی به صورت فاق و زبانه در یکدیگر فرو رفته و پیچ می‌شوند که برای نصب آن‌ها نیاز به یک نصاب حرفه‌ای است. فوم استفاده شده برای این مصالح بیشتر پلی‌استایرن و برای ورق‌های این محصولات از ورق‌های گالوانیزه، آلومینیوم، فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

این ساندویچ پانل دیواری در طراحی هر اتاق و فضایی استفاده می‌شود و به دلیل نصب راحت آن، مورد توجه سازندگان بسیاری قرار گرفته است. برای ساخت این محصولات از ورق‌هایی چون آلومینیوم، آلوزینک و گالوانیزه استفاده می‌شود و برای پروژه‌هایی که مانع از نفوذ باد و آب برای سازندگان اهمیت بالایی دارد، بسیار مناسب است.

ساندویچ پانل دیواری قفل‌دار

فوم استفاده شده در این محصولات پلی‌استایرن بوده و از ورق‌هایی چون گالوانیزه، آلومینیوم، فویل آلومینیوم و کاغذ کرافت برای ساخت این مصالح بهره می‌برند. این ساندویچ پانل به صورت مکانیکی چفت و از ورود و خروج هرگونه هوای اضافی جلوگیری می‌کند.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل‌های دیواری

اما برای شناخت بیشتر این ساندویچ پانل‌ها بیایید، مزیت‌های استفاده از این مصالح را بشناسیم که به قرار زیر است:

سبک بودن

به دلیل استفاده مواد کم وزن در ساخت این محصولات، ساندویچ پانل‌ها از وزن کمی برخوردار هستند و انجام جابه‌جایی و حمل‌ونقل آن‌ها آسان خواهد بود.

عایق بودن

یکی از مهم‌ترین دلایلی که این سازه‌ها مورد توجه قرار گرفته‌اند، عایق حرارتی بودن آن‌ها است که این امر نقش موثری در صرفه‌جویی انرژی دارد. به عبارت بهتر این سازه هنگام آتش‌سوزی از پخش شدن شعله به قسمت‌های دیگر جلوگیری می‌کند و مانع از آتش گرفتن تمام سازه می‌شود. این ویژگی باعث شده تا سازندگان سوله‌ها در ساخت پروژه‌های خود اهمیت ویژه‌ای به آن‌ها بدهند.

داشتن مقاومت بالا

یکی دیگر از مزایای استفاده از ساندویچ پانل‌های دیواری، مقاومت این سازه‌ها در برابر مخاطرات طبیعی چون زلزله است. در حقیقت این مصالح در مقایسه با مصالح سنتی مانند چوب از مشکلات متعددی چون پوسیدگی، مقاومت کمتر و دیگر موارد، عملکرد بهتری دارند. همچنین در برابر رطوبت آب‌وهوا و زنگ‌زدگی نیز مقاوم بوده و رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها نیز در این سازه‌ها وجود ندارد.

سازگار با محیط زیست

یکی دیگر از مزایای این محصولات، سازگاری با انواع رایج آب‌وهوایی است؛ یعنی این محصولات به راحتی در هر شرایط جوی مورد استفاده قرار می‌گیرند، چراکه درصورت خراب شدن یا هرگونه مشکل و کنده‌کاری، به راحتی قابل تعمیر هستند. پس علاوه‌بر ویژگی‌هایی چون زیبایی، کیفیت و ایمنی، از نظر شرایط بهداشتی نیز بسیار مناسب هستند، چراکه این سازه‌ها قابلیت شستشو دارند.

مقرون به صرفه بودن

با استفاده از این سازه نیاز به محصولات دیگر و همچنین عملیات زیرسازی کاهش پیدا می‌کند که این موضوع در بحث کاهش هزینه‌های یک پروژه بسیار موثر است.

جمع‌بندی قیمت ساندویچ پانل دیواری

پس تا این جا فهمیدیم که عوامل تاثیرگذار بر قیمت ساندویچ پانل چیست و این محصولات چه انواعی دارند. در واقع عمده دلایل استفاده از این محصولات ویژگی‌هایی چون سهولت و سرعت در نصب به دلیل ساخته نشدن آن‌ها در پروژه و انتقال به صورت پیش ساخته برای اتصال آن‌ها به یکدیگر، عایق حرارتی، آتش و صدا به دلیل وجود فوم‌های فشرده شده، مقاومت در برابر هوای گرم و سرد، کم بودن ملزومات نگهداری، بالا بودن مقاومت شیمیایی و بیولوژیکی آن‌ها و همچنین مقاومت در برابر آب و هوا، ثبات ابعادی و در نهایت وزن سبک این سازه‌ها است.

به همین دلیل از ساندویچ پانل‌های دیواری در مواردی چون دیوار اتاق عمل، سردخانه، سوله و انبار، کانکس‌ها و کانتینرها، پوشش دیوار ساختمان‌های مسکونی و پوشش دیوار آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های عمل استفاده می‌شود.

در پایان باید گفت هیچ مطلب دیگری در خصوص قیمت ساندویچ پانل دیوار وجود ندارد که شما نسبت به آن بی‌اطلاع باشید. پس اگر درخصوص این محصولات نیاز به مشاوره داشته و یا سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. البته این نکته هم در پایان بدانید که برای اطلاع نسبت به آخرین تغییر قیمت‌ها، کافی است شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید.

مقالات مرتبط

محصولات آریا پانل

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *