ابعاد ساندویچ پانل دیواری چقدر است؟

ابعاد ساندویچ پانل دیواری
آنچه در این مقاله می خوانید:

ابعاد ساندویچ پانل دیواری تا حد زیادی به سفارش مشتری بستگی دارد. اما استاندارد آن به این ترتیب است که عرض برابر با 115 سانتی‌متر گرفته می‌شود. طول نیز بسته به سفارش مشتری می‌تواند بین 2 تا 12 متر باشد.

در مورد ضخامت نیز اعداد متفاوتی را داریم که به فوم عایق میانی بستگی دارند. به طور کلی ضخامت از 40 میلی‌متر شروع می‌شود. در این میان ساندویچ پانل‌هایی که با فوم پلی‌اورتان تولید می‌شوند، بیشترین ضخامت را دارند و می‌توانند گاهی تا 200 میلی‌متر ضخامت داشته باشند.

اما اگر تصمیم دارید برای خرید ساندویچ پانل دیواری اقدام کنید، تا انتهای این راهنما از آریا پانل ما را همراهی کنید. در این مطلب با جزئیات ابعاد و ضخامت استاندارد ساندویچ پانل دیواری آشنا می‌شویم تا دید روشن‌تری برای خرید پیش روی خود داشته باشید.

ابعاد ساندویچ پانل دیواری

عرض ۱۱5 سانتی‌متر
طول 1025 میلی‌متر، 1105 میلی‌متر ، 1215 میلی‌متر و 960 میلی‌متر
ضخامت بین 40 تا 200 میلی‌متر

 

سایز استاندارد ساندویچ پانل دیواری

عرض ساندویچ پانل دیواری ۱۱5 سانتی‌متر (معادل 1.15 متر) است. بعد از نصب پانل، عرض مفید به ۱۱3 سانتی‌متر (معادل 1.13 متر) می‌رسد. طول این ساندویچ پانل بین 2 تا 12 متر است و کاملاً به سفارش مشتری بستگی دارد. ابعاد استانداردی که برای طول سفارش داده می‌شوند عبارت‌اند از: 1025 میلی‌متر، 1105 میلی‌متر ، 1215 میلی‌متر و 960 میلی‌متر.

ضخامت ساندویچ پانل دیواری

ضخامت در ابعاد ساندویچ پانل دیواری
ضخامت، ترکیبی از ضخامت ورق‌ها و فوم عایق

 

اما در بحث ابعاد ساندویچ پانل دیواری، ضخامت نیز مطرح است. ضخامت ساندویچ پانل نیز شامل کل پانل است؛ یعنی دو ورق طرفین و لایه عایق میانی. ضخامت می‌تواند بسته به موادی که استفاده می‌شود متفاوت باشد. برای مثال در پانل‌هایی با عایق پلی‌اورتان PIR و PUR 40 تا 200 میلی‌متر است. همین‌طور برای عایق پشم سنگ نیز بین 50 تا 150 میلی‌متر متغیر است. در نوع عایق EPS نیز این ضخامت بین 40 تا 150 میلی‌متر است.

این اعداد در مورد ساندویچ پانل سردخانه که با پلی‌اورتان عایق‌بندی شده متفاوت و بین 80 تا 200 میلی‌متر است. پانل‌های آکوستیکی که با پشم سنگ پر شده‌اند هم از 50 تا 150 میلی‌متر ضخامت دارند.

توجه: برای اطلاع از ابعاد دقیق ساندویچ پانل‌‎های مجموعه آریا پانل، می‌توانید وارد صفحه خرید ساندویچ پانل دیواری شوید. با انتخاب هر یک از محصولات، جدول مشخصات دقیق آنها را مشاهده خواهید کرد.

مزیت تنوع در ابعاد ساندویچ پانل دیواری

یکی از عوامل اساسی مدیریت بودجه در پروژه‌های ساختمانی، استفاده بهینه از مصالح است. در واقع مواد هدررفته مانند هدر دادن بودجه است. از طرفی به معنی افزایش ضایعات ساختمانی و اثرات منفی آن بر محیط زیست نیز هست.

تنوع موجود در سایز ساندویچ پانل دیواری این بستر را فراهم می‌کند که از پانل‌‌ها بیشترین بهره‌برداری شود و ضایعات به کمترین میزان ممکن کاهش پیدا کند. این که تولیدکننده‌ای مانند آریا پانل پانل‌ها را درست مطابق با نیاز مشتری تولید کند، بازده پانل‌ها را به حداکثر و بودجه را به حداقل می‌رساند.

آیا می‌توان ابعاد ساندویچ پانل دیواری را سفارشی تعیین کرد؟

سفارش ابعاد ساندویچ پانل دیواری
سفارش تولید ساندویچ پانل با طول دلخواه و عرض و ضخامت استاندارد در آریا پانل

عرض و ضخامت ساندویچ پانل اندازه‌های استانداری دارند. این عرض تقریباً در مورد همه ساندویچ پانل‌‎های دیواری یکسان است. اما بالاتر هم دیدم که ضخامت بسته به موادی که در تولید پانل استفاده می‌شود متغیر است. بنابراین عرض و ضخامت طبق استانداردهای کلی در نظر گرفته خواهند شد.

اما طول پانل‌ها کاملاً اختیاری است. در واقع برای طول فقط یک بازه در نظر گرفته می‌شود. این بازه در مورد پانل‌های دیواری بین 2 تا 12 متر است. در این بازه می‌توانید بسته به نیاز سازه خود، هر طولی را سفارش دهید.

خرید انواع ساندویچ پانل دیواری

در این مطلب ابعاد ساندویچ پانل دیواری را مرور کردیم. همان‌طور که مشاهده کردید، این اعداد تا حد زیادی به نیاز هر پروژه و سفارش مشتری بستگی دارد. بنابراین ابعاد دقیق زمانی تعیین می‌شوند که شما اطلاعات و جزئیات پروژه را در اختیار کارشناسان قرار می‌دهید و آنها شما را راهنمایی می‌کنند.

در مجموعه آریا پانل می‌توانید پیش از خرید خود مشاوره دریافت کرده و سؤالات خود را مطرح کنید. این مجموعه همواره تلاش دارد تا به کمک تجیهزات به روز و نیروهای متخصص، بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. برای ارتباط با ما با شماره 05136228800 در تماس باشید.

پرسش‌های پرتکرار

1. چرا عرض مفید پانل‌ها عدد متفاوت از عرض اصلی است؟

ساندویچ پانل‌ها هنگام نصب گاهی روی هم قرار می‌گیرند تا داخل هم چفت می‌شوند. بنابراین چندین میلی‌متر آنها در عمل به عنوان بخش همپوشانی از عرض کم می‌شود.

2. آیا پانل‌های ضخیم‌تر قیمت بالاتری دارند؟

بله، در پانل‌های ضخیم‌تر از مواد بیشتری استفاده شده است.

آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

پانل سقفی شادولاین 5 گام ایتالیا

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام ایتالیا سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام نروژ

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام نروژ سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PUR آلومینیوم

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PUR آلومینیوم سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PIR گالوانیزه سقفی

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک

ساندویچ پانل 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 5 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 4 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام آلمان

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام آلمان سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇