آریا پانل

استاندارد ساندویچ پانل

استاندارد ساندویچ پانل

استاندارد ساندویچ پانل یکی از مهم‌ترین نکاتی است که می‌تواند افزایش دوام و ماندگاری پانل‌ها را در ساختمان تضمین کند. با حضور پانل‌های ساندویچی در میان مصالح ساختمانی و مزیت‌هایی که به همراه داشتند، استفاده از آنها در ساخت‌وساز گسترش یافت. ازاین‌رو انتخاب پانل‌های استاندارد و مناسب با صنعت، در اولویت قرار گرفت تا بهترین نتیجه را به ارمغان بیاورد.
پانل‌های ساندویچی استاندارد که در انواع مختلف تولید می‌شوند؛ با خصوصیات و ساختارهای فنی که دارند؛ علاوه بر کاهش هزینه، در استحکام سازه‌ها و مقاومت آنها در برابر انرژی نیز موثر هستند. در ادامه به ویژگی‌های این نوع پانل‌ها اشاره شده است.

منظور از استاندارد ساندویچ پانل چیست؟

منظور از ساندویچ پانل استاندارد، انواع آن است که با توجه به نیازهای سازه از ورق‌ها و فوم‌های مختلف ساخته شده‌اند. به طور کلی پانل‌ها از سه لایه ساندویچی تشکیل می‌شوند که در میان دو لایه زیره و رویه، فوم عایقی قرار می‌گیرد و لایه‌های بیرونی آن از ورق‌های فلزی روکش‌دار با پوشش مناسب اندود شده‌اند.
استفاده از انواع ساندویچ پانل‌ دیواری و ساندویچ پانل سقفی که به صورت استاندارد تولید می‌شوند در پوشش صنایع مختلف دیده می‌شود. برخی از آنها برای ساختمان‌های تجاری به کار می‌روند و برخی از آنها با توجه به خصوصیات فنی منحصربه‌فردی که دارند، برای ساخت ساندویچ پانل سردخانه‌ و ساندویچ پانل کلین‌روم‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استعلام قیمت انواع ساندویچ پانل ها | 36228800-051

خصوصیات فنی ساندویچ پانل استاندارد

اگر به دنبال تهیه ساندویچ پانل استاندارد هستید تا کیفیت سازه خود را افزایش دهید؛ نباید از خصوصیات فنی پانل‌ها غافل شوید. البته در نظر داشته باشید که زمانی پانل‌های ساندویچی بهترین کاربری را ارائه می‌دهند که با توجه به نیازهای ساختمان تولید شوند. به طور کل، ورق داخلی، فوم عایق ساز و ورق خارجی مورد استفاده در پانل‌ها سه جزو کلیدی آنها به شمار می‌روند و در کاربرد پانل‌ها نقش دارند. در ادامه به خصوصیات فنی که شامل ابعاد، نوع ورق و عایق و ضخامت ساندویچ پانل می‌شود؛ اشاره شده است.

۱- نوع ورق

جنس ورق‌هایی که در ساخت ساندویچ پانل به کار می‌روند، در خواص مکانیکی و فیزیکی آن نقش دارند. با توجه به جنس و پوششی که بر روی آنها اعمال می‌شود؛ رفتار متفاوتی در برابر شرایط محیطی همچون رطوبت و حرارت از خود نشان می‌دهند. به طور کلی انواع ساندویچ پانل استاندارد، از ورق‌هایی با جنس گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم ساخته شده‌اند. به عنوان مثال ورق آلوزینک، از دوام بیشتری نسبت به گالوانیزه برخوردار است یا ورق آلومینیوم با توجه به قیمت گران‌تری که دارد، تنها برای ساخت سازه‌های مخصوص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲- نوع عایق

فومی که در میان لایه‌های ساندویچ پانل استفاده می‌شود، باید عایق‌پذیر بوده و مقاومت مناسبی در برابر حرارت و صوت داشته باشد. تقریبا اکثر خواص ساندویچ‌ پانل‌ها به نوع عایق‌ آنها بستگی دارد. از جمله هسته‌های رایج پانل‌های ساندویچی می‌توان به پلی یورتان، پلی استایرن، پشم شیشه و پشم سنگ اشاره کرد. همچنین رقم دانسیته یا همان چگالی از مهم‌ترین فاکتورهای ساندویچ پانل استاندارد به شمار می‌رود و عملکرد حرارتی، رطوبتی و صوتی آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

۳- ابعاد و ضخامت

از آنجایی که پانل‌ها برای پوشش دیوارها و سقف‌ها به کار می‌روند؛ باید از متریال مناسبی برخوردار باشند تا علاوه بر نصب و اجرای درست، ظاهر زیبای خود را حفظ کنند. ضخامت، طول و عرض مفید ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری با یکدیگر متفاوت بوده و در ادامه به آنها پرداخته شده است.

نوع پانل عرض مفید (عرض پس از نصب) ضخامت
سقفی 100 سانتی‌متر بازه 3 الی 10 سانتی‌متر
دیواری 114 سانتی‌متر بازه 4 الی 15 سانتی‌متر

البته توجه داشته باشید که ضخامت ساندویچ پانل استاندارد با توجه به کارایی آن، رابطه مستقیم دارد. به طور مثال در ساخت سردخانه‌ها باید از پانل‌هایی با ضخامت بیشتر از 12 و 15 سانتی‌متر بهره برد. همچنین طول ساندویچ پانل‌ها با توجه به نیاز مشتری در اندازه 2 الی 13 متر قابل آماده‌سازی خواهد بود.

مزایای توجه به استاندارد ساندویچ پانل چیست؟

در صورتی که به دنبال رعایت استاندارد ساندویچ پانل هستید؛ باید مشخصات فنی آن را مورد توجه قرار دهید و با مشورت متخصصین، نوع مناسب با زمینه‌ی کاربری خود را انتخاب کنید. توجه به استانداردهای ساندویچ پانل، مزایای زیر را به همراه خواهد داشت.

  • کاهش نفوذپذیری رطوبت
  • استحکام بیشتر
  • انتقال حرارت پایین‌تر
  • قدرت چسبندگی بیشتر
  • مقاومت بالاتر در برابر انتشار صوت
  • افزایش و ماندگاری بالا

نکات مهم در خرید ساندویچ پانل استاندارد

در کلامی ساده منظور از ساندویچ پانل استاندارد، انتخاب نوع درست آن با توجه به کارایی مناسب است. گاهی اوقات شما باکیفیت‌ترین پانل‌ها را تهیه می‌کنید؛ اما به دلیل استفاده نادرست، نمی‌توانید از تمامی ویژگی‌های آن بهره‌مند شوید. به همین علت در هنگام خرید، باید به نوع زمینه‌ی مورد استفاده آن دقت کنید تا بهترین خرید را داشته باشید. در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید در زمان خرید به آنها توجه کنید؛ اشاره شده است.

  • نوع ورق و کیفیت فوم میانی، تمام خواص فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی را در برمی‌گیرد. ازاین‌رو به جنس ورق و هسته عایق آن توجه کنید.
  • ابعاد ساندویچ پانل باید با توجه به صنعت مورد استفاده، اندازه‌گیری شود تا کارایی لازم را ارائه دهد.
  • استحکام و ضخامت پانل‌ها، نقش مهمی در مقاومت آنها در برابر ضربه، رطوبت و صوت ایفا می‌کنند.
  • مرغوبیت جنس متریال بیرونی و میانی، مقاومت ساندویچ پانل استاندارد را در برابر شرایط محیطی افزایش می‌‌دهند.

شما می‌توانید با توجه به ویژگی‌های فنی پانل‌ها و مشورت با متخصصین این حوزه، بهترین ساندویچ پانل استاندارد را تهیه کنید.

ضرورت استاندارد ساندویچ پانل در کیفیت سازه

امروزه استفاده از انواع ساندویچ پانل‌ها در صنعت ساختمان‌سازی رواج یافته است. علاوه بر پوشش سقف‌ها و دیوارهای ساختمان‌های مسکونی و اداری، بسیاری از صنایع آزمایشگاهی و سوله‌های صنعتی نیز از ساندویچ پانل استفاده می‌کنند. به همین علت توجه به ویژگی‌ها و خصوصیات فنی این ابزار، از اهمیت بالایی برخوردار است.
ضخامت ساندویچ پانل یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است که از هدر رفت انرژی، گرما و سرما جلوگیری می‌کند. ساندویچ پانل استاندارد با توجه به زمینه‌ای که مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ دارای ابعاد، ضخامت، وزن، نوع ورق و هسته متفاوتی هستند و کاربردهای مختلفی ارائه می‌دهند. توجه به این فاکتورهای استاندارد به شما کمک می‌کند تا از تمام مزایای پانل‌ها بهره‌مند شوید و به بهترین نتیجه از اجرای آنها دست پیدا کنید.

ابعاد عرض ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر، طول آن‌ها ۲ تا ۳ متر
مزایا  عایق حرارتی و صوتی
عوامل کیفیت، استحکام، ایمنی و عملکرد
نکات مهم استاندارد  اشتعال پذیری، میزان جذب رطوبت، ضخامت پانل ها، ساندویچ پانل PA با ضخامت استاندارد
آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

آخرین مقالات

محصولات فروشگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای سفارش انواع

1- ساندویچ پانل سقفی

2- ساندویچ پانل دیواری

3- ساندویچ پانل سردخانه

4- ساندویچ پانل کلین روم

👇تماس بگیرید.👇