آریا پانل

کانکس ساندویچ پانل (ساخت کانکس با ساندویچ پانل)

کانکس ساندویچ پانل

استفاده از سازه‌های پیش ساخته برای اسکان افراد زلزله زده اهمیت زیادی دارد نام دیگر این سازه‌ها کانکس ساندویچ پانل است و در ابعاد و ضخامت مختلفی تولید می‌شود که با توجه به سفارش شما تغییر می‌کند. این محصول انواع مختلفی مانند کانکس صنعتی، کانکس دفتری و سازه‌های مسکونی دارد.

نصب آن‌ها بسیار راحت بوده و در محل قابل استفاده انجام می‌شود. با خرید این محصول از ورود گرد و غبار، برودت هوا و گرما به داخل سازه مسکونی خود جلوگیری کنید. آریا پانل تولید کننده انواع ساندویچ پانل است که می تواند شما را در خرید کانکس ساندویچ پانل کمک کند.

ساختار کانکس با ساندویچ پانل

کانکس‌های ساندویچ پانل در ابعاد مختلف به صورت تیپ آماده، ساخته شده و بارگیری می‌شوند. بهتر است بدانید تولید کننده‌ها این پانل‌ها را با ضخامت مختلفی تولید می‌کنند، اما با توجه به سفارش شما این ابعاد و ضخامت متغیر است. کانکس ساندویچ پانل محصولی بوده که دیوارها و سقف آن از ساندویچ پانل ساخته شده به همین دلیل به این نام شناخته می‌شود.

بهترین مزیت این سازه ساختمانی مقاومت بالا در برابر اتلاف انرژی بوده که دلیل این مقاومت استفاده از فوم فشرده پلی اورتان در جداره‌های این محصول است. همین گزینه باعث شده تا این کانکس‌ها برای شرایط سخت اقلیم آب و هوایی مناسب باشند. در ساختار این محصول موادی مانند آلومینیوم، کاغذ کرافت، سیلیکون، روی، فوم پلی یورتان و فوم جامد به کار رفته است.

استعلام قیمت انواع ساندویچ پانل ها | 36228800-051

مشخصات فنی کانکس ساندویچ پانلی

این محصول هم مانند دیگر ساندویچ پانل‌ها مشخصات فنی خاص خودش را دارد.

 • شاسی تیرآهنی نمره 14 و 16 سنگین به صورت دورکلاف
 • اسکلت ساخته شده از پروفیل آهنی سنگین با ضخامت 2 میلی‌متر
 • سقف و دیواره ‌ها از نوع ساندویچ پانل با ضخامت 4 سانتی‌متر که قابل سفارش تا 10 سانتی‌متر است.
 • عایق جداره‌ها از نوع پلی اورتان با دانسیته 40 به صورت فشرده در لایه میانی تزریق شده که دو طرف آن ورق‌های گالوانیزه آلوزینک با 50% میلی‌متر پوشانده است.
 • کف کانکس ساندویچ پانل از نوع تخته نئوپان یا ام دی اف بنا به سفارش شما انتخاب می‌شود که قابل جایگزینی با سرامیک است.
 • درب و پنجره‌ها در این سازه از جنس upvc است.
 • سیم کشی برق با سیم 5/2 متر، سیم کشی تلفن و کابل کولر اسپیلت است که کلیه سیستم برق کشی بصورت روکار با داکت‌های استاندارد، نصب کلید و پریز و روشنایی داخلی و چراغ‌های تونلی تعبیه می‌شود.
 • اجرای کفپوش مشبک طلق‌دار با طرح پارکت برای کف
 • اجرای آستری ضد زنگ و رنگ آلکیدی روی قیدهای آهنی
 • دارای قلاب بر روی سقف جهت بارگیری و حمل راحت‌تر

انواع مدل ساندویچ پانل کانکس

به دلیل کیفیت و دوام بالای کانکس ساندویچ پانلی در جاهای مختلف از آن استفاده می‌شود. با توجه به تنوع در ساختارشان انواع مختلفی دارند.

1- کانکس پانلی ساده

متداول‌ترین و پرکاربردترین نوع کانکس پانلی به صورت مکعب مستطیل ساده وجود دارد. این پانل معمولا به رنگ سفید تولید می‌شود. کانکس ساندویچ پانل ساده بیش‌تر برای کارگاه‌های عمرانی و پروژه‌های ساخت و سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل معمولا این دسته از کانکس در ابعاد استاندارد به صورت روتین تولید می‌شود.

حمل و جابجایی آن‌ها بسیار ساده بوده و قابلیت استفاده به عنوان دفتر مهندسین پروژه، غذاخوری پرسنل و اتاق اسکان نیروی کار را دارند. به طور معمول این پانل ساده به صورت سالنی تولید می‌شد و به جز سیستم برق کشی هیچ امکانات دیگری ندارند. اما در صورت خواست شما به صورت سفارشی در آن‌ها آبدارخانه و پارتیشن‌های داخلی نصب می‌شوند.

2- کانکس پانل دفتری

ساخت کانکس با ساندویچ پانل برای کارهای اداری مناسب است و همچنین از آن‌ها برای ساخت دفاتر یا شعب سازمان‌ها، ادارات و محوطه‌ها باز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پانل در دفاتر اداری در پارکینگ‌های بزرگ برای تعویض پلاک، کارشناس بیمه، دفتر اداری مهندسین پروژه‌های عمرانی و جهادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا کانکس ساندویچ پانل اداری استاندارد به طول 6 تا 12 متر و عرض 4/2 تا 3 متر تولید می‌شوند که با توجه به سفارش شما متغیر است.

3- خانه های پیش ساخته ساندویچ پانل صنعتی

به دلیل این‌که این پانل تا حد زیادی از نفوذ گرد و غبار جلوگیری می‌کند، یکی از بهترین گزینه‌ها برای نگهداری دستگاه‌ها و قطعات حساس مانند دستگاه‌های مخابراتی و تجهیزات صنعتی به شمار می‌رود. همچنین در مواردی که در سایت‌های صنعتی نیاز باشد اپراتورها مدت طولانی آن‌جا بمانند، این سازه را به کار می‌برند.

به طور مثال پست برق قوی و سایت‌های نیروگاهی به شدت به این پانل احتیاج دارند. زیرا علاوه بر امکان سکونت، دارای امکاناتی نظیر مخزن آب برای یک هفته، استفاده سرویس بهداشتی و محل خواب افراد است. برای ایجاد ایمنی در این سازه جهت مقابل سقوط مصالح سنگین در پروژه‌های خطرناک و کاهش پرت انرژی از دو سقف با فاصله حدود 50 سانتی‌متری استفاده می‌کنند که تا حد خیلی زیادی این سازه را در مقابل بارهای سنگین مقاوم می‌کند.

4- ساخت ساختمان با ساندویچ پانل

ساخت خانه با ساندویچ پانل جهت جلوگیری از نفوذ سرما و گرما و به دلیل سبک بودن وزن آن بسیار رایج است. همچنین کانکس ساندویچ پانل مسکونی در برابر زلزله مقاومت زیادی دارد. به همین دلیل از این محصول برای اسکان افراد در مناطق زلزله زده استفاده می‌کنند.

همچنین علاوه بر این مزیت اجرای آن‌ها بسیار سریع بوده به همین دلیل ویلا ساندویچ پانل و مسکونی در همان مکان مورد استفاده، ساخته می‌شوند. زیرا به دلیل دارا بودن ابعاد بزرگ قابلیت جابجایی و تقسیم شدن به تعداد کوچک در آن‌ها وجود ندارد.

در این سازه مسکونی ابعاد آن با توجه به تعداد اعضای خانوار تغییر می‌کند. همچنین تعداد اتاق خواب‌ها و مساحت کل آن قابل تغییر است. این سازه معمولا برای باغ به عنوان ویلا، روی بام به عنوان اضافه بنا، کانکس سرایداری و باغبانی و گاهی سکونت دائمی استفاده می‌شود.

5- کانکس ساندویچی سیار

کاروان‌های سازه‎های ساندویچ پانل چرخ‌دار، نمونه‌ای سیار از کانکس پانلی بوده و دارای یک یا دو محور چرخ‌دار با اتصال به یک ماشین که گاهی با خودروهای قوی یا در پروژه‌های عمرانی با ماشین آلات سنگین قابلیت جابجایی دارند. مهم‌ترین کاربرد این کانکس ساندویچ پانل سیار در پروژه‌های راه سازی، برداشت محصول زمین زراعتی برای اسکان کارگران مزرعه و پست‌های سیار در پروژه‌های ساخت و ساز است.

6- کانکس پانلی بزرگ

در مواردی پانل‌ها با ابعاد بزرگ قابل تولید هستند که برای کمپ‌های بزرگ استفاده می‌شوند. مهم‌ترین استفاده این سازه، ساخت ساختمان با ساندویچ پانل جهت برپایی دفاتر اداری بزرگ در پروژه‌های عمرانی، بیمارستان صحرایی مدارس در مناطق محروم، آزمایشگاه و پژوهشگاه دشت‌های کویری و پژوهشکده زیست محیطی در مناطق طبیعی است. این پانل با ابعاد بزرگ در دو نوع چند قلو یا کمپ‌های بزرگ سوله‌های پیش ساخته طراحی و تولید شده و در همان مکان نصب می‌شوند.

7- کانکس پانلی با ابعاد کوچک

این نوع پانل بسیار کاربردی است. به عنوان مثال از کانکس ساندویچ پانل کوچک برای اتاقک نگهبانی، پست برق، پست مخابراتی در کنار دکل، اتاقک کنترل دستگاه‌های صنعتی استفاده می‌شود که از نفوذ گرد و غبار و یا تابش مستقیم خورشید جلوگیری می‌کند. در این پانل تجهیزات الکترونیکی نصب شده، این سازه کوچک بدون پنجره و جداره‌ی شیشه‌ای تولید می‎شود و درب‌های آن از نوع یخچالی و ساندویچ پانلی است. در این پانل برای خنک کردن داخل آن از کولر اسپیلت استفاده می‌کنند.

ضخامت انواع ورق کانکس ساندویچ پانل

یکی از خصوصیات مهم این پانل این است که انواع ورق کانکس با ضخامت مختلفی تولید می‌شود. به طور مثال شرکت‌های تولید کننده ورق‌های این پانل را با ضخامت 2‌، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 10، 15 و 20 سانتی متر تولید می‌کنند. عوامل زیادی روی تعیین ضخامت ورق‌های کانکس ساندویچ پانل تاثیر گذار است. به همین دلیل اغلب طراحان با توجه به این عوامل آن‌ها را تولید می‌کنند. به طور مثال عواملی مانند مکانی که قرار است از آن‌ها استفاده کنید و جنس ورق‌ها روی ضخامت آن‌ها تاثیر گذار است.

عوامل موثر بر هزینه ساخت ویلا با ساندویچ پانل

به طور کلی عوامل زیادی روی قیمت کانکس‌ها تاثیر گذار است.

 • ابعاد کانکس: هنگام خرید کانکس بهتر است طول و عرض آن را از تولید کننده بپرسید. هرچه ابعاد پانل بالاتر باشد به مراتب قیمت آن بالاتر می‌رود.
 • طراحی و نقشه داخلی کانکس: به طور کلی قیمت کانکس یک خوابه با دو خوابه متفاوت است. همچنین دوبلکس بودن آن روی قیمت تاثیر می‌گذارد.
 • جنس و متریال کانکس پیش ساخته: هرچه کیفیت متریال استفاده شده بالاتر باشد، قیمت کانکس افزایش می‌یابد.
 • اسکلت و نوع شاسی کانکس: در کانکس‌ها معمولی از شاسی تیرآهن استفاده می‌شود اما در کانکس ساندویچ پانل لوکس‌تر از تیرآهن با دور کلاف استفاده می‌کنند که قیمت آن بالاتر می‌رود.

کانکس ساندویچ پانل چیست؟ (ساخت کانکس با ساندویچ پانل)

کانکس پانلی به طور کلی به عنوان سازه‌های پیش ساخته در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از کانکس ساندویچ پانل برای ساخت ویلا، اسکان اپراتورهای پروژه‌های عمرانی، دفاتر اداری و خانه‌های مسکونی استفاده می‌کنند. عوامل زیادی در قیمت کانکس پیچ و مهره‌ای تاثیر دارد. به طور مثال اسکلت و نوع شاسی، جنس متریال کانکس و طراحی نقشه داخلی در قیمت آن موثر است. شما بهتر است این سازه را از تولید کننده‌های معتبر تهیه کنید.

جهت اطلاعات بیشتر و تماس با مشاوران کارخانه صنعتی آریا پانل با شماره 05136228800 در ارتباط باشید.

مراحل ساخت ;بررسی زمین، زیرسازی کانکس، اجرای اسکلت و شاسی، پوشش سقف و بدنه با کانکس
مزایا ساخت کانکس با پانل سبک، استحکام بالا، وزن کم، قابل اطمینان، عایق حرارت، قیمت مناسب
جنس بدنه از ورق های آلوزینک، گالوانیزه، استیل و آلومینیوم
زمان ساخت ۲۰ الی ۴۵ روز
آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

آخرین مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای سفارش انواع

1- ساندویچ پانل سقفی

2- ساندویچ پانل دیواری

3- ساندویچ پانل سردخانه

4- ساندویچ پانل کلین روم

👇تماس بگیرید.👇