آریا پانل

ساندویچ پانل بتنی

ساندویچ پانل بتنی

مقاومت ساختمان در برابر عوامل محیطی یک از فاکتورهایی است که هنگام احداث بناهای ساختمانی باید به آن توجه کنید. ساندویچ پانل بتنی این مقاومت را برای سازه ساختمانی شما ایجاد می‌کند. همچنین با خرید و استفاده از آن شما می‌توانید وزن سازه را تا حد زیادی کاهش دهید. تهیه این محصول بسیار مقرون به صرفه است و نوعی سرمایه گذاری برایتان محسوب می‌شود. آریا پانل کارخانه تولید کننده انواع ساندویچ پانل است و ما در اینجا اطلاعات کاملی درباره ساندویچ پانل بتنی به شما می دهیم.

ساختار ساندویچ پانل بتنی

به دلیل استفاده از بتن و فوم پلی استایرن در این محصول، باعث افزایش استحکام سازه ساختمانی شده و همچنین سبب عایق کردن بهینه آن می‌شود. در واقع به دلیل ترکیب پلی استایرن و بتن در این ساندویچ پانل، میتوانید با استفاده از آن مقاومت سازه خود را چند برابر کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که وزن یک مترمربع سقف تیرچه و پانل 100 کیلوگرم کمتر از وزن سقف تیرچه بلوک سفالی بوده، همچنین وزن یک متر مربع دیوار سفال 20 سانتی با دو طرف سیمان 3 سانتی متری حدود 320 کیلوگرم، در حالی که وزن دیوار پانلی سه سانتی متری حدود 140 کیلوگرم است. به دلیل ساختاری که این محصول دارد، حدود 5 تا 10 درصد، فضا را کمتر از سایر مصالح اشغال میکند.

مشخصات کلی ساندویچ پانل بتنی

این پانل به دلیل دارا بودن انواع مختلف، مشخصات متفاوتی هم دارد. ویژگیهای آن با توجه به کاربردشان تعیین میشود. به طور کلی این محصول از دو لایه شبکه فلزی در اطراف و یک فوم عایق در وسط آن تشکیل شده است. این لایه عایق از جنس پلی استایرن بوده که خاصیت کندسوزی مناسبی دارد. سه لایه پانل به گونه ای کنار هم قرار گرفتهاند که به وسیله سیم مفتولی به هم متصل میشوند.

این اتصال در ساندویچ پانل بتنی باید طوری باشد که یک فاصله یک سانتی متری بین توری فلزی و عایق پلی استایرن ایجاد کند. قطر مفتول استفاده شده در آن متفاوت بوده و بین 0.6 تا 3 میلیمتر متغیر بوده، همچنین ضخامت بتنی که روی توریها پاشیده میشود، به اندازه 4 سانتیمتر و ارتفاع آنها 270 یا 300 سانتیمتر است. به طور کلی این سازه با ابعاد 3*1 متر تولید میشود.

استعلام قیمت انواع ساندویچ پانل ها | 36228800-051

مشخصات فنی پانل بتنی

شبکه استاندارد مفتول بین 2/5 تا 3/5 میلیمتر تا نهایتا 8 میلیمتر است که با چشمههای 5*5 سانتیمتر ساخته میشود. پوشش بتن از 3 سانتیمتر شروع شه و تا 5 سانتیمتر متغیر است که با توجه به باربر بودن دیوارها تغییر میکند. ابعاد استاندارد پانل بتنی به عرض 1/200 متر و ارتفاع 2/70 به بالا ساخته میشود که با توجه به سفارش شما متغیر است. بتن پاشیده شده روی پانل ها به مقاومت 20mpa برای پنل های باربری و 15mpa برای دیوارهای غیر باربر استفاده می‌شود.

مفتول کششی را با مقاومت 4000 کیلوگرم بر متر مربع برای ساندویچ پانل بتنی باربر و مقاومت 3000 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع در ساخت آن‌ها به کار میبرند. همچنین عایق به کار رفته در این پانلها با دانسیته حداکثر شاخص گسترش دود 450 و گسترش شعله 25 در آن تزریق میشود.

خاصیت مقاومت در برابر آتش ساندویچ پانل بتنی

مقاومت پانل در برابر آتش به اندازه شبکه سیمی و ضخامت بتن بستگی دارد. طی آزمایشات انجام شده این نتیجه مشخص شد که پانلهایی با ضخامت 2/5 اینچ و و روکاری در هر طرف 1/5 اینچ حدود 5 ساعت مقاومت در برابر آتش داشتند. همچنین پانل خارجی با ضخامت 2/5 و رو کاری 2 اینچ در هر ساعت از خود مقاومت نشان دادند. بنابراین نتیجه به این صورت است که هر چقدر بتن در در طرف بیشتر باشد، مقاومت در برابر حریق آن به مراتب بالاتر است.

استانداردهای ساندویچ پانل بتنی

این پانل با کدهای CABO مطابقت دارد. همچنین دارای استانداردهای کنفرانس بین المللی ساختمان سازان، کنگره بین المللی کد ساختمان سازی جنوبی، وزارت مسکن و شهرسازی آمریکا، انجمن مواد و آزمون آمریکا و موسسه استاندارد ملی آمریکا است. همچنین از استاندارد کدهای SEB==1120-CAB9 ,کد310ANSI- و کد ASTM-E48 عبور می‌کند.

مزایای ویژه ساندویچ پانل بتنی

ساندویچ پانل بتنی مزایای خاص خودش را دارد که با خرید این محصول شامل حالتان می‎‎‌شود.

 • امکان شکل دهی آسان به پانل‌ها برای ‌برای منطبق کردن آن‌ها برایتان وجود دارد.
 • استفاده از ضخامت کم‌تر دیوارهای خارجی نسبت به سایر سسیستم‌ها که وزن سازه شما را کاهش داده و همچنین باعث زیبایی سازه می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید که اگر می‌‌خواهید از این سازه برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده کنید، باید این محصول را با ضخامت بیش‌تر سفارش دهید.
 • امکان پیوستگی بین همه دیوارها و سقف ساختمانی که باعث باز پخش و توزیع مطلوب انرژی بین همه فضای سازه ساختمانی می‌شود.
 • اگر از این سیستم به طرز صحیحی استفاده کنید، امکان ایجاد اتصالات خطی در محل اتصال ساندویچ پانل سقفی به ساندویچ پانل دیواری به جای استفاده از اتصالات گروهی برایتان وجود دارد که همین موضوع باعث توزیع یکنواخت نیرو به دیوارها می‌شود.
 • با وجود سبک بودن و اقدامات محدودی که این سیستم‌ها برای نصب دارند، اجرای آن‌ها بسیار سریع و آسان بوده و این موضوع از نظر صرفه جویی در زمان ارزشمند است.
 • برای نصب این سازه نیاز به تجهیزات سنگین ندارید.
 • محدودیت خاصی برای نصب این سازه و ایجاد تنوع در نمای ظاهری وجود ندارد، با این حال بهتر است از نماهای ساده با رنگ‌های مختلف استفاده کنید که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه محسوب می‌‌شود.
 • تامین تجهیزات برای مصالح برای تولید و نصب پانل بتنی در کشور ایران به راحتی قابل انجام است.
 • اجرای آن‌ها نیازی به استفاده از فناوری‌‌‌های خارجی ندارد.
 • امکان همزمان اجرای ساندویچ پانل بتنی با سایر مصالح در پروژه‌های ساختمانی به دلیل عدم نیاز به قالب و قالب‌بندی وجود دارد.
 • شما می‌توانید با استفاده از اجرای این سازه در دیوارهای خارجی، هوابندی مناسبی برای ساختمان خود انجام دهید.
 • امکان ایمن کردن سازه ساختمانی با دیوارهای کوتاه در برابر آتش سوزی نسبت به سایر مصالح وجود دارد.
 • هنگامی که شما آن‌ها را حمل می‌کنید، احتمال آسیب دیدن به این پانل‌ها بسیار پایین است.

ساندویچ پانل بتنی + نکات مهم هنگام خرید و استعلام قیمت

با تهیه این پانل سازه ساختمانی خود را در برابر خطر آتش سوزی مصون نگه می‌دارید. ساندویچ پانل بتنی دارای استانداردهای مختلفی از کشور آمریکا است. بنابراین با خیال راحت می‌توانید آن را تهیه نمایید. این پانل‎ها با توجه به سفارشی که به شرکت‌های تولید کننده می‌دهید، در ابعاد و ضخامت مختلفی آن‌ها را تولید می‌کنند. با خرید این محصول مزایای بسیاری از جمله راحتی در نصب، افزودن زیبایی به سازه ساختمانی و امکان گسترش انرژی در همه جای ساختمان، شامل حالتان می‌شود.

جهت اطلاعات بیشتر و تماس با مشاوران کارخانه صنعتی آریا پانل با شماره 05136228800 در ارتباط باشید.

عوامل موثر بر کیفیت  کیفیت لایه پلی استایرن و توری فلزی، مشخصات فنی و کیفیت بتن، کیفیت سیم مفتول
مشخصات ساختاری قطری بین ۰.۶ تا ۳ میلیمتر، عرض ۹۰،۱۲۰، ۱۵۰ سانتی متر، ارتفاع منطبق بر سقف ۲.۷ – ۳ متر
مزایا سرعت اجرا، تنوع بالا در ابعاد و طرح و رنگ، عایق در برابر حرارت، برودت و رطوبت، کاهش هزینه ساخت بدنه ساختمان
آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

آخرین مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای سفارش انواع

1- ساندویچ پانل سقفی

2- ساندویچ پانل دیواری

3- ساندویچ پانل سردخانه

4- ساندویچ پانل کلین روم

👇تماس بگیرید.👇