آریا پانل

ساندویچ پانل کندسوز

ساندویچ پانل کندسوز
ساندویچ پانل کندسوز
آشنایی با ساندویچ پانل کندسوز

ساندویچ پانل کندسوز یکی دیگر از انواع ساندویچ پانل‌ هایی است که جهت کاهش آسیب‌های ناشی از آتش‌سوزی، مورد توجه بسیاری از سازندگان قرار گرفته است. این سازه به دلیل مقاومت بسیار خوبی که در برابر شعله‌های آتش از خود نشان می‌دهد، سبب شده خیلی از افراد به جای استفاده از مصالح قدیمی از این محصول مدرن استفاده کنند. پس اگر شما هم خواستار آشنایی کامل با ساندویچ پانل کندسوز + مشخصات و کاربردها + سفارش هستید، کافیست تا پایان ما را همراهی کنید.

ساندویچ پنل کندسوز چیست؟

البته قبل از بحث درباره ساندویچ پانل‌ عایق حرارتی، بهتر است درخصوص ویژگی‌های کلی این محصولات اطلاعاتی کسب کنیم و بدانیم که ساندویچ پانل‌ها چه انواعی دارند؟

ساندویچ پانل های کندسوز مدل های مختلف
عکس مدل های مختلف ساندویچ پانل های کندسوز

درخصوص طراحی این مصالح باید گفت، ساندویچ پانل‌ها از سه لایه تشکیل شده‌اند که لایه میانی آن‌ها معمولا از مواد عایق ساخته می‌شود و برای لایه اول و آخر از ورق‌هایی چون آلوزینک، گالوانیزه، فویل، آلومینیوم یا کاغذ کرافت بهره می‌برند. همچنین این مصالح مدرن بیشتر در قسمت بیرونی سازه‌های مختلف جلوه‌گری می‌کنند، اما برخی مواقع در درب و دیوار داخلی سازه‌ها هم کاربرد دارند.

محصولات که با ویژگی‌هایی چون مقرون به صرفه بودن، عمر بالا، تحمل قابل توجه فشار بار، چسبندگی فوم به ورق، مقاوم در برابر آتش، مقاومت شیمیایی، وزن سبک، عایق در برابر صدا، رطوبت، سرما و گرما هستند، براساس کاربرد، ساختار و محبوبیت آن در دسته‌های زیر تقسیم می‌شود.

کلاس‌های درجه‌بندی ساندویچ پانل کندسوز

با توجه به ساخت و تکنولوژی‌های استفاده شده در فوم ساندویچ پانل‌، کلاس‌های مختلفی برای آن‌ها در نظر گرفته شده که در اینجا به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • ساندویچ پانل با کلاس B2

ساخت ساندویچ پانل‌هایی در این کلاس برای ایران وجود ندارد، چرا که آتش توسط ساندویچ پانل منتشر نمی‌شود و فوم پلی‌یورتان آن از مواد نفتی به دست می‌آید که انجام این کار، بسیار دشوار است.

  • ساندویچ پانل با کلاس B1

ساندویچ پانل‌های ساخته شده در این کلاس هنگام تماس مستقیم با آتش آسیب می‌بینند و با دورشدن منبع آتش، به تدریج شعله‌ها خاموش می‌شوند که به این نوع پانل عایق حرارتی، دیرسوز می‌گویند.

  • ساندویچ پانل با کلاس A1

برای ساخت این نوع ساندویچ پانل‌ها از متریال و مصالحی استفاده می‌شود که هیچگاه نمی‌سوزند زیرا برای سوختن باید تا درجه ذوب برسند.

  • ساندویچ پانل با کلاس PIR

این نوع ساندویچ پانل‌ها دارای ویژگی‌هایی بین کلاس B1 و B2 قرار دارند؛ یعنی نه به صورت کامل می‌سوزند و نه خاموش می‌شوند و از بهترین پانل عایق حرارتی به حساب می‌آید.

مزایای استفاده از پانل کندسوز

حال می‌خواهیم به مهم‌ترین مزایای این محصولات اشاره کنیم که به شرح زیر است:

  • ساندویچ پانل‌های نسوز با دارا بودن ویژگی مقاومت در برابر حرارت، قادرند تا دما بالا ۲۰۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل کنند و مانع از حریق ساندویچ پانل می شوند.
  • در صورت تماس مستقیم با شعله‌های آتش، سریع خاموش شده تا آتش گسترش پیدا نکند. همچنین در آتش‌سوزی شعله‌های آتش را به تکه‌های کوچک تبدیل نمی‌کنند که سبب دامن زدن به آتش‌سوزی نشوند.
  • این نوع ساندویچ پانل‌ها علاوه‌بر عایق حرارت، از انتقال سروصدا جلوگیری کرده و به عنوان عایق صوتی خوبی به حساب می‌آیند..
  • بالا بودن دانسیته ضد آتش پانل عایق حرارتی در برابر عایق‌های آلی و EPS، سبب دیر مشتعل شدن محصول و پایین آمدن ضریب انتقال حرارتی می‌شود.

کاربردهای ساندویچ پانل کندسوز

حال نوبت به بیان کاربردهای این محصولات جذاب است که بیشترین استفاده را برای دفاتر کارگاهی، سرویس بهداشتی، درمانگاه صحرایی، نمازخانه و محیط آموزشی، پست نگهبانی، تعمیرگاه سیار، واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله، ویلاهای یک و دو طبقه، پوشش دیوار و سقف سالن‌های تولید، ساخت انواع سوله، ساختمان‌های اداری و هتل، کانتینر ها، کانکس، سقف خانه ها ویلاها، پوشش سوله انبارها، مخازن چند جدار، پوشش سوله، سردخانه‌های گوشت و لبنیات، باشگاه‌ها و استخرهای سرپوشیده و سالن‌های ورزشی را دارند.

مشخصات ساندویچ پانل‌های کندسوز

ساندویچ پانل‌های کندسوز نیز در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی قابل استفاده هستند که ضخامت در نظر گرفته شده برای آن‌ها ۴، ۵، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲.۵ و ۱۵ سانتی‌متر در طول و رنگ دلخواه با دانسیته ۲±۴۰ است.
همچنین از جمله ویژگی‌های مهم این محصولات می‌توان مواردی چون ضد حریق، وزن بسیار سبک، مقاومت و دوام بالا، جلوگیری از نفوذ و رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها، نرم و منعطف، سازگاری با محیط زیست بدون ضرر برای انسان را نام برد.
انواع پانل عایق حرارتی با توجه به دیواری یا سقفی بودن آن و همچنین جنس ورق استفاده شده، به مواردی چون پانل کندسوز دیواری با ورق‌های شادولاین، پانل کند سوز دو رو نایلون، پانل‌های کندسوز دو رو ورق، پانل‌های یک رو ورق یک رو نایلون، پانل کندسوز دیواری صاف و شیاردار و پانل کندسوز کلین روم یا اتاق‌ تمیز، تقسیم می‌شود.

ساندویچ پانل کندسوز + مشخصات و کاربردها + سفارش

در پایان صحبت‌ پانل عایق حرارتی می‌خواهیم به مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی این محصولات اشاره کنیم. در حقیقت شما هم حتما در این خصوص حدس‌هایی زده‌اید و می‌توان گفت دلایلی چون ضخامت (طول وعرض)، اندازه، نوع فوم به کار رفته شده، نوع ورق بکار رفته و رنگ، بیشترین تاثیر را در قیمت پانل کندسوز دارند.

جهت اطلاعات بیشتر و تماس با مشاوران کارخانه صنعتی آریا پانل با شماره 05136228800 در ارتباط باشید.

ساندویچ پانل کند سوز
کاربرد  ساخت کانکس، کانتینر، انبار ها، سقف خانه و …
انواع  دیواری، عایق حرارتی اتاق تمیز، کند سوز دو رو
ضخامت  ۷۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر
جنس ورق ها ورق گالوانیزه، آلومینیوم، لایه فویل هگزا یا لایه فویل طرح‌دار
آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

آخرین مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای سفارش انواع

1- ساندویچ پانل سقفی

2- ساندویچ پانل دیواری

3- ساندویچ پانل سردخانه

4- ساندویچ پانل کلین روم

👇تماس بگیرید.👇