آریا پانل

تفاوت ساندویچ پنل دیواری و سقفی

تفاوت ساندویچ پانل دیواری و سقفی

ساندویچ پانل‌ ها یکی از پیشرفته‌ترین مصالح پیش‌ساخته هستند که در دو مدل سقفی و دیواری به تولید می‌رسند. برای خرید این محصول باید تفاوت ساندویچ پانل دیواری و سقفی را بدانید؛ این دو به لحاظ ظاهر و عملکرد با یکدیگر تفاوت‌های اساسی دارند.
ساندویچ پانل‌ ها در دو نوع دیواری و سقفی به دلیل داشتن ویژگی‌های خاص مورد توجه افراد فعال در ساختمان‌سازی قرار گرفته است. تفاوت این دو در مواردی به اندازه‌ای زیاد بوده که به هیچ عنوان نمی‌توان آن‌ها را به جای یکدیگر به کار برد.

انواع تفاوت های ساندویچ پانل دیواری و سقفی

با توجه به اینکه عموم افراد اطلاعات فنی زیادی درباره متریال‌های ساختمانی مانند انواع ساندویچ پانل ندارند، باید قبل از خرید با تفاوت‌های ساندویچ پانل دیواری و سقفی آشنا باشند تا انتخابی بهتر و مقرون به صرفه داشته باشند:

1- تفاوت به لحاظ ساختار

ساندویچ پانل‌های دیواری به صورت دو رو ورق ساخته شده و ورقه‌های آن از جنس آلومینیوم و گالوانیزه است. اما ورقه‌های سقفی می‌توانند به صورت‌های مختلف دو رو ورق، یکرو ورق یکرو نایلون، یکرو ورق یکرو فویل و یکرو ورق یکرو کاغذ ساخته شوند. همچنین امکان استفاده از ورق‌های آلوزینک در ساندویچ پانل سقفی باعث ایجاد مقاومت سقف در برابر خوردگی ناشی از باران‌های اسیدی می‌شود.

ساندویچ پانل‌های سقفی به دلیل آنکه سقف یک سازه باید در برابر عواملی نظیر وزن، بارش باران، برف و باد مقاومت و استحکام کافی را داشته باشد در مقایسه با ساندویچ پانل‌های دیواری گام‌های بلندتری دارند. لذا ورقه‌های ساندویچ پانل سقفی به صورت سه گام و پنج گام تولید می‌شود. همچنین ارتفاع گام در انواع سقفی بیشتر است.

استعلام قیمت انواع ساندویچ پانل ها | 36228800-051

2- تفاوت به لحاظ شیوه اجرا

شیوه اجرا یک تفاوت ساندویچ پانل دیواری و سقفی به حساب می‌آید. برای اتصال ساندویچ پانل‌ها، ورقه‌ها اغلب به شیوه‌ای خاص در هم جفت‌وجور می‌شوند؛ این روش‌ها شامل نر و مادگی و پیچ مخفی که به نحوه ساخت لبه ورقه‌ها وابسته بوده است. اتصال پیچ مخفی به ساندویچ پانل‌های دیواری اختصاص دارد که باعث می‌شود بنا ظاهری یکپارچه و زیباتر داشته باشد.
نصب ساندویچ پانل‌های سقفی تنها از روش نر و مادگی انجام می‌پذیرد. این پانل‌ها باید به گونه‌ای در کنار یکدیگر قرار بگیرند که با هم همپوشانی داشته باشند تا سقف به بهترین شکل آب‌بندی شود.

3- تفاوت از نظر عایق بندی

عایق بودن در برابر رطوبت برای ورقه‌های ساندویچ پانل سقفی در مقایسه با ساندویچ پانل دیواری از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ چرا که سقف با مساحت بیشتری در مقابل باران و برف قرار می‌گیرد.

4- تفاوت در مشخصات فنی

مشخصات فنی هم یک تفاوت ساندویچ پانل سقفی و دیواری محسوب می‌شود. طول ساندویچ پانل‌های دیواری 10 متر است در حالی که در مواردی طول ساندویچ پانل‌های سقفی می‌تواند تا 14 متر نیز برسد. عرض ورق‌های ساندویچ پانل سقفی به صورت مفید 1 متر و در حالت غیر مفید 08/1 متر خواهد بود. این ارقام برای ساندویچ پانل دیواری به 1 و 03/1 متر می‌رسد.

5- تفاوت به لحاظ تنوع

ساندویچ پانل‌های دیواری طرح‌ها و رنگ‌های بیشتری نسبت به پانل‌های سقفی دارند. شادولاین و ذوزنقه‌ای تنها طرح‌هایی هستند که در ساندویچ پانل‌های سقفی دیده می‌شوند. در حالی که ساندویچ پانل‌های دیواری انواع مختلفی مانند صاف، شیاردار و پیچ مخفی دارند.

6- تفاوت از نظر کاربرد

ساندویچ پانل دیواری و سقفی به لحاظ کاربردی هم با یکدیگر متفاوت هستند. از ساندویچ پانل‌های سقفی به طور معمول برای ساخت سالن‌های بزرگ ورزشی و صنعتی، سیلوها، انبارهای بزرگ و آشیانه هواپیماها استفاده می‌شود. اما ساندویچ پانل‌های دیواری اغلب در ساخت هتل‌ها، کانکس‌ها، خانه‌های مسکونی و سردخانه‌ها کاربرد دارند.

جهت مطالعه بیشتر در خصوص تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان و پلی استایرن می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

تفاوت ساندویچ پنل دیواری و سقفی | مقایسه 2 نوع پنل

تفاوت ساندویچ پانل دیواری و سقفی از جهات زیادی همچون ساختار، نحوه اجرا و نصب، تنوع، کاربری، مشخصات فنی و ضخامت لایه عایق و ورق‌ها است. بر همین اساس قبل از خرید باید با تفاوت‌های این دو آشنا بود تا بهترین خرید را انجام داد. چرا که نمی‌توان از ساندویچ پانل سقفی برای ساخت یک دیوار پیش ساخته یا از پانل دیواری برای پوشش سقف استفاده کرد.

جهت اطلاعات بیشتر و تماس با مشاوران کارخانه صنعتی آریا پانل با شماره 05136228800 در ارتباط باشید.

🎯 تفاوت ساندویچ پانل دیواری و سقفی ساختار، کاربرد، تنوع، مشخصات فنی، عایق بندی، شیوه اجرا، ساختار
⭐ تفاوت ساندویچ پانل دیواری و سقفی ساختار ساندویچ پانل‌های دیواری عمدتا به صورت دو رو ورق ساخته می شود اما پانل سقفی به صورت دو رو ورق، یک رو ورق یک رو فویل، یک رو ورق یک رو کاغذ تولید می شوند.
💎 تفاوت ساندویچ پانل دیواری و سقفی تنوع طرح و رنگ ساندویچ پانل دیواری دارای تنوع بیشتری نسبت به سقفی است.
✔ تفاوت ساندویچ پانل دیواری و سقفی عایق عایق میانی ساندویچ پانل سقفی دارای ضخامت بیشتری است.
📌 تفاوت ساندویچ پانل دیواری و سقفی کاربرد ساندویچ پانل دیواری برای پوشش دیوارها، و ساندو.یچ پانل های سقفی برای پوشش سقف
آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

آخرین مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای سفارش انواع

1- ساندویچ پانل سقفی

2- ساندویچ پانل دیواری

3- ساندویچ پانل سردخانه

4- ساندویچ پانل کلین روم

👇تماس بگیرید.👇