آموزش روش های تولید ساندویچ پانل پلی یورتان

روش تولید ساندویچ پانل پلی یورتان
آنچه در این مقاله می خوانید:

روش تولید ساندویچ پانل پلی یورتان بسته به دستگاه تولید کننده متفاوت است و نتیجه نهایی محصولی با کاربری منحصر به فرد خواهد بود.

با این وجود که تولید این ساندویچ پانل نیاز به دستگاه‌های خاصی دارد؛ اما بهتر است تا حتما آن را از تولیدکننده‌هایی تهیه کنید که از اعتبار و کیفیت مواد تولیدی آنان اطمینان خاطر دارید. آریا پانل بهترین تولید کننده ساندویچ پنل‌های مختلف در ایران و البته یکی از اصلی‌ترین پایه‌های صادرات ساندویچ پانل است که می‌تواند کالایی با کیفیت و اصالت به دستتان برساند.

تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان و پشم سنگ را میدانید؟

ویژگی ساندویچ پانل پلی یورتان
عایق حرارتی، عایق صوتی، سبک و مقاوم، قابلیت انعطاف‌پذیری

چگونه ساندویچ پانل پلی یورتان تولید می‌شود؟

برای تولید ساندویچ پلی یورتان لازم است یکی از دو شیوه موجود را انتخاب کنید. البته دلیل انتخاب شما، می‌تواند کاربری و موقعیت خاصی باشد که از ساندویچ پانل در نظر دارید. با این وجود بهترین کار این است که قبل از هر اقدامی با متخصصان آریا پانل مشورت کرده و بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید.

تولید ناپیوسته ساندویچ پانل پلی یورتان چگونه است؟

اصلی‌ترین ویژگی در روش تولید ناپیوسته، تناوب ورود مواد اولیه به داخل دستگاه است. این روش که با نام دیسکانتینیوز نیز از آن یاد می‌شود، هر قسمت از ساندویچ پنل طی مراحل خاصی تولید شده و در نهایت با کمک پرس به یکدیگر، محصول نهایی به دست می‌آید. به صورت کلی این روش با کمک دستگاه خاص انجام شده که به دستگاه دیسکانتینیوز معروف است. این دستگاه نیاز به نیروی انسانی برای انتقال مواد از یک خط تولید به خط تولید دیگر دارد. مراحل این روش تولید به شرح زیر است:

  • در این قسمت کلاف‌های ورق در اندازه‌هایی که مورد نیاز مشتری است برش داده می‌شود.
  • قالب گیری که در این روش انجام می‌شود نیاز به دستگاهی برای پرس ثابت دارد. به این ترتیب ورقی که برش داده شده، آن را در پرسی قرار می‌دهند که با فشاری معادل 2 تن بر متر مربع، به صورت هیدرولیک پرس شده و فرم دهی مورد نظر انجام می‌شود.
  • در ورقی که برای بدنه ساندویچ پنل تهیه شده است، حفره‌هایی را به وجود می‌آورند، این روزنه‌ها کمک می‌کند تا بتوان با کمک شلنگ مخصوص پلی اورتان را به بدنه تزریق کرد.
  • پلیول ، کاتالیست و گاز و جزء ایزوسیانات به شکل دو جزئی با کمک دستگاهی که از بالا و پایین فشار را وارد می‌کند به هسته اصلی تزریق می‌شوند. در این مرحله با رسیدن به دمای مخصوص مواد خشک شده تا بتواند دوباره به صفحات باز گردد.
  • این روش نزدیک به 10 الی 15 دقیقه برای هر ساندویچ پنل به زمان نیاز دارد.
سایز انواع نبشی

همین حالا برای سازه خودتان بهترین پوشش را سفارش دهید.

منظور از شیوه پیوسته چیست؟

تفاوت اصلی شیوه کانتینیوس یا پیوسته با روش ناپیوسته در آن است که دیگر همه مراحل در یک مرحله انجام می‌شود. مواد از یک سمت دستگاه وارد شده و برای تزریق به ساندویچ پنل تحت فشار و دما قرار می‌گیرند. بسته به ضخامت مورد نظر برای ساندویچ پنل نیاز به 2 رول یا تعداد بیشتری غلتک است که بتوان کلاف‌ها را در آن باز کرده و به فرم مورد نظر در آورد. این صفحات ابتدا به صورت مجزا وارد غلتک‌های مختلفی می‌شوند که در دستگاه قرار دارد و بنا به نیاز مشتری طرح مورد نظر بر روی آن اعمال می‎‌شود.

مواد اولیه‌ای که از سمت دیگر دستگاه وارد شده و تحت فشار و دما قرار گرفته‌ بودند، اکنون اماده هستند تا بین صفحات تزریق شوند. در این مرحله دوباره فشار و دما به مواد داده می‌شود تا خشک شده و پس از تزریق باد نکنند. در نهایت نیز بسته به ابعاد مورد نظر برش انجام می‌شود.

نکته مهم در این روش آن است که اندازه مواد به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا خورندگی کاتالیست و حجم پایین تزریق باعث تخریب ساندویچ پانل پلی یورتان نشود. از طرفی لازم است تا حتما دستگاه‌هایی مانند فلوتر و شلنگ که با این مواد سروکار دارند از جنسی باشد که دچار تخریب و خوردگی نشوند. سرعت تولید به ضخامت ساندویچ پنل ارتباط دارد. ضخامت‌های بالاتر نیازمند صرف زمان بیشتری است. در نهایت این تولید بین 4 تا 7 دقیقه به زمان نیاز دارد.

درب صنعتی چیست؟
تولید پیوسته ساندویچ پانل پلی یورتان
برای تولید پیوسته ساندویچ پانل پلی یورتان به 4 تا 7 دقیقه زمان نیاز است.

آموزش روش های تولید ساندویچ پانل پلی یورتان را به صورت کامل یادگرفته اید. اگر میخواهید در مورد تکنولوژی تولید ساندویچ پانل بیشتر بدانید با مشاوران فروش بهترین و بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل تماس بگیرید.

آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇