روش تولید ساندویچ پانل پلی یورتان

روش تولید ساندویچ پانل پلی یورتان
آنچه در این مقاله می خوانید:

آیا شما هم تا به حال نام ساندویچ پانل پلی یورتان را شنیده‌اید؟ این محصول یکی از ابتدایی‌ترین انواع ساندویچ پنل‌هایی است که وارد بازار شده و مزایای بسیار زیادی دارد که استفاده از ان را برای مشاغل و موارد خاص توجیه می‌کند. روش تولید ساندویچ پانل پلی یورتان بسته به دستگاه تولید کننده متفاوت است و نتیجه نهایی محصولی با کاربری منحصر به فرد خواهد بود.

با این وجود که تولید این ساندویچ پنل نیاز به دستگاه‌های خاصی دارد؛ اما بهتر است تا حتما آن را از تولیدکننده‌هایی تهیه کنید که از اعتبار و کیفیت مواد تولیدی آنان اطمینان خاطر دارید. آریا پانل بهترین تولید کننده ساندویچ پنل‌های مختلف در ایران و البته یکی از اصلی‌ترین پایه‌های صادرات ساندویچ پانل است که می‌تواند کالایی با کیفیت و اصالت به دستتان برساند.

ویژگی توضیح
عایق حرارتی پلی‌یورتان به عنوان یک عایق حرارتی مؤثر عمل می‌کند و از افتراق حرارتی به خوبی جلوگیری می‌کند.
سبک و مقاوم ساختار سبک و مقاوم این پانل‌ها، منجر به کاهش وزن و افزایش استحکام می‌شود.
عایق صوتی پلی‌یورتان عایق صوتی دارد و به کاهش صداهای محیطی کمک می‌کند.
مقاوم در برابر حرارت این پانل‌ها مقاوم در برابر تغییرات دمایی هستند و می‌توانند در شرایط محیطی متنوع به خوبی عمل کنند.
نصب آسان سرعت و سهولت در نصب این پانل‌ها، یکی از ویژگی‌های مهم آنهاست که زمان و هزینه ساخت و نصب را کاهش می‌دهد.
قابلیت انعطاف‌پذیری این پانل‌ها انعطاف‌پذیری خوبی دارند که امکان استفاده در انواع مختلف سازه‌ها و نقاط مختلف را فراهم می‌کند.

ابتدا با ساندویچ پانل پلی یورتان آشنا شوید

یکی از انواع ساندویچ پنل‌هایی که در بسیاری از سازه‌های پیش ساخته استفاده می‌شود، پلی‌یورتان است که می‌توانید آن را در دیوار یا سقف استفاده کنید. ترکیب ورق و فوم پلی یورتان ساندویچ پنلی را ایجاد کرده است که به دلیل ویژگی‌هایی که دارد توانسته برای برخی کاربری‌ها مورد استفاده قرار گیرد. همین ویژگی‌ها باعث تفاوت ساندویچ پانل پلی یورتان و پشم سنگ با یکدیگر شده است. البته این سازه‌ها با نمونه‌های پلی استایرن نیز تفاوت دارد و به صورت کلی هرکدام مزیت‌های خاص خود را دارند.

این ساندویچ پنل‌ها عایق حرارتی و صوتی هستند و در روش‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام نیاز به دستگاه مخصوص به خود است. این بدنه‌های مقاوم به دلیل اینکه روزنه‌های زیادی در خود دارند مانع از عبور حرارت و صوت شده و حتی نسبت به سایر ساندویچ پنل‌ها کندسوزتر شوند. همین موارد می‌تواند مزایای این ساندویچ پانل‌ها باشد که سازه موردنظر شما را با بهترین کاربری در اختیارتان قرار می‌دهد.

ویژگی ساندویچ پانل پلی یورتان
عایق حرارتی، عایق صوتی، سبک و مقاوم، قابلیت انعطاف‌پذیری

چگونه ساندویچ پانل پلی یورتان تولید می‌شود؟

برای تولید ساندویچ پلی یورتان لازم است یکی از دو شیوه موجود را انتخاب کنید. البته دلیل انتخاب شما، می‌تواند کاربری و موقعیت خاصی باشد که از ساندویچ پانل در نظر دارید. با این وجود بهترین کار این است که قبل از هر اقدامی با متخصصان آریا پانل مشورت کرده و بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید. شیوه‌های تولید به دو دسته پیوسته یا ناپیوسته تقسیم می‌شوند که ما هر کدام را در ادامه معرفی می‌کنیم:

تولید ناپیوسته ساندویچ پانل پلی یورتان چگونه است؟

اصلی‌ترین ویژگی در روش تولید ناپیوسته، تناوب ورود مواد اولیه به داخل دستگاه است. این روش که با نام دیسکانتینیوز نیز از آن یاد می‌شود، هر قسمت از ساندویچ پنل طی مراحل خاصی تولید شده و در نهایت با کمک پرس به یکدیگر، محصول نهایی به دست می‌آید. به صورت کلی این روش با کمک دستگاه خاص انجام شده که به دستگاه دیسکانتینیوز معروف است. این دستگاه نیاز به نیروی انسانی برای انتقال مواد از یک خط تولید به خط تولید دیگر دارد. مراحل این روش تولید به شرح زیر است:

  • در این قسمت کلاف‌های ورق در اندازه‌هایی که مورد نیاز مشتری است برش داده می‌شود.
  • قالب گیری که در این روش انجام می‌شود نیاز به دستگاهی برای پرس ثابت دارد. به این ترتیب ورقی که برش داده شده، آن را در پرسی قرار می‌دهند که با فشاری معادل 2 تن بر متر مربع، به صورت هیدرولیک پرس شده و فرم دهی مورد نظر انجام می‌شود.
  • در ورقی که برای بدنه ساندویچ پنل تهیه شده است، حفره‌هایی را به وجود می‌آورند، این روزنه‌ها کمک می‌کند تا بتوان با کمک شلنگ مخصوص پلی اورتان را به بدنه تزریق کرد.
  • پلیول ، کاتالیست و گاز و جزء ایزوسیانات به شکل دو جزئی با کمک دستگاهی که از بالا و پایین فشار را وارد می‌کند به هسته اصلی تزریق می‌شوند. در این مرحله با رسیدن به دمای مخصوص مواد خشک شده تا بتواند دوباره به صفحات باز گردد.
  • این روش نزدیک به 10 الی 15 دقیقه برای هر ساندویچ پنل به زمان نیاز دارد.

منظور از شیوه پیوسته چیست؟

تفاوت اصلی شیوه کانتینیوس یا پیوسته با روش ناپیوسته در آن است که دیگر همه مراحل در یک مرحله انجام می‌شود. مواد از یک سمت دستگاه وارد شده و برای تزریق به ساندویچ پنل تحت فشار و دما قرار می‌گیرند. بسته به ضخامت مورد نظر برای ساندویچ پنل نیاز به 2 رول یا تعداد بیشتری غلتک است که بتوان کلاف‌ها را در آن باز کرده و به فرم مورد نظر در آورد. این صفحات ابتدا به صورت مجزا وارد غلتک‌های مختلفی می‌شوند که در دستگاه قرار دارد و بنا به نیاز مشتری طرح مورد نظر بر روی آن اعمال می‎‌شود.

مواد اولیه‌ای که از سمت دیگر دستگاه وارد شده و تحت فشار و دما قرار گرفته‌ بودند، اکنون اماده هستند تا بین صفحات تزریق شوند. در این مرحله دوباره فشار و دما به مواد داده می‌شود تا خشک شده و پس از تزریق باد نکنند. در نهایت نیز بسته به ابعاد مورد نظر برش انجام می‌شود.

نکته مهم در این روش آن است که اندازه مواد به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا خورندگی کاتالیست و حجم پایین تزریق باعث تخریب ساندویچ پانل پلی یورتان نشود. از طرفی لازم است تا حتما دستگاه‌هایی مانند فلوتر و شلنگ که با این مواد سروکار دارند از جنسی باشد که دچار تخریب و خوردگی نشوند. سرعت تولید به ضخامت ساندویچ پنل ارتباط دارد. ضخامت‌های بالاتر نیازمند صرف زمان بیشتری است. در نهایت این تولید بین 4 تا 7 دقیقه به زمان نیاز دارد.

تولید پیوسته ساندویچ پانل پلی یورتان
برای تولید پیوسته ساندویچ پانل پلی یورتان به 4 تا 7 دقیقه زمان نیاز است.

سخن پایانی

سازه‌های پیش ساخته هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند که می‌تواند برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار گیرد. بر همین اساس نیز یکی از این محصولات، ساندویچ پنل‌هایی هستند که از پلی یورتان تولید شده‌اند. کانتینیوس و دیسکانتینیوز روش تولید ساندویچ پانل پلی یورتان است که می‌تواند شکل متفاوتی از این بدنه‌ها را در اختیارتان قرار دهد.

البته کیفیت نهایی که به دستتان می‌رسد بسته به اینکه تولیدکننده شرکت معتبری باشد یا خیر می‌تواند تحت تاثیر قرار بگیرد. از آنجا که این بدنه‌ها برای سازه‌هایی تولید می‌شود که در کسب‌وکارهای مختلف به کار می‌روند، کیفیت تاثیر بسیار زیادی دارد. پس حتما ابتدا با مشاوران و متخصصان آریا پانل مشورت کنید و سپس بهترین نوع محصول را متناسب با نیاز خود سفارش دهید.

آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

پانل سقفی شادولاین 5 گام ایتالیا

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام ایتالیا سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام نروژ

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام نروژ سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PUR آلومینیوم

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PUR آلومینیوم سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PIR گالوانیزه سقفی

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک

ساندویچ پانل 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 5 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 4 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام آلمان

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام آلمان سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇