روش تولید ساندویچ پانل پلی استایرن

روش تولید ساندویچ پانل پلی استایرن
آنچه در این مقاله می خوانید:

ساندویچ پانل‌ها انواع مختلفی دارند و به شیوه‌های متفاوتی تولید می‌شوند. پلی استایرن یکی از انواع ساندویچ پانل‌ها است که بسته به دستگاه تولید کننده به شیوه خاصی تولید می‌شود. روش تولید ساندویچ پانل پلی استایرن مانند سایر ساندویچ‌ پانل‌ها پیوسته و ناپیوسته است.

البته اگر شما نیز نیاز به یکی از این سازه‌های پیش ساخته دارید، می‌توانید با کمک مشاوران آریا پانل برای سفارش ساندویچ پانل پلی استایرن اقدام کرده و بهترین محصول را برای سازه خود تهیه کنید. مطمئن باشید محصولی که تهیه می‌کنید بهترین کیفیت را خواهد داشت.

ویژگی توضیحات
هسته متراکم پلی استایرن عایق حرارتی خوب، سبک وزن
پوشش‌های متنوع پوشش‌های مختلف بر روی سطوح خارجی و داخلی قابل اجرا
سازگاری با سیستم‌های ساختمانی قابلیت استفاده با سیستم‌های مختلف مانند فلزی، بتنی و چوبی
عملکرد ضدحریق مقاومت در برابر انتقال حرارت و حریق
مقاومت در برابر رطوبت مقاومت مناسب در برابر نفوذ آب
نصب آسان ساختار سبک و سازگاری با سیستم‌های مختلف
کاربردهای گسترده مناسب برای ساختمان‌های صنعتی، تجاری و مسکونی
عمر طولانی با رعایت استانداردهای ساخت و نصب، عمر طولانی و کارایی بالا

ساندویچ پانل پلی استایرن و مزایای آن

ساندویچ پلی استایرن در واقع ترکیبی از دو ورق گالوانیزه است که در میان آن یک لایه فوم عایق پلی استایرن قرار گرفته است. این ساندویچ پانل‌ها شاید به اندازه نمونه‌هایی که با پلی یورتان تکمیل شده‌اند مقاومت در برابر حرارت نداشته باشند؛ اما یک نکته مهم در مورد آن‌ها این است که نسبت به سایر گزینه‌ها نصب ساده‌تری دارند. با این حال بهتر است برای نصب از کمک یک نصاب حرفه‌ای که آشنا به وظایف نصاب ساندویچ پانل است بهره‌مند شوید.

اغلب تولیدکنندگان این ساندویچ‌ پانل‌ها مانند آریا پانل هم مجهز به دستگاه‌هایی برای انواع روش تولید ساندویچ پانل پلی استایرن هستند و هم می‌توانند نصابان حرفه‌ای خود را برای سهولت و اطمینان از نتیجه رضابت بخش در اختیار شما قرار دهند. از همه مهمتر اینکه باید بدانید این محصول دارای تنوع کیفیت بوده، مقرون به صرفه است و به عنوان ششمین پلاستیک پر مصرف جهان کاربردهای بسیار زیادی دارد.

مزایای ساندویچ پانل پلی استایرن
مقاوم در برابر حرارت، سهولت در نصب و تنوع کیفیت

ساندویچ پانل پلی استایرن و روش‌های تولید آن

آنچه در زمینه روش تولید ساندویچ پانل پلی استایرن اهمیت دارد این است که برای تولید این ساندویچ پانل‌ها دو روش کلی وجود دارد که هر کدام به نوع خاصی این ورق‌ها و شیت‌ها را به یکدیگر متصل کرده تا کالای مورد نظر با ویژگی‌های مختلفی تولید شود. به دلیل کیفیت بالای محصولات به دست آمده صادرات ساندویچ پانل نیز به کشورهای اطراف انجام می‌شود. به همین دلیل ما این دو روش را برای شما شرح خواهیم داد که عبارت هستند از:

روش کانتینیوز

کانتینوز یا پیوسته یکی از انواع روش‌های تولید است که از یک سمت آن مواد اولیه شامل ورق گالوانیزه و شیت فوم پلی استایرن وارد می‌شوند.دستگاه‌هایی که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای رباط‌های مکانیکی هستند و از نیرونی انسانی کمی استفاده می‌شود. البته برای اتصال شیت‌ها و ورق گالوانیزه نیاز به چسب مخصوصی است که با مواد اولیه وارد دستگاه می‌شود. ساندویچ پانل در درون دستگاه تکمیل شده و از سمت دیگر دستگاه به صورت اماده وارد می‌شود.

دستگاه کانتینیوز شامل دو ردیف رول گیر هستند که ورق‌های گالوانیزه بر روی آن قرار می‌گیرد. یک ورق برای قسمت بالا و یک ورق برای بخش پایینی تعبیه شده است. در صورتی که نیاز باشد تا ضخامت ساندویچ پانل‌ها بیشتر باشد، تعداد رول‌گیرها بیشتر خواهد بود. در کنار این رول‌گیرها نیز دستگاهی برای فرمینگ وجود دارد که به این ورق‌های گالوانیزه فرم مخصوص خود را می‌دهد. ورق‌ها پس از شکل دهی چسب خورده شده و سپس شیا‌های پلی استایرن وارد شده و به یکدیگر پرس می‌شوند. به این روش تولید ساندویچ پانل پلی استایرن پیوسته گفته می‌شود.

روش دیسکانتینیوز

مهم‌ترین وجه تمایز این دو روش تولید ساندویچ پانل پلی استایرن آن است که هر بخش دارای دستگاه جداگانه‌ای است که نیرونی انسانی باید از محصول هر دستگاه را به دستگاه بعدی منتقل کند. به این ترتیب در یک دستگاه ورق‌های گالوانیزه برش خورده و سپس توسط دستگاه فرمینگ به شکل مورد نظر در می‎‌آید. در دستگاه بعدی نیز شیت‌های پلی استایرن برای پرس آماده می‌شوند. در نهایت همه این موارد در کنار یکدیگر قرار گرفته و پرس می‌شوند. به این ترتیب ساندویپ پانل پلی استایرن اماده می‌شود.

آیا روش تولید ساندویچ پانل پلی استایرن و پلی یوتان با یکدیگر تفاوت دارد؟

پلی استایرن‌ها در واقع شیت‌ها یا ورق‌هایی هستند که از قبل تولید شده‌اند و در جریان تولید، حال به روش پیوسته یا ناپیوسته، در میان دو ورق گالوانیزه قرار گرفته و با کمک چسب و دستگاه پرس به یکدیگر متصل می‌شوند. با این حال پلی یورتان‌ها در واقع فومی هستند که باید به لایه میانی این دو ورق گالوانیزه تزریق شوند.

در روش پیوسته، برای پلی یورتان مواد اولیه وارد دستگاه شده، در همان دستگاه ترکیب می‌شود و سپس به درون آن تزریق می‌شود؛ اما در دستگاه پلی استایرن، شیت از قبل آماده شده، چسب مخصوص و ورق گالوانیزه وارد دستگاه می‌شود. این تفاوت اصلی در روش تولید ساندویچ پانل پلی استایرن و پلی یورتان است. در روش ناپیوسته نیز در یک دستگاه فوم اماده شده و در دستگاه بعدی تزریق می‌شود.

البته علاوه بر روش تولید کمی متفاوت، این دو ماده نیز با هم تفاوت‌های بسیار زیاد دیگری دارند که قیمت، یکی از آنان است. قیمت پلی استایرن بسیار کمتر است؛ اما پلی یورتان مقاومت بسیار بیشتری در برابر حرارت و صوت دارد. با این حال در بسیاری از موارد استفاده از ساندویچ پانل پلی استایرن توجیه بیشتری دارد.

تفاوت ساندویچ پانل پلی استایرن و پلی یوتان
در روش پیوسته پلی یورتان مواد اولیه وارد دستگاه شده، در همان دستگاه ترکیب و تزریق می‌شود؛ اما در پلی استایرن روش متفاوت است.

سخن پایانی

ساندویچ پانل‌ها اغلب از موادی تهیه می‌شوند تا بتوانند ویژگی‌های مورد نظر سازه‌ها را تامین کنند. برخی از پلی استایرن و برخی از پلی یورتان تهیه می‌شوند. البته بسته به نیاز می‌توان از سنگ شیشه نیز بهره برد. با این حال انچه باعث می‌شود محصولات متفاوتی به دست آید، روش تولید ساندویچ پانل پلی استایرن، یا حتی سایر ساندویچ پانل‌ها هستند.

با این حال بهتر است حتما برای تهیه این ساندویچ پانل‌ها با مجموعه آریا پانل تمای بگیرید تا بتوانید بهترین محصولات را با بالاترین کیفیت به دست آورید. این محصولات از مواد اولیه بسیار باکیفیت تولید شده است و همه جوانب احتیاط در آن لحاظ شده است.

آریا پانل
آریا پانل

آریا پانل، بهترین تولیدکننده ساندویچ پنل های با کیفیت در ایران

پانل سقفی شادولاین 5 گام ایتالیا

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام ایتالیا سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام نروژ

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام نروژ سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PUR آلومینیوم

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PUR آلومینیوم سقفی

ساندویچ پانل سقفی 8 سانتی متر PIR گالوانیزه

ساندویچ پانل 8 سانتی متر PIR گالوانیزه سقفی

ساندویچ پانل سقفی 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک

ساندویچ پانل 6 سانتی متر پلی اورتان آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 5 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 5 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

ساندویچ پانل سقفی 4 سانتی متر PIR آلوزینک

ساندویچ پانل 4 سانتی متر PIR آلوزینک سقفی

پانل سقفی شادولاین 5 گام آلمان

ساندویچ پانل شادولاین 5 گام آلمان سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ساندویچ پانل آریا پانل بهترین نوع ساندویچ پنل ایران

برای مشاوره تخصصی و سفارش ساندویچ پانل های

سقفی | دیواری | سردخانه و …

با بزرگترین کارخانه ایران

👇تماس بگیرید.👇